Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Monitor Audio Bronze 500


Recommended Posts

Czołem,

Ostatnio udało mi się ustrzelić na promocji głośniki Monitor Audio Bronze 500. Podpięte je mam w tym momencie do Onkyo TX-8250 i powoli zaczynam zastanawiać się nowym wzmacniaczem, żeby sprawdzić czy te kolumny mają coś więcej do zaoferowania.

Jako mistrz "cebuli" i polowania na promki/okazję chciałbym wycisnąć jak najlepszy dźwięk z każdej wydanej złotówki.

Po przeczytaniu mnóstwa postów i przegrzebaniu różnych ofert wstępnie zacząłem myśleć o Audiolab 6000a Play (okolice 2100 pln), Marantz PM7000N (ok. 2500 PLN) oraz Cambridge Audio CXA81 (ok.3000 PLN) i do tego jakiś streamer żeby mieć te funkcjonalność.

Wzmacniacz podpięty będzie do projektora i fajnie gdyby miał opcję automatycznego wybudzania. Dodatkowo muzyka z Tidal/Spotify oraz z gramofonu (Stir It Up z wbudowanym preampem). Muzyki słucham bardzo różnej od Iron Maiden przez Bonobo do Earth, Wind and Fire.

Pytanie do was forumowicze co wg was najlepiej zagra z tymi głośnikami oraz czy nie ominąłem jakiś innych opcji na które powinienem zwrócić uwagę. Jak wspomniałem na początku chciałbym wycisnąć z tego budżetu(ok.3500 PLN) jak najwięcej i ani używek ani refurbów ani zamówić z zagranicy się nie boję :) (jeżeli też powiecie mi, że jakiś chiński wynalazek zagra lepiej i będzie kosztował 500 zł to też się nie pogniewam ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, moim zdaniem CXA81 jest jednak za jasny do MAB500, ale są fani takiego połączenia. Marantz, czy Audiolab powinny zagrać tutaj lepiej :) W razie czego zapraszam na PW na wyceny, gdybyś był zainteresowany nówkami z pełną gwarancją. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że CXA super ale nie tu. Nie w tym połączeniu. Audiolab nieco za słaby ale dzwiekowo ok. Warto by go sprawdzic.

 

Jednak PM7000n jesli masz w takim budzecie no to nie ma dalszej dyskusji. To ardzo dobry model z siecią na pokładzie paujący do tych kolumn.

Ewentualnie Magnat MR 780 albo Arcam Radia A5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie tylko wygląda ciekawie ale też ciekawie brzmi. Możesz pewnie wyczytać że ponoć ma mało basu ale nie z tymi kolumnami. Z nimi gra naprawdę dobrze. Ma fajną funkcjonalność. Np jak jeszcze nie masz źródła to możesz nawet zagrać z telefonu po bt.

Pamiętaj żeby przed zakupem któregokolwiek wzmacniacza wziąć go na odsłuchy do siebie jeśli tylko to możliwe.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Tomasz Olchowik napisał:

Hmmm ten Magnat też wygląda ciekawie, będę musiał o nim coś więcej poczytać :)

Mamy cala encyklopedie o nim na forum :)

13 godzin temu, Tomasz Olchowik napisał:

Niestety/Stety jestem w gorącej wodzie kąpany więc jutro będzie u mnie Magnat MR 780 (2580 z Outletu Euro RTV) . Jeżeli mi nie przypadnie do gustu to przynajmniej będę mógł go łatwo oddać i spojrzeć w kierunku innych wzmacniaczy.

Oj to faktycznie :P

Forum Cie nie dogoniło.

No nic to powodzenia i napisz jak dojdzie czy jesteś zadowolony.

Trzymam kciuki!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2024 o 17:47, Tomasz Olchowik napisał:

Magnat MR 780 (2580 z Outletu Euro RTV)

Nie nie. Z marketów w outlecie to duża szansa że coś nie tak. Oni tam nie sprawdzają jak ktoś odda tylko sprzedaż się liczy. Najlepiej wypożyczyć z jakiegoś salonu audio do sprawdzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
1 godzinę temu, Palmos napisał:

Nie rozumiem.

Jak kupiłeś przez internet to przecież masz 14 dni na zwrot.

Przyszła paczka w zeszły piątek i od razu zaniosłem na reklamacje, której dalej nie rozpatrzyli.

 

Zastanawiam się czy te 14 dni nie powinno się liczyć od momentu dostarczenia naprawionego/wymienionego urządzenia. Sprzedawca w sklepie nie był mi w stanie na to pytanie odpowiedzieć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Tomasz Olchowik napisał:

Zaczynam się zastanawiać czy w tym Magnacie nie będzie mi brakowało automatycznego włączania, które w sumie jest fajne jak odpala się TV.

Nie będzie. To lenistwo.

9 godzin temu, Palmos napisał:

Przecież do 14 dni możesz oddać bez podania przyczyny...

Dokładnie.

9 godzin temu, Tomasz Olchowik napisał:

Przyszła paczka w zeszły piątek i od razu zaniosłem na reklamacje, której dalej nie rozpatrzyli.

Zglosiles reklamacje zamiast zwrot. Tu był bład.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dzisiaj odstępie od umowy ewentualnie w piątek. W dalszym ciągu nie dostałem informacji czy mi go wymienia czy mi go naprawią. 

W międzyczasie dalej rozglądam się innymi opcjami i w oko wpadł mi Cyrus One Cast - myślicie, że to dobry kierunek? Widzę, że wersję demo w jednym z polskich sklepów można dostać w opcji 20 rat 0% za 4 tys. Ewentualnie bez rat z UK widziałem już za ok. 3500 PLN. 

Nie wiem czy to dobry kompan do tych MA Bronze 500 czy nie - ale podoba mi się że ma już w sobie streamer i HDMI Arc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie lepszym rozwiązaniem byłby Cyrus One w połączeniu z Wiim Pro Plus. Cyrus One Cast brzmi zdecydowanie jaśniej i "cyfrowo". Zwykły One Cast ma lepszą barwę i przestrzeń.  Z MA Bronze 500 zarówno zwykły One jak i One Cast nie będzie miał problemu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...