Skocz do zawartości

Który? Cambridge Audio CXN V2 czy Cambridge Audio CXN 100. Zbieram opinie.


Eltanianin

Recommended Posts

Cambridge Audio CXN V2 VS Cambridge Audio CXN 100.
Ktoś miał okazję bezpośrednio porównać?
Obecnie już na miejscu w "moich"  okolicznych sklepach niema obu na raz.
Czy, różnica między urządzeniami w kontekście dźwięku, (nie mówię tu o cyferkach, parametrach na papierze, czy innych, nie dźwiękowych walorach),  jest warta dopłaty do nowego modelu?
Nie mam "starego", jedynie zastanawiam się,  na który się zdecydować, jeśli bym brał do "kompletu" CD CXC v2...
Więc, czy jest różnica  warta tych ponad 1000zł i jeśli, to  jaka:
1. W graniu tych urządzeń?
2. Z walorów nie brzmieniowych, to istotne jest odtwarzanie gapless, oraz czytanie z USB / SSD  *flac, *wav - obu formatów, oraz maksymalna, obsługiwana pojemność dysku USB /  SSD, podpiętego do uradzenia? Powiedzmy 1TB mnie zadowoli w obu przypadkach.

Z góry dzięki za sugestie, opinie.
Na razie nie bierzmy pod uwagę innych urządzeń, by nie rozmywać tematu.

Edytowano przez Eltanianin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eltanianin changed the title to Który? Cambridge Audio CXN V2 czy Cambridge Audio CXN 100. Zbieram opinie.

Q21 jest z Pabianic.

Masz faktycznie kilka filmów o porównaniu. Moim dawni koledzy z S4 też robili takowe porównując właśnie stary i nowy model. Ale znajdziesz także kilka rzetelnych na zagranicznych recenzjach.

Zmieniono przetwornik.

Funkcjonalność jest bardzo podobna. Nowy model 100 może (czekamy) wypadać lepiej w badaniach lab.

Jakby naturalny model który wszedł za.

Powiem tak. Kwestia ceny.

Jeśli znajdziesz CXN V2  w bardzo dobrej cenie. W jakiej chodziły na końcu no to nie widze sensu dokładac do 100. Jesli jednak ceny sa zblizone......

To nie sa dwa rozne produkty.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Nowy model 100 może (czekamy) wypadać lepiej w badaniach lab.

4 godziny temu, Q21 napisał:

 

Laboratoria.... hermetyczne warunki pomiaru....? To, mnie nie interesuje.


Istotne:
1. jakość dźwięku
2. Jakość dźwięku ;)
Nie ważne, jaki procesor, czy nowszy, czy starszy.
Ważne  który sprzęt lepiej grający na ucho, nie na urządzeniu pomiarowym ;) Ledwo wychwytywanych niuansów nie chcę szukać, tylko rzeczywiście kupić urządzenie fajniej przestrzenniej grające. Tak, że różnica jest słuchowo niepodważalna.
Cena, jednego i drugiego to w tej chwili różnica ok 1000zł. czyli około 20% Relatywnie sporo. Jeśli, ten 1000 robi w dźwięku robotę, w skali cen tych urządzeń,  to biorę drożej 😛
Ale załóżmy, że byłby oba w tej samej cenie i zostaje kwestia samego dźwięku?


3. gapless z USB / SSD / obsługiwany rozmiar dysku. To tak samo, jeśli któryś nie obsługuje dużych pojemności SDD i co gorsza nie ma gapless, to biorę ten z gapless, jeśli różnica w dźwięku jest niuansem.



Filmy na YT widziałem. Problem w tym, że są to raczej materiały promocyjne / lub handlowe i nie do końca wierzę, że całkiem  obiektywne.

Edytowano przez Eltanianin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2024 o 16:25, Eltanianin napisał:

Laboratoria.... hermetyczne warunki pomiaru....? To, mnie nie interesuje.

Mnie też nie.

Dnia 17.05.2024 o 16:25, Eltanianin napisał:

Istotne:
1. jakość dźwięku
2. Jakość dźwięku ;)

Bardzo ale to bardzo podobne. Nowy model 100 jest może delikatnie jasniejszy.

Dnia 17.05.2024 o 16:25, Eltanianin napisał:

Cena, jednego i drugiego to w tej chwili różnica ok 1000zł. czyli około 20% Relatywnie sporo. Jeśli, ten 1000 robi w dźwięku robotę, w skali cen tych urządzeń,  to biorę drożej 😛
Ale załóżmy, że byłby oba w tej samej cenie i zostaje kwestia samego dźwięku?

W tej samej cenie biorę 100. 1000 zł rożnicy to biorę raczej CXN V2

Dnia 17.05.2024 o 16:25, Eltanianin napisał:

Filmy na YT widziałem. Problem w tym, że są to raczej materiały promocyjne / lub handlowe i nie do końca wierzę, że całkiem  obiektywne.

Na zagranicznych kanałach znajdziesz obiektywne. Nie mowie o materiałach marketingowych.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Jest jeszcze jeden aspekt, którego nie brałem pod uwagę....
Jak wygląda sprawa ze wsparciem Cambridge Audio dla urządzeń "schodzących" z rynku pierwotnego?
Dokładnie chodzi o wsparcie dla obsługiwania platform streamingowych, aktualizację itp?
Ktoś mnie przestrzegł że producenci dość szybko porzucają wspieranie modeli schodzących z rynku pierwotnego.
Jak, to z Waszych doświadczeń wygląda?
Taki streamer, to zakup na "chwilę"?

Wiem, pozostałby mi jeszcze DAC z odtwarzaczem USB, w tym urządzeniu, no ale po jakim czasie - szacunkowo - należy się spodziewać, że taki CXN v2, jako streamer stanie się bezużyteczny?
Jeżeli mówimy o raczej  7-10 latach, to można temat olać, ale jak to kwestia, raczej 2-5 lat, od zakończenia sprzedaży danego modelu, to bym się lekko wkurzył.

Edytowano przez Eltanianin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Eltanianin napisał:

Jak wygląda sprawa ze wsparciem Cambridge Audio dla urządzeń "schodzących" z rynku pierwotnego?

Praktycznie wzorcowo. Stare urządzenia dostają aktualizację. Oczywiscie w zakresie softwerowym. Jeśli czegoś nie ogarnie procesor no to tego nie ma.

Ale tu wiele firm może brac przykład od Cambridge.

10 godzin temu, Eltanianin napisał:

Dokładnie chodzi o wsparcie dla obsługiwania platform streamingowych, aktualizację itp?

Dokładnie tak.

10 godzin temu, Eltanianin napisał:

Ktoś mnie przestrzegł że producenci dość szybko porzucają wspieranie modeli schodzących z rynku pierwotnego.
Jak, to z Waszych doświadczeń wygląda?
Taki streamer, to zakup na "chwilę"?

Owszem sa tacy.

Audiolab mNET był takim produktem. Project stream box mimo fajnego dzwieku. A z nowych produktów ifi Zen Stream mimo także świetnego dzwieku aktualizację zerowe. Denony wraz z Heos, ......

10 godzin temu, Eltanianin napisał:

Wiem, pozostałby mi jeszcze DAC z odtwarzaczem USB, w tym urządzeniu, no ale po jakim czasie - szacunkowo - należy się spodziewać, że taki CXN v2, jako streamer stanie się bezużyteczny?
Jeżeli mówimy o raczej  7-10 latach, to można temat olać, ale jak to kwestia, raczej 2-5 lat, od zakończenia sprzedaży danego modelu, to bym się lekko wkurzył.

To kwestia co wejdzie.

Jeśli pojawi się kompletnie nowa platforma.

Założmy. Netflix także widzi w tym $$ otwiera swoja platformę.

No jest szansa że nie uda się zaimplementować kompletnie nowej platformy aktualizacją. Chodx takiej sytuacji nie mielismy bardzo dawno.

Na przyklad wiele firm nie wprowadziło aktualziacji Tidal connect ktora weszla kilka lat temu. Cambridge to ogarnął.

Chcesz obietnicy co będzie za 5 albo 10 lat?

Obroc się w tył.

Wojny, Pandemia, .......

Rozumiesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Denony wraz z Heos, ......

No, właśnie, Denon... już nie chciałem tyrać po nich 😛


 

 

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Obroc się w tył.

Wojny, Pandemia, .......

Rozumiesz?

Nie no, nie mówię o sytuacjach, na które producent nie ma wpływu.
Mówię, o sytuacjach, w których producent woli drenować portfel klienta, niż zapewnić mu wsparcie, dla już zakupionego urządzenia.
Jeśli CA, jest lojalny wobec swojego klienta, to tylko, kolejny argument za wyborem ich urządzeń.  :) Tym bardziej, że grają jakością dźwięku "ponad stan".

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Eltanianin napisał:

No, właśnie, Denon... już nie chciałem tyrać po nich 😛

Nie chodzi o tyranie. Soft jest stary kiedyś był na niego pomysł. Ale teraz zrobił się problem bo wykorzystuje go sporo urządzeń począwszy od mobilnych głośników poprzez amplitunery kina, wzmacniacza a skończywszy na zaawansowanych PRE Classe. No mogli by to rozbudować, poprawić.

12 godzin temu, Eltanianin napisał:

Nie no, nie mówię o sytuacjach, na które producent nie ma wpływu.
Mówię, o sytuacjach, w których producent woli drenować portfel klienta, niż zapewnić mu wsparcie, dla już zakupionego urządzenia.
Jeśli CA, jest lojalny wobec swojego klienta, to tylko, kolejny argument za wyborem ich urządzeń.  :) Tym bardziej, że grają jakością dźwięku "ponad stan".

Jedyne co możemy mówić to jak było do tej pory. Do tej pory był to niemal wzorzec aktualizacji.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...