Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w ustawieniach


Recommended Posts

Rozumiem. Chyba :) 

Czasami jak tak czytam to co piszesz to się zastanawiam czy ja aby się nie rzucam na za głęboką wodę.

Idąc za tym co piszesz jedyna słuszne rozwiązanie to  podpięcie wszystkiego do amplitunera bo w innym wypadku gdybym np puścił sygnał z dekodera TV do telewizora a sygnał z DVD do amplitunera to kabel nie ogarnie sygnału zwrotnego i nie puści go na głośniki. Hmm zapewne się mylę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, SkilleR napisał:

Hmm zapewne się mylę

Masz rację, mylisz się 😉 Nie do końca o to chodzi. Nie rozkminiaj na siłę. Podłącz tak jak Ci radzimy. Jak się uprzesz to możesz mieć dekoder do TV a odtwarzacz do amplitunera. Dalej amplituner podłączasz kablem HDMI 2.1 do wyjścia eARC w TV (nie napisałeś jeszcze jaki będzie TV, zakładamy, że nowy i ma już eARC). W ten sposób możesz też zrealizować potrzebę oglądania filmów z BD z użyciem AVR a telewizja na codzień z dekodera wprost do TV. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem... 😂

Ty masz dużo gratów w zestawie. Gdyby autor z jakiegoś powodu odpuścił jednak wymaganie aby TV grało przez głośniki TV (nie rozumiem po co słuchać słabego dźwięku, skoro dostępny jest dobry) to najlepiej wszystko podłączyć pod AVR. Jeżeli się jednak uprze (jego prawo) to pozostaje kombinowanie z połączeniami CEC, hdmi passthrough, pilotami itp. do zrobienia ale imho sztuka dla sztuki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

DVD nie da Ci 4K. To max 720p. Zapewnie masz na myśli player płyt BluRay UHD

Oczywiście tak. Jakoś BluRay to dla mnie to samo. No oczywiście że nie to samo,  no ale ja to taki dziwny twór jestem 

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

Gdyby autor z jakiegoś powodu odpuścił jednak wymaganie aby TV grało przez głośniki TV (nie rozumiem po co słuchać słabego dźwięku, skoro dostępny jest dobry) to najlepiej wszystko podłączyć pod AVR

Z punktu widzenia jakości wszystko się zgadza. Jestem rękami i nogami za. Ja jednak muszę patrzeć na moją żonę. 

Te nieustanne telefony do pracy ``Skarbie bo to nie działa albo coś wyskoczyło i nie wiem co zrobić a jest mecz siatkówki i chcę obejrzeć``

To dlatego chciałbym by było można złapać za pilota od dekodera i od TV , włączyć i zapomnieć. Wiecie jak to jest, kocham, moją żonę ale czasm mam ochotę wyskoczyć przez okno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie tylko sam sobie komplikujesz życie tym dodatkowym wymaganiem albo je po prostu źle sformułowałeś. Nie chcesz rozdzielić tego skąd popłynie dźwięk tylko chcesz uniknąć sytuacji gdzie dźwięku nie bedzie bo np. amplituner się nie włączy albo wybrane bedzie niewłaściwe źródło. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już mnie macie dosyc, ale skoro jesteście tacy mili to jeszcze zapytam.

Gdybym np podpiął wszystko pod amplituner i z amplitunera do telewizora po złączu eARC, to żeby był sygnał z dekodera UPC oraz Blu-ray to musi być oczywiście włączony amplituner. Czy zatem w samym telewizorze lub amplitunerze, bo oba są włączone,  jest możliwość wyboru czy dźwięk słychać z kolumn kina domowego lub samych głośników w telewizorze ?

I drugie jeśli dokupię kable HDMI z atestem i one także będą kierunkowe to mogę je użyć do podpięcia DVD > amplituner oraz Dekoder UPC > amplituner ?

Bo połączenie amplituner > TV jest spełnione czyli kabel kierunkowy ma być do telewizora ale czy też inne urządzenia między sobą będą OK ?

Staram się to tak napisać żebym przde wszystkim ja to zrozumiał. Pewnie za rok będę się z tego postu śmiał :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie. 🤪

Po pierwsze co to eARC w HDMI. To zwrotny sygnał audio w połączeniu TV i urządzenia odtwarzającego audio. Jego jedyna funkcja to jest przekazanie dźwięku z telewizora do amplitunera albo soundbara. Zauważ że telewizor nie ma wyjść HDMI. Ma same wejścia. Jedno z nich jest oznaczone jako eARC i audio może iść nim "pod prąd". Kiedy eARC jest więc potrzebne? Kiedy źródłem dźwięku są aplikacje telewizora lub inne źródła dźwięku podłączone bezposrednio do TV. A więc jeśli masz jakikolwiek serwis stramingowy na TV, albo odtwarzacz BR, konsole do grania etc, bez połączenia eARC, dźwięku na ampli nie uzyskasz.

Kiedy eARC nie jest potrzebne? Jeśli wszystkie źródła podłączysz pod wejścia amplitunera. W tej sytuacji obraz i dźwięk idzie w zgodnym kierunku w stronę TV. W normalnym trybie dźwięk przejmuje amplituner a obraz dochodzi do wejścia TV HDMI. Gdy amplituner ma pastrought, to wyłączony przekaże do TV zarowno audio jak i wideo. Ale mi to nie zawsze działało 😉. Nic co pochodzi z TV nie zagra na ampli.

1 godzinę temu, SkilleR napisał:

I drugie jeśli dokupię kable HDMI z atestem i one także będą kierunkowe to mogę je użyć do podpięcia DVD > amplituner oraz Dekoder UPC > amplituner ?

Bo połączenie amplituner > TV jest spełnione czyli kabel kierunkowy ma być do telewizora ale czy też inne urządzenia między sobą będą OK ?

Kierunkowość kabla oznacza kierunek video. Zawsze do TV. Ewentualnie od peryferiów do amplitunera. Od nadawcy do adresata.

1 godzinę temu, SkilleR napisał:

Gdybym np podpiął wszystko pod amplituner i z amplitunera do telewizora po złączu eARC, to żeby był sygnał z dekodera UPC oraz Blu-ray to musi być oczywiście włączony amplituner.

Nie po złączu eARC tylko HDMI. eARC nie gra roli w tym wypadku. Nie musi być włączony, funkcja pastrought pozwala na przekazanie sygnału do TV bez włączania ampli. Ale miałem z tym u siebie problem. Ogólnie jednak powinno tak działać.

1 godzinę temu, SkilleR napisał:

Gdybym np podpiął wszystko pod amplituner i z amplitunera do telewizora po złączu eARC, to żeby był sygnał z dekodera UPC oraz Blu-ray to musi być oczywiście włączony amplituner.

Nie po złączu eARC tylko HDMI. eARC nie gra roli w tym wypadku. Nie musi być włączony, funkcja pastrought pozwala na przekazanie sygnału do TV bez włączania ampli.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SkilleR napisał:

Pewnie już mnie macie dosyc, ale skoro jesteście tacy mili to jeszcze zapytam.

Pytaj, pytaj. 

9 minut temu, Butler napisał:

Kiedy eARC nie jest potrzebne? Jeśli wszystkie źródła podłączysz pod wejścia amplitunera

Trzeba tylko zaznaczyć, że jeżeli będzie chciał obejrzeć TV naziemną bez dekodera kabłowki to musi mieć przynajmniej ARC (eARC jest w tym momencie zbędne, na potrzeby tej dyskusji zostawmy ten temat). 

 

1 godzinę temu, SkilleR napisał:

Czy zatem w samym telewizorze lub amplitunerze, bo oba są włączone,  jest możliwość wyboru czy dźwięk słychać z kolumn kina domowego lub samych głośników w telewizorze ?

Tak, prędzej w TV. Tylko nie ma to sensu. 

 

1 godzinę temu, SkilleR napisał:

I drugie jeśli dokupię kable HDMI z atestem i one także będą kierunkowe to mogę je użyć do podpięcia DVD > amplituner oraz Dekoder UPC > amplituner ?

Tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, PanKlor napisał:

Trzeba tylko zaznaczyć, że jeżeli będzie chciał obejrzeć TV naziemną bez dekodera kabłowki to musi mieć przynajmniej ARC (eARC jest w tym momencie zbędne, na potrzeby tej dyskusji zostawmy ten temat). 

Dowolne źródło z TV. Bez eARC lub starszego ARC na ampli będzie cisza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zaczynam po mału coś łapać. Świtnie to wyłożyliście.

Odpowiadając telewizji naziemnej u mnie nie ma. Meszkam w bloku i albo kablówka albo nic. No wiadomo jest możliwość kupienia dekodera DVBt no ale to pomijam takie rzeczy w dzisiejszych czasach bo u nas na osiedlu nie można mieć własnej anteny na dachu. No ale tak ja pisałeś zostawmy to.

Co do tego dźwięku to mam też taki ukryty cel. Moja żona ma czasem okropne migreny a mieszkanie mamy nie za duże więc pomyślałem sobie że miło by było mieć wybór i móc zmienić z dużych kolumn na głośniki w telewizorze. Wiem wiem powiecie że można to wtedy po prostu przyciszyć. No niby tak ale jak u znajomego kiedyś byłem to ten dźwięk jest wszechobecny z takiej ilości żródeł. No i co ważniejsze po co słuchać kina domowego na 2% głośności. Do dopiero w/g mnie jest bez sensu. Ja staram się zrozumieć żonę. Nie przeżywałem nigdy takiego czegoś. Ona po prostu jest wtedy wyłączona z życia na dwa trzy dni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmawiałem z Panem z firmy która także zajmuje się montażem takich systemów oraz prowadzą własne studio w Katowicach. Pomyślałem że może po prostu skorzystam z pomocy specjalistów i zwalę to na nich. 

Pan z którym rozmawiałem podpowiedział mi jedną rzecz. Doradzaliście by to wszystko  podpiąć pod amplituner i on też tak doradzał ale powiedział mi jedną ciekawą rzecz. Mianowicie amplituner ma taką funkcję że pamięta ostatnie zródło z którego korzysta i jeśli tym zródłem będzie dekoder UPC to przy następnym włączniu telewizora bez uruchomienia amplitunera on będzie pamietał to ustawienie i wyedy będzie puszczał sygnał z dekodera, ale dzięki temu że amplituner nie będzie włączony będzie korzystał z głośników w TV 

No przyznam że to dla mnie jakiś kosmoc jest ale gdyby to była prawda to by była rewelacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SkilleR napisał:

No przyznam że to dla mnie jakiś kosmoc jest ale gdyby to była prawda to by była rewelacja.

No to pomyśl co zrobisz oglądając bez włączonego amplitunera telewizję z dekodera i zechce Ci się włączyć player BR. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, SkilleR napisał:

No po prostu włącze amplituner i BR. Tak to miało wyglądać właśnie że kiedy odpalam BR to ma być włączone kino domowe. Wiesz mnie nie przraża żonglerka pilotami.

Ja mam dosyć podobnie rozwiązane połączenie. Dekoder (Vectra) mam na złączu Pass trough (mój amplituner tylko na jednym wejściu to obsługuje) i włączając TV (Samsung) wybieram jako źródło dekoder, uruchamia się dekoder i dźwięk leci z głośników TV (sterowanie dekodera pilotem TV), jeśli chcę aby dźwięk był przez amplituner muszę go włączyć. Natomiast BR w momencie włączenie uruchamia amplituner i przełącza źródło w amplitunerze. Trzeba trochę pokombinować z włączeniem/wyłączeniem sterowania CEC, ale jest to do ogarnięcia. Faktem jest, że nie ogarnie się w tym momencie sterowania wszystkimi urządzeniami jednym pilotem. Ale do BR i tak muszę wstać i włożyć płytę, więc w momencie włączania (otwierania tacki) uruchamia mi się amplituner. Można więc tak to podłączyć tylko trzeba odpowiednio skonfigurować sterowanie CEC w urządzeniach i korzystać z różnych pilotów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
21 godzin temu, tomek72 napisał:

Ja mam dosyć podobnie rozwiązane połączenie. Dekoder (Vectra) mam na złączu Pass trough (mój amplituner tylko na jednym wejściu to obsługuje) i włączając TV (Samsung) wybieram jako źródło dekoder, uruchamia się dekoder i dźwięk leci z głośników TV (sterowanie dekodera pilotem TV), jeśli chcę aby dźwięk był przez amplituner muszę go włączyć. Natomiast BR w momencie włączenie uruchamia amplituner i przełącza źródło w amplitunerze. Trzeba trochę pokombinować z włączeniem/wyłączeniem sterowania CEC, ale jest to do ogarnięcia. Faktem jest, że nie ogarnie się w tym momencie sterowania wszystkimi urządzeniami jednym pilotem. Ale do BR i tak muszę wstać i włożyć płytę, więc w momencie włączania (otwierania tacki) uruchamia mi się amplituner. Można więc tak to podłączyć tylko trzeba odpowiednio skonfigurować sterowanie CEC w urządzeniach i korzystać z różnych pilotów.

Dziękuje za pomoc. Dzisiaj jeszcze sobie zadzwonię i dopytam czy ten amplitujer który zamówiłem ma taką funkcjonalność.

 

14 godzin temu, Comret napisał:

Wybacz, ale jak to czytam... proponuje weź poświęć chwilę na edukację żony jak to jest podłączone. Bedzie z korzyścią dla Was obydwoje. Żona też człowiek, można stawiać przed nią wyzwania.

:)) ok . Wiesz u mnie nakładają się różne dziwne rzeczy z powodu których kino ma grać jak kino a telewizor jak telewizor. Gdyby tylko chodziło o naukę to masz rację. Chociaż jestem przekonany że u mnie będzie to wyglądało tak cytuje ``czy u nas w domu zawsze wszystko musi być tak podłączone że nie mogę obejrzeć spokojnie telewizji`` . A kiedy wyskoczy coś co jest poza utartym szlakiem to facet potrafi się adaptować i poszukać rozwiązania a kobieta zrobi mi po prostu awanturę. Podam przykład. Mam obecnie jeszcze TV Sony i on ma tak jakoś dziwnie że jak odpalam Smart TV to żródło sygnału nie pozostaje na HDMI1 i następnego dnia trzeba to przełączyć. Facet zaadaptuje się i to ogarnie a kobieta nie każda. Dostaje wtedy do pracy smsy ze zdjęciami i zobacz co znów pogrzebałeś. Tylko jedną kobietę w życiu poznałem która poszukała by rozwiązania. Niestety nie jest moją żoną

 

Edytowano przez SkilleR
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale zdaje sobie sprawę o czym piszesz. Prostota obsługi ponad wszystko, składając kino również miałem taki priorytet. Wymusił on nawet sprzętu z którym inni domownicy nie mogli sobie poradzić.

Jeśli. Zaznaczam jeśli... Jeśli obsługa będzie poniżej oczekiwań małżonki to masz jeszcze jednego asa w rękawie w postaci pilota programowalnego. Do niedawna bym pisał że Logitech ale po zakończeniu produkcji skończyło się dla niego wsparcie. Sofabaton X1. Pod pojedyncze przyciski można przypisać cale sekwencje zdarzeń więc dla kina domowego jak znalazł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...