Skocz do zawartości

Roksan Caspian M2 czy Rega Elicit MK5


Recommended Posts

Z tego co pamiętam,  dynamiczne , gęste,  a przede wszystkim muzykalne granie . Na górze lekko ale sporo informacji. Z bardzo interesującą średnicą . Pasma wyjątkowo zszyte ze sobą. 

Słuchałem overture 202b , figaro b i figaro s.

Wszystko na zestawie atola in200+cd100+dac100 .

Firma z Litwy , mniej popularna u nas ,jednak granie na wysokim poziomie.

Ps fajny motyw z dwiema maskownicami w monitorach , zwykle i stealth gdzie widoczne są przetworniki👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2024 o 07:56, Piotr Sonido napisał:

Może gośc je miał 3 lata. Niewykluczone. Pylon robil je. wiec mogly lezec na magazynie. Nic zlego.

Realizacja i akustyka. Ale kolumny też mają na to wpływ.

Rozumiem że je jednak znałeś? Grają inaczej niż te co kiedyś miałeś?

Nie po prostu za fajna cene kupiłem używki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Trafa caspiana są ciche aczkolwiek to zależy tez od tego czy sieć elekrltryczns jest bardzo zasyfiona więc zawsze może lekko pobrzeczec ale słychać tylko z bardzo bardzo bliska..

Mam ten wzmacniacz od ponad 5 lat i na początku mnie męczył ale po zmianie kolumn na takie w podobnej cenie i klasie i źródła też w podobnej cenie jest super... gra dość przyjemnie na srednicy i ma fajne wybrzmienia fortepianu.. do spokojnej muzyki jest super ale chciałbym czasem zaszaleć  a on nabiera wigoru I dramatyzmu dopiero koło godziny 9 wtedy jest już trochę głośno scena się mocno poprawia... kolumny bym spróbował goldy albo evoki .. choć to zdaje się w miarę łagodne kolumny szczególnie Goldy nie wiem jak do rocka pasują.. przy takich kolumnach trzeba mieć akustyke a przynajmniej możliwość postawienia pół metra od ścian minimum żeby wykorzystać ich potencjał inaczej basik będzie dudnial ale nie każdemu to przeszkadza i nie każdy ma to zwraca uwagę.. caspian ma to do siebie że dobre realizację zagra na prawdę fajnie .. nad się umywa to jest inna półka cenowa

Standby włączasz  przez dlugie nadciśnienie mode jeśli nie działa to zadzwoń do audio center jest dystrybutorem tam jest serwisant i Ci to sprawdzi czy tak ma być..

 

Simply italy to świetna lampa muzykalniejsza i ma więcej wigoru od caspiana ale problem z kolumnami które dobrze napedzi bo ma niska moc poza tym eksploatacja jest droższa np koszt lamp i pobór pradu I bardziej wymagająca to sprzęt dla określonej grupy ludzi, trany są mniej wymagające..

Caspian jak na swoją cenę konstrukcje i strojenie to wciąż bardzo dobry sprzęt.. myślę że coś lepszego będzie dużo więcej kosztować niestety i sporo czasu trzeba poświęcić na odsłuchy nie każdego stać.. jakiś dzielony naim to kilkadziesiąt k..

Audio to jeden wielki kompromis trzeba się cieszyć z tego co się ma

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem zadowolony bardzo z Caspiana nic lepszego mi juz nie trzeba z Diamondami sie zgrał do kazdej muzyki jest Ok.

Tej której słucham czyli stary rock, blues czy ostatnio nawet jazz jest idealnie. Niczego nie brakuje bas kontrolowany tam gdzie ma być jest,  średnica piękne wokale, nie meczące wysokie , detal, scena . Zestaw taki mi wystarczy do śmierci, Amen

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...