Skocz do zawartości

Głośnik instalacyjny w zabudowie meblowej - brzęczenie


Recommended Posts

Witam,
urządziłem salon z kuchnią, w zabudowie kuchennej mam głośnik instalacyjny. Aktualnie jest to jedyne audio, głośniki grają więc pełnym pasmem.

Przy specyficznych dźwiękach (szczególnie niskich) słuchać spore "brzęczenie", a głównym winowajcą (choć nie tylko) jest tylna ściana szafki.

Załączam trzy zdjęcia, czarna zabudowa jest tylko na wcisk (dobrze wymierzone, bardzo ciężko wyciągnąć).

Aktualnie nic nie jest tam wygłuszone - co mogę z tym fantem zrobić? Dorzucić kleju i skleić łączenie tylnej ściany szafki z obudową głośnika, czy raczej wstawić tam coś w stylu uszczelki?

Co wrzucić do środka obudowy i jaki da to efekt?

Z góry dzięki!

441015359_818140956901510_5886754831720480703_n.jpg

440763177_1848399422306015_2874630993776837542_n.jpg

418675545_756063919565077_8562604243387123604_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo,  surroundy powinny być ustawione jako small oraz odcięte na 80Hz. Popraw to i sprawdź efekt. Za bas musi grać sub. Rozumiem że ich granie solo to kwestia przejściowa.

Potem odłącz ten głośnik w ogóle i sprawdź czy bez niego też brzęczy, wbrew pozorom to nie musi być oczywiste. Edit. Dopiero doczytałem że nic poza tym nie gra więc nieaktualne ;)

Jaj wszystko wskazuje na ten surround to wypełnij czymś pochłaniającym dźwięk całą skrzynie. Na próbę nawet zwykłymi ubraniami, jak coś się poprawi to może wełną owcza na stałe.

A tak w ogóle bajera, super Ci to wyszło. Bas ma to do siebie że przekazuje drgania otoczeniu, w uniwersalnym wnętrzu ciężko to ogarnąć, a to szklanki, a to drzwi, a to szafki itd.

Spróbuj jeszcze pootwierać szafki,  może drzwiczki gdzieś drgają.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, JakubAndryszczak napisał:

Chyba nie mam żadnych możliwości manipulacji pasmem, używam Taga Harmony HTA-600B, fakt faktem jak "podbiłem" niskie tony to brzęczało bardziej.

Co to za system bo ze zdjęć ten głośnik wygląda jak surround w zestawie kina domowego? Skoro jak podbiłeś to brzęczało bardziej to skręć trochę i wygłusz obudowę tak jak pisał Butler. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kino będzie w perspektywie? Bo na razie padłeś ofiarą akustyki.

Znajdź co konkretnie "gra" i zmień tego masę przykręcając coś lub zabezpiecz gumą, odbojami itp. Jak Klipsch gra full band to wypełnij czymś skrzynie, trzeba kombinować.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PanKlor napisał:

Co to za system bo ze zdjęć ten głośnik wygląda jak surround w zestawie kina domowego

Dokładnie, jest to docelowy surround kina domowego. Póki nie mam nic z przodu to grają te dwie sztuki.

 

Przed chwilą, Butler napisał:

A kino będzie w perspektywie? Bo na razie padłeś ofiarą akustyki.

Znajdź co konkretnie "gra" i zmień tego masę przykręcając coś lub zabezpiec gumą, odbojami itp. Jak gra full band to wypełnij czymś skrzynie, trzeba kombinować.

Zdecydowanie będzie w perspektywie.

Po powrocie z pracy wrzucę tam gęsto stare ubrania, zobaczymy, co się zmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając drgania, jak Ci ich granie odpowiada? Generalnie to nie są głośniki które nisko schodzą, ale są bardzo detaliczne i efektywne.

Tak w ogóle to strach pomyśleć jak system będzie pełny i wleci subwoofer, wtedy dopiero będzie walka. 😉

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Butler napisał:

Pomijając drgania, jak Ci ich granie odpowiada? Generalnie to nie są głośniki które nisko schodzą, ale są bardzo detaliczne i efektywne.

Zdecydowanie jestem zadowolony, co prawda nigdy nie miałem pełnoprawnego audio więc nie mam porównania ale jest bardzo dobrze. Te maleństwa schodzą też (jak dla mnie) naprawdę nisko. Podejrzewam, że gdy 6000F II będą na froncie będzie jeszcze fajniej.
Przez pierwsze kilka dni przy niektórych utworach czasem kłuły wysokie tony ale teraz jest w porządku (może głośniki się "wygrzały", może ucho się przyzwyczaiło).
Zamontowałem też Atmosy (PRO 160 RPC) w suficie (akerman, bez podwieszenia - było okropnie) ale póki co siedzą nieużywane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PanKlor napisał:

Nie napisałeś z czego puszczasz muzykę do tej Tagi ale w telefonie powinieneś mieć equalizer, możesz się tym pobawić. 

Zazwyczaj Chromecast podłączony do Hisense PX2 Pro (projektor UST), z projektora po optyku wyjście do Tagi. Jeśli puszczam coś z dysku to oczywiście podłączam do projektora. Ani w Chromecast ani tym bardziej w VIDAA (system od Hisense, swoją drogą dużo gorszy od Androida) raczej equalizera nie znajdę.
Muzyki słucham rzadko, raczej filmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PanKlor napisał:

Ok widzę, że kombinacja alpejska trochę. Na szczęście przejściowa. Teraz proponuję plan minimum a jak już złożysz kino to pojawią się nowe możliwości sterowania tego co ma  z tego głośnika grać. 

To na pewno, sytuacja przejściowa. Fakt faktem zdaję sobie sprawę, że brzęczenie magicznie nie zniknie i zastanawiam się, czy lepiej "plecki" szafki izolować (gumka/pianka na styku plecków szafki z obudową głośnika) czy wręcz przeciwnie - skleić mocnym klejem. Problem w tym, że jeśli to skleję to odwrotu raczej nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, JakubAndryszczak napisał:

Fakt faktem zdaję sobie sprawę, że brzęczenie magicznie nie zniknie

Może się okazać, że po odcięciu głośnika surround zniknie. To nie magia tylko fizyka. 😉

Zacznij od najmniej inwazyjnych sposobów: ustawienia amplitunera (jak już będzie), wygłuszenie tej komory, guma/pianki. Sztywnych połączeń bym unikał a jeżeli już to z jakimś tłumieniem, np. guma/pianka + skręcenie tego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz nic z tym nie zrobisz.

Wpuściłeś słonia do magazynu porcelany.

"cii, cii, no już no już" tak możesz jedynie do niego gadać.

To są jak słusznie zauważono surroundy do kina. Wiec czym predzej tak je wykorzystaj.

Możesz spróbować je wygłuszać. Na pewno pomoże. Ale dokładnie to

20 godzin temu, PanKlor napisał:

Może się okazać, że po odcięciu głośnika surround zniknie.

może Ci skrócić problem.

Z tym że to zrobisz na amplitunerze kina.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2024 o 10:07, JakubAndryszczak napisał:

Podejrzewam, że gdy 6000F II będą na froncie będzie jeszcze fajniej.

Podłogówki zagrają głębiej, ale poza tym THX-502-L prezentują wyższy poziom grania. Są przy tym takze głośniejsze.

Pełnoprawne kolumny podłogowe na froncie zapewnią fajne samodzielne granie w stereo, ale w kinie ich zejście się nie przyda bo sub przejmuje tą rolę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze okno otworzyc by sprawdzic jak zagra ten glosnik w skladzie ze szklankami  gdy doda sie swiezego powietrza  🤣

Widze ze zebrali sie tu sami eksperci od instalacji kuchenno salonowych HIFI  i przekonuja inwestora  ze "nic sie nie stalo "  i  bedzie OK

NIe nie bedzie OK bo nalezy szafke zdemontowac i uzyc kleju do drewna by wypelnic wszelkie szczeliny MDF a potem przetrzec to mokra szmatka by nastepnego dnia slupek kuchenny zamontowac  do sciany uzywajac tkaniny filcowej pomiedzy szafka a sciana i to moze tez nie gwarantowac sukcesu 

Tego samego filcu nalezy tez uzyc w otworze montujac powtornie glosnik do szafki  😜

Czy glosnik ma wyprowadzenie "bass reflex" poza szafke a  w czarnej skrzynce  ktos wycial otwor ?

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bora902 napisał:

Czy glosnik ma wyprowadzenie "bass reflex" poza szafke a  w czarnej skrzynce  ktos wycial otwor ?

Potencjalna obudowa do nich nie wymaga otworu BR, mam te same surroundy, kontaktowałem się z Klipsch w tej sprawie. Zalecili jednak wypełnienie środka szczelnie wełną owczą lub innym wypełniaczem.

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Nie chce być złośliwy, ale to nie zagra, chyba że ma sie wymagania na poziomie głośnika  BT i spotifaja.

Co nie zagra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...