Skocz do zawartości

Pierwszy system stereo


Jarko Polo

Recommended Posts

Cześć,

jako że ostatnim razem pomogliście mi w wyborze słuchawek, tym razem przychodzę dopytać się o zestaw stereo. Konkretnie szukam czegoś do salonu ok. 20m2, poniżej podrzucę plan pomieszczenia. Chciałbym żeby sprzęt był podłączony do telewizora, jednak bardziej zależy mi na słuchaniu muzyki, więc fajnie gdyby była możliwość połączenia z telefonem, oraz dodatkowo chciałbym do zestawu odtwarzacz CD. Jeśli chodzi o odtwarzacz sieciowy to może bym to osobne urządzenie jak np. Wiim Mini. Budżet w którym chciałbym się zmieścić to 6-7 tyś złotych, ale oczywiście niższy pułap również biorę pod uwagę. Jeśli chodzi o nowe kolumny które będę miał okazje posłuchać to: MA Bronze 100, MA Bronze 200, Klipsch RB-81 MK II. Dodatkowo myślałem nad zestawem nad c338 + c538, lub zestawem audiolaba serii 6000. Czy możecie polecić jeszcze jakieś zestawy które warto byłoby wziąć pod uwagę, oraz czy MA Bronze 100 to dobre połączenie z NADem? Jeśli chodzi o sprzęt to jak najbardziej biorę pod uwagę urządzenia używane. Moje preferencje dźwiękowe są takie aby nie zabrakło w zestawie basu, czasami lubie posłuchać jakiejś elektroniki czy dobrej perkusji, oraz żeby dźwięk był w miarę czysty, bez mocnych ubarwień. Jakby znalazł się jakiś link do sprzętu używanego to również bardzo chętnie bym zerknął :D 

Pokoj.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wzmacniacz Nad 356 BEE do sprzedania i kolumny Pylon Sapphire  25.

Na początek przygody z stereo to dobry zestaw trzeba tylko daca kupić i streamer może być tani Wiim Pro tam w miarę przyzwoity dac jest.

Sapphire 25 do mniejszych pomieszczeń sie nadają mają mniej basu od Diamond 28 ,można je blisko ściany trzymać.

W kawałkach disco, rap, techno, elektronika basu nie brakuje ale już w Metallice naprzykład nie ma kopa brakuje jebniecia.

Moze to tak ma byc tak nagrane bo w Diamondach tez jakoś w metalu nie ma szału może to przez akustyke, wzmacniacz Nad czy Roksan ma dużo basu.

Do metalu to trzeba by było chyba estradówki kupić i potężny wzmacniacz 300 wat na kanał.

Natomiast w spokojniejszym rocku Pink Floyd, Led Zepellin, Dire Straits jest pięknie słychać bębny , gitary elektryczne , gitare basową jest magia.

Metal, Punk to taki  trochę jazgot to nie muzyka dla audiofilów im lepszy sprzęt to bardziej słychać żle zrealizowane nagrania.

Edytowano przez Sławomir Unknown
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, michaudio napisał:

Taka uroda nagrań Metalliki, brak kopa na basie. Nie da się wygenerować basu z nagrania które go nie zawiera. A niestety sporo nagrań metalowych, zostało zrobione byle jak.

No właśnie to co napisałeś ma ogromne znaczenie. Rzadko nagrania metalowe są dobrze zrealizowane czy nagrane i to słychać. Dlatego bardzo trudno dobrać sprzęt by one zabrzmiały zadowalająco, na pewno nie może to być zestaw grający zbyt jasno, analitycznie bo tylko bardziej obnaży realizację nagrania.Możliwe że tak jak pisałeś w innym temacie potrzeba do tego lampy i ciepło grających kolumn.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, do metalu najlepiej nadają się lampy typu push-pull, bo bywają bardziej dynamiczne od tranzystorów. Z tym, że brzmią też podobnie do tranów, mało lampowo. Natomiast głównym ograniczeniem jest sama jakość nagrań metalowych.

Nie da się w żaden sposób ożywić nagrań pozbawionych basu. Żeby coś podbić w brzmieniu, trzeba mieć co podbijać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Jarko Polo napisał:

Przyznam że mogłem trochę zmylić pierwszym wpisem, metal nie będzie na pewno głównym rodzajem muzyki puszczanym ze sprzętu, po prostu fajnie mieć możliwość żeby czasami odpalić sobie jakiś ciekawszy kawałek. Na ile  wyceniasz swój zestaw @Sławomir Unknown?

https://www.olx.pl/d/oferta/pylon-sapphire-25-CID99-ID10kTqu.html?bs=olx_pro_listing

Wzmacniacz Nad 356 BEE 1900 zł stan idealny ze zworkami Melodika 

Czyli razem 4000 zł mam jeszcze kable  głośnikowe Melodika Purple Rain posrebrzane ale chyba zostawię bo kupiłem nowe kable Van Damme Hifi i jakby basu ubyło na nich.

Tylko odbiór osobisty z odsłuchem

1 godzinę temu, Tomasz Kluczynski napisał:

No właśnie to co napisałeś ma ogromne znaczenie. Rzadko nagrania metalowe są dobrze zrealizowane czy nagrane i to słychać. Dlatego bardzo trudno dobrać sprzęt by one zabrzmiały zadowalająco, na pewno nie może to być zestaw grający zbyt jasno, analitycznie bo tylko bardziej obnaży realizację nagrania.Możliwe że tak jak pisałeś w innym temacie potrzeba do tego lampy i ciepło grających kolumn.

 

Dlatego odkąd mam lepsze stereo niż wieża z podbitym basem przestałem słuchać metalu bo brzmi fatalnie. Jeden wielki jazgot w porównaniu  choćby do klasycznego rocka nie mówiąc już audiofilskich nagrań jak np. Diana Krall

Dlatego najlepiej tego metalu słuchać na koncertach na żywo

Edytowano przez Sławomir Unknown
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ostre, stare numery kuleją strasznie i nic wyczarować nie można. Ja gram na Kef r3 z Denon pma 2500ne i czasami np. Stare albumy Testament potrafią grać tak, że uszy odpadają, poza tym dużo płyt CD z metalową muzyką. Jest płasko, sucho, średnica wierci uszy.

Zupełnie inaczej ma się sytuacja np. z albumem White Zombie La Sexorcisto. Pomimo gęstych gitar, perkusji, szybkich kawałków, nic tam się nie zlewa i gra świetnie z dobrym wykopem, drivem itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bo0M napisał:

Niestety, ostre, stare numery kuleją strasznie i nic wyczarować nie można. Ja gram na Kef r3 z Denon pma 2500ne i czasami np. Stare albumy Testament potrafią grać tak, że uszy odpadają, poza tym dużo płyt CD z metalową muzyką. Jest płasko, sucho, średnica wierci uszy.

Zupełnie inaczej ma się sytuacja np. z albumem White Zombie La Sexorcisto. Pomimo gęstych gitar, perkusji, szybkich kawałków, nic tam się nie zlewa i gra świetnie z dobrym wykopem, drivem itp.

No  stary trash metal jak właśnie Testament, Slayer  brzmi źle nawet na sprzecie za tysiące. Ale w latach 90 słuchało sie tego na wiezach z gałką basu na full i nie było tak zle

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą zastanawiam się, czy kolumny z trochę cofniętą średnicą nie byłyby dla mnie najlepsze.

Lubię ciepły, trochę podbasowiony, podbarwiony przekaz. KEF z denonem taki mi daje, ale zdarza się, że środek (przesterowane gitary, czasami wokal) za bardzo wchodzi mi na uszy.

I tutaj na moim celowniku pojawiły się Pylon Jasper 18. Dużo opinii sugeruje, że może to będzie dla mnie zloty środek 😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najprostszym rozwiązaniem jest posiadanie drugiego słabszego jakościowo wzmaka z korekcją i prostszych kolumn, do słuchania słabszych nagrań. To działa, mam lampę typu set do jazzu i klasyki, i drugi piecyk vintage z prostszymi kolumnami do polskich i nie tylko nagrań rockowych, metalu, ejtisów, i różnych słabszych realizacji. Nie muszę rezygnować z ulubionej muzyki, niezależnie od jej jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...