Skocz do zawartości

wymiana Pioneer VSX 527 > co dalej?


soq

Recommended Posts

Witam wszystkich, proszę o rady dotyczące zmiany mojego obecnego leciwego już amplitunera Pionner VSX527 na coś nowego. W skład zestawu wchodzą głośniki taga harmony tav606 i subwoofer stx s200n. Szukam czegoś nowego, ponieważ Pionnerowi nieraz w losowych momentach zdarzy się rozłączyć, parowanie airplay trwa bardzo długo, poza tym chciałbym spróbować innego brzmienia.

Must have nowego ampli to airplay2, bluetooth i dolby atmos. Fajnie gdyby oprócz kina, potrafił też ładnie zagrać muzykę (głównie rock), choć podejrzewam że po tych kilkunastu latach które minęły, wszystko zagra lepiej od starego pionka :)

Wpadła mi w oko Yamaha MusicCast RX-V6A - czy to dobry sprzęt? Jak zagra na nim muzyka? A może w podobnych pieniądzach możecie polecić coś innego, fajniej brzmiącego?

Jeszcze dodam, że w przyszłości planuję zakup gramofonu +/- 2000zł, nie żaden ausiofilski sprzęt, ale też nie najtańszy drapak i fajnie, gdyby można było go podłączyć i sensownie zagrał z takim zestawem amplituner+kolumny (tak, wiem że to kino domowe, ale chodzi o coś uniwersalnego, na czym w weekend będzie można też przesłuchać parę płyt :)).

Pozdrawiam, Łukasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, soq napisał:

Must have nowego ampli to airplay2, bluetooth i dolby atmos

AP2 mają chyba wszystkie nowe sprzęty. BT - bez sensu do puszczania muzyki moim zdaniem, chyba, że np. chcesz korzystać ze słuchawek. Sprawdź czy potrzebujesz bt w jedną czy w dwie strony. Większość urządzeń jakąś implementację BT ma. Atmos - potrzebujesz dodatkowej pary głośników na sufit albo upfiring jeżeli ma być z tego jakikolwiek pożytek. Bez tego zostaje tylko wirtualizacja z której jedyną korzyścią jest napis Atmos na wyświetlaczu. 

W takim budżecie masz jeszcze Denona X2800h, Onkyo 6100. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, PanKlor napisał:

AP2 mają chyba wszystkie nowe sprzęty. BT - bez sensu do puszczania muzyki moim zdaniem, chyba, że np. chcesz korzystać ze słuchawek. Sprawdź czy potrzebujesz bt w jedną czy w dwie strony. Większość urządzeń jakąś implementację BT ma. Atmos - potrzebujesz dodatkowej pary głośników na sufit albo upfiring jeżeli ma być z tego jakikolwiek pożytek. Bez tego zostaje tylko wirtualizacja z której jedyną korzyścią jest napis Atmos na wyświetlaczu. 

W takim budżecie masz jeszcze Denona X2800h, Onkyo 6100. 

 

Dzięki za odpowiedź, bluetooth tylko zapasowo, raczej w domu wszystkie sprzety ogarniają airplay. Odnośnie podanych przykładów, wszystkie widzę pare stówek drozsze, czy warto Twoim zdaniem je dokladac, lepsze brzmienie, funkcjonalności, a moze sam sprzet i wykonanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, soq napisał:

wszystkie widzę pare stówek drozsze

Trzeba szukać np. Amazon.pl albo .de. 

Brzmienie to musisz ocenić sobie sam. Jak masz możliwość to wypożycz do domu. Jeżeli chodzi o funkcjonalności to MusicCast pewnie bardziej spodoba Ci się niż Heos od Denona. Z drugiej strony Airplay w Denonie masz natywnie więc nie musisz używać Heos. Poza tym to urządzenia podobnej klasy i możliwości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jakościowo gigantycznego przeskoku nie będzie - to mimo wszystko dalej urządzenia z podobnej półki, a ampli KD rozwijają się raczej w kwestii funkcjonalności. Różnica na plus będzie na pewno również w zakresie korekcji pomieszczenia. 

Pod Tagi moim zdaniem optymalną opcją jest Onkyo TX-NR6100 lub tańszy TX-NR5100 ze względu na charakterystykę brzmieniową. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W X3800h masz najwyższą wersję kalibracji Audyssey oraz opcjonalnie do zakupienia Dirac Live. Uważam, że to bardzo dobra opcja dla każdego systemu i jest to słyszalna różnica. Czy to za duży wydatek - sam musisz ocenić. Pozwoli też na swobodna rozbudowę systemu w przyszłości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam wszystkich, ostatecznie poszedłem w yamahe rx-v6a. Na plus zdecydowanie sterowanie całością przez telefon, oprócz tego po lekkich zmianach brzmi to spoko. Ale mam jeszcze pytanie. Ampli można skonfigurować jako 5.1.2, gdzie 5 głośników mam taga harmony tav 606, sufitowe dokupiłem Wilson raptor x, suba mam stx s200n. Wydaje się że to już komplet, ale amplituner ma dwa wejścia na subwoofer. Czy on nie zadziała w tej konfiguracji? Bo rozumiem że gdyby miał działać, powinien być 5.2.2? A jeśli jednak dałoby się dołożyć kolejnego suba, co polecalibyście z budżetowych rozwiązań? Myślałem o 12 calach. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma dwa wejścia fizyczne ale obsługuje/koryguje je tak jakby to był jeden kanal/subwoofer. Możesz pójść np. w Heco Aurora 30A ale żeby móc to zgrać sugerowałbym coś co posiada choćby proste dsp i aplikację (np. SVS). Następnie wypożyczenie/zakup mikrofonu pomiarowego i trochę zabawy z REW aby to zgrać. Inaczej to trochę zgaduj zgadula. Wrzucenie ot tak drugiego subwoofera nie gwarantuje poprawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do dwóch subów to fajną opcją może być postawienie jednego dedykowanego do muzyki i drugiego załączanego okazyjnie do kinowego łupnięcia; jak wyżej pisał PanKlor wysterować z poziomu ampli v6a ich osobno nie można, chociaż wchodząc w config z przeglądarki po IP są opcje sub1 i sub2 (może w wyższych modelach to funkcjonuje) - tutaj to traktować trzeba jako rozgałęźnik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze, a coś bardziej budżetowego ma jakiś sens? ;)

- Harmony TSW-212
- JAMO CONCERT II C912

- Ew. Wilson sub12? 
Jest sens za wszelką cenę patrzeć tylko na 12 cali? Żeby uświadomić Wam mój level- nawet z obecnego stxa jestem względnie zadowolony ;) 

pozdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do v6a, poza  rel ht1003, miałem podpiętego też SVS sb1000 - dla mnie bardzo zbliżone granie, więc w tym przypadku odpisałbym na Twoje pytanie: nie musi być 12". Oba w/w to fajne konstrukcje do muzyki i kina - może z rynku wtórnego któregoś byś dorwał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2024 o 18:39, soq napisał:

Czy do muzyki w jakimś stopniu też jest ok, czy tylko kino?

Patrz na budżet. Generlanie to jest sub do kina. Tak zaprojektowany i tak gra. Ale w tej cenie nie dostaniesz nowego suba uniwersalnego albo dedykowanego do stereo.

Taki uniwersalny to Fyne F3.10 ewentualnie 12 albo Cambridge Minx.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2024 o 08:59, Piotr Sonido napisał:

Patrz na budżet. Generlanie to jest sub do kina. Tak zaprojektowany i tak gra. Ale w tej cenie nie dostaniesz nowego suba uniwersalnego albo dedykowanego do stereo.

Taki uniwersalny to Fyne F3.10 ewentualnie 12 albo Cambridge Minx.

 znalazłem za półtora k ten Fyne Audio F3.12, rozumiem że do muzyki jest wiele lepszy od magnata, ale do filmów też się nada? Czy jednak magnat sporo lepszy?

Edytowano przez soq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, podobno nówka sztuka, na allegro ze sklepu w pobliżu gdzie już kiedyś zamawiałem, także czekam aż sprzęt dotrze :) pytanie jeszcze, widzę że ma jakieś gniazdo lfe, albo normalnie rca l i r. Czym lepiej podłączyć? Do tego lfe jest specjalny kabel, jakieś ulepszone rca? Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LFE to Low Frequency Effect. Zwykle RCA, dźwięk jest przesyłany tylko w częstotliwościach grania suba. Oczywiście to jest optymalne połączenie, o ile mamy ampli/wzmacniacz z pre-out na suba. Każdy ampli kina ma je na pokładzie, często nawet więcej jak jedno.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.06.2024 o 08:54, soq napisał:

Witam wszystkich, proszę o rady dotyczące zmiany mojego obecnego leciwego już amplitunera Pionner VSX527 na coś nowego. W skład zestawu wchodzą głośniki taga harmony tav606 i subwoofer stx s200n. Szukam czegoś nowego, ponieważ Pionnerowi nieraz w losowych momentach zdarzy się rozłączyć, parowanie airplay trwa bardzo długo, poza tym chciałbym spróbować innego brzmienia.

Must have nowego ampli to airplay2, bluetooth i dolby atmos. Fajnie gdyby oprócz kina, potrafił też ładnie zagrać muzykę (głównie rock), choć podejrzewam że po tych kilkunastu latach które minęły, wszystko zagra lepiej od starego pionka :)

Wpadła mi w oko Yamaha MusicCast RX-V6A - czy to dobry sprzęt? Jak zagra na nim muzyka? A może w podobnych pieniądzach możecie polecić coś innego, fajniej brzmiącego?

Jeszcze dodam, że w przyszłości planuję zakup gramofonu +/- 2000zł, nie żaden ausiofilski sprzęt, ale też nie najtańszy drapak i fajnie, gdyby można było go podłączyć i sensownie zagrał z takim zestawem amplituner+kolumny (tak, wiem że to kino domowe, ale chodzi o coś uniwersalnego, na czym w weekend będzie można też przesłuchać parę płyt :)).

Pozdrawiam, Łukasz

Jeżeli chodzi o gramofony w tym budżecie to zerknij na Pro-Ject Debut Carbon Evo z wkładką Ortofon 2MRed. Fajny entry level jeśli chodzi o gramofony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...