Skocz do zawartości

Słuchawki + DAC do 1500zł, słuchawki do biegania


Recommended Posts

Po bardzo wielu latach rozwaliły mi się słuchawki Creative Aurvana Live. Szukam teraz coś do kwoty 1200 (max) ale wraz z DAC.

Zastanawiam się nad: HiFiMan HE400se, Beyerdynamic DT 770 PRO i do tego np. Ifi Zen 2 (widziałem że jest już Zen 3 - lepsza jest niż 2?).

Słuchawki potrzebuje głównie do gier (70%) i do muzyki (przed komputerem: Spotify, Tidal, Youtube).

Wg Was coś jeszcze brać pod uwagę ze słuchawek czy wzmacniaczy?

 

Szukam też słuchawek bezprzewodowych do biegania (max. 700zł). Obecnie mam Jabra Elite 2 i szukam coś lepszego.

Przynajmniej ten model słabo mi się trzyma w uchu, nie wiem jak nowsze modele np. Jabra Elite 8 active.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Jakiego brzmienia szukasz? Zarówno Hifimany, jak i Beyery to słuchawki dość neutralne, ale iFi Zen DAC bardzo dobrze do nich pasuje. Lekko je ociepla, dodaje od siebie barwy :) Osobiście wybrałbym raczej Hifimany ze względu na scenę, któa w grach potrafi zrobić świetną robotę. Beyerdynamici z kolei zapewnią Ci lepsze wyciszenie otoczenia. 

W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj te słuchawki Beyerdynamic DT 770 PRO 80Ohm, bo pilnie potrzebowałem nowych (a te były dostępne).

Podłączyłem do kompa i się rozczarowałem. Dla mnie stare (15letnie) słuchawki Creative Aurvana Live! były zdecydowanie lepsze.

Musze w takich razie dokupić DAC iFi Zen Air lub Zen Dac v2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia przyzwyczajenia też na pewno ma duże znaczenie, jest to inne granie. CALe były swego czasu bardzo lubiane po wewnętrznym recablingu. Beyery są od nich spokojniejsze. Może za kilka dni się przyzwyczaisz i gdybyś wtedy założył znowu CALe to byś się zastanawiał jak mogłeś ich słuchać ;) Nie mówię, że tak będzie, ale na pewno się zdarza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednego olbrzymia, dla drugiego niewielka. Ciężko dać tu jasną odpowiedź, bo każdy rozmiar zmian odbiera inaczej :) Wiele też zależy od tego, co masz wbudowane w komputer, ale bez odsłuchu nikt nie da na to pytanie jasnej odpowiedzi, bo w wielu płytach głównych siedzą w teorii te same dźwiękówki, ale brzmią całkiem inaczej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem właśnie przed chwilą u Was (Q21) ten iFi Audio ZEN DAC v2. 

Zobaczymy jak się zmieni dźwięk, bo na razie jestem rozczarowany. 

Na razie podłączone słuchawki są do karty dźwiękowej z płyty głównej kompa (Realtek ALC 892).

 

A czy ktoś może poradzić nad słuchawkami do biegania?

Mam Jabra Elite 2 i szukam coś lepszego (aby lepiej trzymały się w uchu i lepszy dźwięk).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 11.06.2024 o 09:47, rafi napisał:

Zamówiłem właśnie przed chwilą u Was (Q21) ten iFi Audio ZEN DAC v2. 

Zobaczymy jak się zmieni dźwięk, bo na razie jestem rozczarowany. 

Na razie podłączone słuchawki są do karty dźwiękowej z płyty głównej kompa (Realtek ALC 892).

 

A czy ktoś może poradzić nad słuchawkami do biegania?

Mam Jabra Elite 2 i szukam coś lepszego (aby lepiej trzymały się w uchu i lepszy dźwięk).

Jeśli ma być niedrogo (130 z) to mamy aktualnie typowo sportowe słuchawki od Koss-a 

https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-dla-aktywnych/koss-bt232i.html

BT232, na bluetooth. Wygodne, mają w dodatku "mocowanie na ucho" -to może Cię zainteresować :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...