Skocz do zawartości

Pomoc w wybraniu kina domowego do salonu


havers

Recommended Posts

Witam, jest w trakcie wykańczania domu, w którym chciałbym umieścić jakiś system audio, powiedźmy tak do 4/5tyś (wiem, że to dość mało, ale Żona za droższy mnie zabije). Najpierw myślałem o zamontowaniu systemu audio w suficie, jednak po przeczytaniu opinii zrezygnowałem z tego. Problem jest w tym, że cały osprzęt mogę tylko zamontować albo na ścianie z TV albo właśnie w tym suficie. Nie mam możliwości ustawienia głośników za narożnikiem. Dlatego też myślałem o jakimś komplecie z 2 głośnikami regałowymi ewentualnie kolumnami ze wzmacniaczem. Wpadło mi coś takiego w oko:

https://teufelaudio.pl/theater-500s-kombo-105717000?v=105717001&partner_id=sea-pl..google.20350983100..&gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIwLiZxpXYhgMVW2WRBR28kg6qEAQYDCABEgJKsPD_BwE&et_uk=7600a98e6109400d88a3896bce67ca28&et_gk=MmM1NTUxZTE3NzFkNGVhNDljY2I1ZjIzM2ZhMDQyZWIlN0MxMi4wOC4yMDI0KzA4JTNBMzMlM0ExNw

lub

https://teufelaudio.pl/ultima-20-kombo-105969000

Oczywiście do obu opcji dobrałbym subwoofer. Ale czy to w ogóle będzie jakoś brzmiało? Używać tego będę raczej do oglądania filmów, czasem do puszczania muzyki.  No i jak sensownie podłączyć cały zestaw do TV?

Czy moglibyście coś doradzić? Może macie coś bardziej sensownego?

W załączniku zrobiłem mniej więcej rozkład pomieszczenia, salon jest w pół otwarty na kuchnie. 

 

Podsumowując, szukam jakiegoś taniego zestawu, z ładnymi najlepiej małymi kolumnami (żeby Żona była zadowolona), do oglądania filmów i słuchania muzyki.

 

Dzięki za pomoc

dsf.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Przy takich wymaganiach poszedłbym w kolumny podłogowe jeśli byłaby taka opcja, ewentualnie zostawił sobie możliwość dokupienia subwoofera. Jeśli w grę wchodzą tylko kolumny podstawkowe to sprawdziłbym Monitor Audio Bronze 100, Q Acoustics 5020, Triangle Borea BR03, Dali Oberon 3 :) Opcji trochę jest. Do nich wzmacniacz nawet pokroju WiiM Amp jeśli zależy Ci na jak największej funkcjonalności w najniższej cenie. Warto też sprawdzić Cambridge AXR100, Denon DRA-900H, czy Onkyo TX-8270. Z tej grupy najlepiej zagra Cambridge, ale nie ma funkcji sieciowych. W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Piotr Sonido napisał:

niestety ale Teufel to nie jest dobra opcja.

Wiem że czasem wypada nieźle cenowo. Ale warto rozważyć coś innego.

Masz mały budżet. Ale da sięcoś zrobić.

Myslisz o kinie czy stereo? Bo i Twoje i propozycje branży wyzej to systemy stereo a nie kinowe 5.1

Właśnie nie mogę się zdecydować, głownie chce żeby służyły mi do oglądania filmów. Ale czasami też chce puścić muzykę, tak żeby jakoś to brzmiało. Największy problem jest w tym, że sprzęt mogę umieścić tylko na przedniej ściance. Miałbyś może coś fajnego do zaproponowania? 

15 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć :) Przy takich wymaganiach poszedłbym w kolumny podłogowe jeśli byłaby taka opcja, ewentualnie zostawił sobie możliwość dokupienia subwoofera. Jeśli w grę wchodzą tylko kolumny podstawkowe to sprawdziłbym Monitor Audio Bronze 100, Q Acoustics 5020, Triangle Borea BR03, Dali Oberon 3 :) Opcji trochę jest. Do nich wzmacniacz nawet pokroju WiiM Amp jeśli zależy Ci na jak największej funkcjonalności w najniższej cenie. Warto też sprawdzić Cambridge AXR100, Denon DRA-900H, czy Onkyo TX-8270. Z tej grupy najlepiej zagra Cambridge, ale nie ma funkcji sieciowych. W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy :) 

Dzięki za odpowiedź, a ty który zestaw z tego byś wybrał? Niestety sprawdzałem i mam do was dość daleko żeby przyjechać na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, havers napisał:

Dzięki za odpowiedź, a ty który zestaw z tego byś wybrał? Niestety sprawdzałem i mam do was dość daleko żeby przyjechać na odsłuch.

To powinno mieć tu najmniejsze znaczenie, bo wszystko zależy od Twojego gustu :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gdzieś na forum mignął test / wrażenia z odsłuchu JMR Lucia i były bardzo chwalone. Do tego kupiłbym Wiim Amp albo Arcam Solo Uno lub podobnego malucha. Może Piotr albo koledzy z Q21 powiedzą z czym lepiej łączyć te kolumny. Przykłady innych urządzeń są w poście wyżej. Jak masz daleko na odsluch to umów się na wypożyczeine sprzętu i tyle. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2024 o 08:24, havers napisał:

Właśnie nie mogę się zdecydować, głownie chce żeby służyły mi do oglądania filmów. Ale czasami też chce puścić muzykę, tak żeby jakoś to brzmiało. Największy problem jest w tym, że sprzęt mogę umieścić tylko na przedniej ściance. Miałbyś może coś fajnego do zaproponowania? 

Dzięki za odpowiedź, a ty który zestaw z tego byś wybrał? Niestety sprawdzałem i mam do was dość daleko żeby przyjechać na odsłuch.

No to w takim razie faktycznie stereo. Żadne kino. Z tym że nie oczekuj kina w takim razie.

Dnia 14.06.2024 o 12:34, havers napisał:

A co myślicie o takim składzie?

głośnik centralny

kolumny podstawkowe

subwoofer

i do tego dobrałbym wzmacniacz 

wzmacniacz

Słaby centralny, wyjątkowo

Fronty nie lepsze

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, havers napisał:

Tylko czy dokładać do tego jakiś subwoofer? 

Sub to podstawowy składnik KD

3 minuty temu, havers napisał:

Jakiej grubości przewody kłaść w peszlu do głosników?

2,5mm to już będą że sporym zapasem, 1,5mm nawet starczy.

4 minuty temu, havers napisał:

Od amplitunera do TV wystarczy hdmi?

Tak, najlepiej taki z certyfikatem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
Dnia 14.06.2024 o 18:11, Q21 napisał:

Lucie też fajna opcja, zwłaszcza w obecnej cenie w naszym outlecie. Lubią jaśniejsze wzmacniacze, taki WiiM Amp będzie dobrym kierunkiem ;) 

 

Widziałem u was na fb, że od lipca będziecie mieli WiiM Ultra, opłaca się poczekać i kupić zamiast Denon DRA-900H?

 

Szkoda ze Lucie w outlecie macie białe, jakby były czarne to już bym zamawiał

Edytowano przez havers
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, havers napisał:

 

Widziałem u was na fb, że od lipca będziecie mieli WiiM Ultra, opłaca się poczekać i kupić zamiast Denon DRA-900H?

 

Szkoda ze Lucie w outlecie macie białe, jakby były czarne to już bym zamawiał

Całkiem różne urządzenia. Co do Lucii, to napisz na PW - zobaczymy, co się uda zrobić z ceną czarnych ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2024 o 09:00, havers napisał:

Dali Oberon 3

Denon DRA-900H

To nie jest dobre połączenie. Jak Ten Denon to coś znacznie jaśniejszego bo on gra mocno mulacym dzwiekiem.

Monitor Audio Bronze 100 , Magnat Signature, Heco R3 itp

Dnia 17.06.2024 o 09:00, havers napisał:

Tylko czy dokładać do tego jakiś subwoofer? 

Indywidualna kwestia

Dnia 17.06.2024 o 09:10, havers napisał:

A czy macie do polecenia jakiś ciekawy subwoofer?

 

Jaki budzet?

Dnia 17.06.2024 o 10:41, havers napisał:

 

Widziałem u was na fb, że od lipca będziecie mieli WiiM Ultra, opłaca się poczekać i kupić zamiast Denon DRA-900H?

 

Szkoda ze Lucie w outlecie macie białe, jakby były czarne to już bym zamawiał

To jest odtwarzacz sieciowy.

Ale zamiast tego Denona

https://www.q21.pl/onkyo-tx-8470-czarny.html

https://www.q21.pl/arcam-solo-uno.html?hash=6967be4a6b36b5c524a9260c7607c0ff&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=5cf31191-d7a7-c2cd-8b97-49b71cb23b7e

https://www.q21.pl/cambridge-audio-axr100.html

+ Wiim mini

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...