Skocz do zawartości

Dobór surroundów do 7.1.4


kthxb

Recommended Posts

Witam, krok po kroku kompletuję sobie rzeczy do kina. Mam Denona x3800h, zdecydowałem się już na Monitor Audio bronze 500, do tego centralny i sub od nich. Zastanawiam się teraz nad glośnikami efektowymi.

Rozważam Monitor Audio Bronze FX, ale zastanawiałem się też budżetowo nad Polk Audio es10 lub może jakieś inne doradzicie?

Zrobię sobie stojaki na kółkach i będę je odsuwać od narożnika na czas filmu, a potem wsuwaś pod i obniżać. Upierdliwe wiem, ale będzie bardziej estetycznie. Zawieszanie na ścianie raczej odpada, bo musiałbym kuć, a na wysokości uszu trochę by przeszkadzały. 

Pytanie, czy te FXy mogą być na stojakach? Czy będą dobrym wyborem czy może iść w coś innego?

Tak to mniej więcej wygląda u mnie:

 

 

 

Dziękuję za porady.

audio_3.JPG.dc926c22d8fd5c207e58f32d70a47db3.jpeg

Edytowano przez kthxb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kthxb changed the title to Dobór surroundów do 7.1.4
1 godzinę temu, Q21 napisał:

Jako boczne to FX mogą się dobrze sprawdzić, ale raczej jako zawieszone :) Na tylne poszedłbym w MA Bronze 50, ale Polki ES10, czy Q Acoustics 3010i też mogą się dobrze sprawdzić, mimo że barwa będzie inna niż na froncie :) 

Dlaczego jako zawieszone? Co im będzie przeszkadzać jak będą na stojaku? Dlaczego tylne miałyby być inne, możecie rozwinąć proszę temat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ja też stawiam na FX. Mimo że Atmos zaleca kierunkowe kolumny w przypadku stosowania Atmosów to jednak mialem okazje budowac takowe kino i sam tez bym tak dla siebie zrobił. Jednak te rozproszone FX czy Klipsche grają dla mnie lepiej.

Atmos na suficie rozumiem? Zabudowa?

Co do atmosa, to też mam zagwozdkę, ale to muszę inny wątek założyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kthxb napisał:

Dlaczego jako zawieszone? Co im będzie przeszkadzać jak będą na stojaku? Dlaczego tylne miałyby być inne, możecie rozwinąć proszę temat?

Je dość łatwo je przewrócić. 

Boczne będą znacznie bliżej, więc przyda się większe rozproszenie dźwięku, jakie oferują FXy, a tył może stać dalej i być bardziej kierunkowy. Tak, żeby też wszystkie efekty surroundów się nie zlewały. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kthxb napisał:

Dlaczego jako zawieszone? Co im będzie przeszkadzać jak będą na stojaku? Dlaczego tylne miałyby być inne, możecie rozwinąć proszę temat?

Oczywiście, idealnie (zwłaszcza w przypadku atmosa) jakby były takie same. Mieszanie to po prostu sugestia, że może być problem od strony praktycznej, albo będą przeszkadzać, albo głośnik wysokotonowy będzie pół metra od ucha itd. Głośnikom, ani dźwiękom, które z nich się wydowywają,  na pewno nie będzie przeszkadzać, że są na stojakach. Co najwyżej może przeszkadzać domownikom 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2024 o 11:30, kthxb napisał:

Dlaczego jako zawieszone? Co im będzie przeszkadzać jak będą na stojaku? Dlaczego tylne miałyby być inne, możecie rozwinąć proszę temat?

Moga być na stojaku.

Dnia 17.06.2024 o 12:02, kthxb napisał:

Co do atmosa, to też mam zagwozdkę, ale to muszę inny wątek założyć. 

Nie, pisz tu. Nie mnóż bez sensu tematów.

20 godzin temu, przemeklbn napisał:

Oczywiście, idealnie (zwłaszcza w przypadku atmosa) jakby były takie same.

He? Dlaczego?

Pierwsze słysze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...