Skocz do zawartości

Dobór kolumn i „ pieca ”


Reactivus

Recommended Posts

Witam serdecznie. Za pomoc w doborze audio nagroda :)

Poszukuje kolumn stereo, najlepiej kwadro oraz „ pieca " do całości. 

Jestem fanem Hardstyle'u, Liquid Drum & Bass, Chillstep, Wave.

Budżet to 11k

Najlepiej bardzo chętnie używane.

Od zestawu oczekuje czegoś niezwykłego, bass ma być ogromny, musi schodzić conajmniej do 30hz, ma być dużo jakości dźwięku prócz samego basu. 

Znajomy mi mówił, że sama koncówka daje mocy, a nie jakości i że potrzeba amplitunera, equalizera, przed wzmacniacza - tutaj jestem zielony i prosze Was o pomoc

Myślałem czy nie zrobić konstrukcji 4 x ZEUS DIY w większym pudle (takim na 30hz)

Polowałem też na Cerwin Vega XLS-215 i znalazłem jakiegoś gościa z rzekomymi nówkami za 8k, lecz mi sprawa mocno śmierdzi, wydaje mi się, że oszust

Jeżeli ktoś spełniającego moje wymagania sprzedaje w Warszawie i okolicach, to prosze o kontakt - przyjade na odsłuch.

W Polskę jechać po kolumny też mogę.

Pozdrawiam.

Edytowano przez Reactivus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Reactivus napisał:

Poszukuje kolumn stereo, najlepiej kwadro

Tego sięjuż nie robi

13 godzin temu, Reactivus napisał:

Jestem fanem Hardstyle'u, Liquid Drum & Bass, Chillstep, Wave.

No i nabieramy wspolnego języka :)

 

Klipssch RF82II albo 83 jak znajdziesz chodź to czesto nie mozliwe bywa.

Monitor audio Silver 10

Magnat Quantum 757 albo 759

Magnat MR 790, Harman 680, Denon PMa 1060,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Tak nisko schodzące kolumny to będzie problem w tym budżecie, więc na start zarzucę nieco droższe opcje ;) Czy w razie czego rozważasz wspieranie się subwooferem? 

Ze wspomnianych możliwości ponad budżetem są Dynaudio Emit 50 oraz Polk Audio R700, obie pary schodzą bardzo nisko, ale też lubią mocniejsze wzmacniacze, poziom Primare i15 Prisma jednak już je zadowoli, choć bas będzie zelżony. Wzmocnienie basu zaoferuje Rega Elex MK4 :) Warto też rozważyć Monitor Audio Bronze 500, ale to inna barwa basu. Jest krótszy, szybszy, więc nie wiem, czy to do końca to, na czym Ci zależy. W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2024 o 17:49, Reactivus napisał:

Witam serdecznie. Za pomoc w doborze audio nagroda :)

Poszukuje kolumn stereo, najlepiej kwadro oraz „ pieca " do całości. 

Jestem fanem Hardstyle'u, Liquid Drum & Bass, Chillstep, Wave.

Budżet to 11k

Najlepiej bardzo chętnie używane.

Od zestawu oczekuje czegoś niezwykłego, bass ma być ogromny, musi schodzić conajmniej do 30hz, ma być dużo jakości dźwięku prócz samego basu. 

Znajomy mi mówił, że sama koncówka daje mocy, a nie jakości i że potrzeba amplitunera, equalizera, przed wzmacniacza - tutaj jestem zielony i prosze Was o pomoc

Myślałem czy nie zrobić konstrukcji 4 x ZEUS DIY w większym pudle (takim na 30hz)

Polowałem też na Cerwin Vega XLS-215 i znalazłem jakiegoś gościa z rzekomymi nówkami za 8k, lecz mi sprawa mocno śmierdzi, wydaje mi się, że oszust

Jeżeli ktoś spełniającego moje wymagania sprzedaje w Warszawie i okolicach, to prosze o kontakt - przyjade na odsłuch.

W Polskę jechać po kolumny też mogę.

Pozdrawiam.

Witaj,

Czytając Twój post, od razu czuję, że naprawdę zależy Ci na OGROMNYM basie :):)

Same kolumny Cię raczej nie zadowolą, bez subwoofera bądź nawet dwóch! może się nie obejść :)
Z jakiego miasta piszesz? Możesz zawsze wpaść do nas i porównać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...