Skocz do zawartości

Pomoc w zakupie amplitunera


TrybSon

Recommended Posts

Część wszystkim!  👋

Niedawno zakupiłem kolumny Klipsch R-800F na fajnej promocji.

Będę również dokupywał do zestawu Suba, głośnik centralny, surround tylne i głośniki sufitowe pod atmos. Wszystko z Klipscha.

I tutaj moje pytanie odnośnie amplitunera .. co lepsze Denon X4800h czy Marantz Cinema 50. Głównie zależy mi na filmach, i muzyce (rap, house itd.) Takie 60/40% 😅

 

Czy jesteście mi w stanie doradzić co będzie lepszym wyborem?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Do Klipschy ciekawszą opcją jest Denon AVC-X4800H, ale do linii R to lekki overkill. Przeskok między R i RP jest bardzo duży przeskok i przemyślałbym jednak wybranie RP-8000F II lub nawet RP-6000F II. Surroundy możesz wybrać z niższej linii, centralny również najlepiej RP, podobnie sub, ewentualnie starszy SPL-120. W razie czego zapraszam do kontaktu i na indywidualne wyceny :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, TrybSon napisał:

No właśnie też się zastanawiałem nad linią RP. Surroundy i centralny, a z subem nie wiem jeszcze... A co do Ampli to teraz zastanawiam się nad Arcam AVR11

Znacznie lepszy model.

Z drugiej strony teraz wyjdzie że szkoda że kupiłeś te R800 na fronty.

AVR11 zagra duzo lepiej niż wspomniane amplitunery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Znacznie lepszy model.

Z drugiej strony teraz wyjdzie że szkoda że kupiłeś te R800 na fronty.

AVR11 zagra duzo lepiej niż wspomniane amplitunery.

Cieszę się że zagra lepiej, bo już się na niego nakręciłem a powiedzcie mi.. jak to jest z tym HDMI w AVR? Bo Arcam AVR10 ma HDMI w wersji 2.0. i jak to się przekłada na dźwięk? Jak np włączę jakiś film/grę w 120hz ? Bo mogę tanio dostać avr10 ale on ma HDMI 2.0 tylko.. i nie chce odwalić nic. A co do frontów, to mogę je zawsze wymienić z czasem. Dokupie resztę zestawu z serii RP, a później wymienię fronty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, TrybSon napisał:

Cieszę się że zagra lepiej, bo już się na niego nakręciłem a powiedzcie mi.. jak to jest z tym HDMI w AVR? Bo Arcam AVR10 ma HDMI w wersji 2.0. i jak to się przekłada na dźwięk? Jak np włączę jakiś film/grę w 120hz ? Bo mogę tanio dostać avr10 ale on ma HDMI 2.0 tylko.. i nie chce odwalić nic. A co do frontów, to mogę je zawsze wymienić z czasem. Dokupie resztę zestawu z serii RP, a później wymienię fronty. 

10 i 11 grają tak samo różnią sięwłaśnie złączaem HDMI.

W 11 masz nowe wspierające wyższe rozdzielczości.

21 godzin temu, TrybSon napisał:

W sensie konsola pod tv np pod HDMI 2, a Arcam pod tv ale EARC, tak? I nie będzie żadnej różnicy w dźwięku, obrazie jest będzie to HDMi 2.0 z AVR10?

Żadnej

 

Wróć. Pod warunkiem że Twój TV potrafi po eARC wysłac dzwiek HD.

Nie wszystkie to robią.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...