Skocz do zawartości

Zestaw 5.0 pod amplituner Onkyo RZ50


modelarz01

Recommended Posts

22 minuty temu, modelarz01 napisał:

Myslałem o tym mikrofonie czy warto kupić. Robiłeś wczesniej Dirac za pomocą dołączonego mikrofonu tego co daje producent amplitunera? Duża różnica?

Nie robiłem bo mam Denona. Dostajesz mikrofon kompatybilny z Audyssey. Żeby pomiary w REW miały sens musisz mieć plik kalibracyjny mikrofonu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, modelarz01 napisał:

Po twoim wpisie poszedłem sprawdzić. W nowym amplitunerze rz50 mam możliwość zmiany dzwięku osobno na sufitowe/surround/fronty. W filmie nie odczułbym różnicy więc włączyłem muzykę. Magnaty zdecydowanie odstają od reszty. Mają te dzwięki jakich nie lubie. Ostre, krzykliwe. Ale wypełniają dzwiękiem bardziej salon kinowy od reszty. Podczas oglądania filmów nie odczuwam tej różnicy.

Czyli w filmie dają radę i efekty, a w hipotetycznym, praktycznie niemożliwym przypadku odsłuchu stereo takowych atmosów są słabe? Nieźle jak na 300zł/szt., przekonujące.

Podwójnie przekonujące gdy pomyślę, że efekty sufitowe nie lecą cały czas. Chyba, że magia DIRACa się odbywa również przez nie, wygłuszanie rewerberacji czy cokolwiek... wtedy może "lepszy" głośnik by coś dał.

Edytowano przez Gumowe Ucho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, PanKlor napisał:

Jak kogoś stać na sprzęt z Dirac ART to nie ogląda się na glosniki za 300 pln/sztuka...

A jak wyrwał Onkyo 7100 za 800 euro to czemu nie? 😉

EDIT: dopiero doedukowałem się w kwestii ART vs Live. Ale jak gra za 300 PLN, a w 2h filmie grają 10min?

Edytowano przez Gumowe Ucho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2024 o 12:42, modelarz01 napisał:

Obecnie kino 7.1.2

Kolumny mission m34,  centralny mv c, surround m31i

Subwoofery 2szt - JBL e150

Atmos sufitowe magnat ic62

pomieszczenie 25m2 wysokość 210cm

Wstępnie rozglądam się za czymś co sprawi ,że będę z nowych kolumn zadowolony. Efekt woow. Żebym nie żałował wydanych pieniędzy. Niedawno wymieniłem amplituner Yamaha 683 na Onkyo RZ50 i tak trochę żałuję, że mogłem zainwestować inaczej.

Ogólnie to mocne soprany i krzykliwe dzwięki mnie drażnią. Stłuczone szkło itp.

Dużo przestrzeni i szczegółów w filmach.

Czego oczekuję jeszcze. Ciężko powiedzieć. Ale czegoś lepszego pod każdym względem. 80% kino i 20% stereo.

Aktualnie 25m2. Za jakiś czas przeprowadzka na około 31m2

Cena 5-9tys za zestaw 5.0

Proszę o kilka przykładów zestawów + zestaw sufitowych atmos

Chyba ,że zwrócić wspomniany amplituner i coś innego? hmm sam nie wiem

W całym tym wątku to mam wrażenie, że jest wymyślanie koła na nowo. Teraz masz podłogówki i rozumiem, że chcesz zostać przy podłogówkach. Masz ampa ze sporym potencjałem i fajną funkcjonalnością. Kup sobie podłogówki za 9k, odpal Diraca i resztę zostaw. Do rozważenia Sonus Faber Lumina V, Dali Opitcon 6 lub coś wyższego z dobrym rabatem. Moim zdaniem żaden z patentów omawianych w wątku nie przyniesie Ci takiej poprawy dźwięku jak tego typu upgrade. Możesz podrzucić jakiś poglądowy układ tego pomieszczenia ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...