Skocz do zawartości

Zestaw do 16k / 25m2


Patryk.

Recommended Posts

Cześć, 

Jak w tytule. Poszukuję zestawu do 16tys, który odtworzy pliki sieciowe oraz płyty cd. Jeśli uda się zmieścić w budżecie odtwarzacz płyt winylowych, będzie to dodatkowym atutem.

Muzyka jakiej słucham to głównie rock (60%), jazz (20%), hip hop (10%).

Zestaw jaki do tej pory do mnie "mówi" (niestety bez odtwarzacza płyt winylowych)  to:

Nad C368 + MDC bluOS 2i + Nad 538 + B&W 603 S3 

 

Sprzęt interesuje mnie tylko nowy. Jedyną używaną rzeczą z zestawu, którą biorę pod uwagę to odtwarzacz.

Dodam tylko, że będzie to mój pierwszy poważny zestaw, po plastikowym kinie domowym. 

Zależy mi na przejrzystości i przestrzeni w dźwięku. 

 

Jeśli macie jakieś zestawy, które warto wziąć pod uwagę w podanym budżecie, to chętnie je sprawdzę. Pozdrawiam, Patryk

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , moze Audiolab Omnia - wzmacniacz, odtwarzacz cd, przetwornik cyfrowo/analogowy w jednycm, sieciowy odtwarzacz i  chyba ma wejscie na vinyle. Ale nie wiem jakie wkladki przyjmuje. To sie tak chyba mowi 😏 Ma 50 watt przy 8 oHm i 74 oHm przy 4 oHm. Znajdziesz kolumny z wysoka czuloscia i powinno byc, ok. Testy jednak to jest mus. Bez nich sie nie obejdzie.

NAD 368 sluchalem kiedys ale jakis taki zamulony byl ten dzwiek.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Ogółem zestawów, które mogą Ci się spodobać, jest bardzo dużo, więc niezależnie od polecajek udałbym się na odsłuch i sprawdził kilka z nich, nawet jeśli opis Cię nie przekona. Możesz zakochać się na pierwszym odsłuchu, ale pewnie i tak przyda się drugi, gdzie już będziesz lepiej wiedział, czego szukasz. W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch, a niżej wypiszę kilka połączeń :)

Co do jednostki bazowej, to w świetnej cenie mamy Quada Arterę Solus Play, który łączy w sobie wzmacniacz, streaming i CD. Ma przyjemną moc, a gra naturalnie i lekko gęściej, więc do Twojej muzyki mogą przydać się nieco jaśniejsze kolumny. Porównywaliśmy go ze sporo droższym Cambridge EVO 150 i możesz obejrzeć film na ten temat TUTAJ. Warto też sprawdzić jaśniej grający zestaw Cambridge CXA81 z MXN10, a do tego CXC V2

Z kolumn sprawdziłbym na pewno polecane przez kolegów wyżej Vestia No2, Silver 300 od Monitor Audio, Pylon Audio Diamond 28 MKII, a także Rega Aya. Zachęcam też do obejrzenia filmu :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka ciekawych opcji

Marantz PM 7000n w cenie 3K i wtedy CD do kompletu A pod tą elektornikę na przykład Fyne F502

NAD Z Bowersami to dość jasne połączenie. Posłuchaj go. Ja bym wolał tego Nada na przykład z ELACiem Carina

Fajna opcją są obecnie wyprzedawane Audio Physic z lini Classic. Do nich Cyrus, wspomniany NAD albo Cambridge

Sa jeszcze w ofercie CXN V2 do niego CXA81 i na przykład KEF R5/7

Powiem Ci że połączen jest sporo.

Mozna by też pomyśleć o fajnych monitorach swobodnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja abym polecil tego CXC v2 do kompletu, obojetnie do ktorego wzmacniacza. Jedynym jego minusem , jest slabej jakosci wyswietlacz.

Jesli by kolega Patryk.  , jednak zdecydowal sie na cos z drugiej reki, lub najlepiej demo ze sklepu, to polecam rowniez Gato audio DIA 250s, moze jak szczescie dopisze z modułem sieciowym. I juz jedne pudelko mniej.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...