Skocz do zawartości

Temat rzeka - jaki zestaw wybrać?


Arturoo

Recommended Posts

 

11 godzin temu, tomasz1w napisał:

Moim zdaniem pakowanie Bronze 500 do pokoju rzędu 16m2, pomijając już walory czysto akustyczne, zagraci po prostu pomieszczenie.

 

Szukałbym wśród monitorów. To, czego oczekujesz, ma Elac Vela BS403, dlatego może jednak warto kupić używki i "dozbierać" później do wzmacniacza? To jest inny poziom zwłaszcza w aspekcie Twoich ww. oczekiwań. A taki np. Monitor Audio Bronze, z całym dla nich szacunkiem, to 2 klasy niżej. 

Jeżeli ma być taniej i chcesz od razu kupić wzmacniacz + kolumny to przemyśl używane Bluesound Powernode + Elac Carina BS243.4. Polecam, bo miałem. 

https://www.mediamarkt.de/de/product/_elac-carina-bs-243-4-2560445.html
600 juro za parę :), za chwilę ma być. Akurat czas by sprawdzić jeśli są opcje.

Edytowano przez Marqs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2024 o 12:17, Arturoo napisał:

Zestaw do 5000zł to modele z przed kilku lat i to było zapytanie w rodzaju czy przez te kilka lat technologia poszła tak do przodu, że warto kupić nowy zestaw.

Nie

Dnia 9.07.2024 o 12:59, Arturoo napisał:

CA X61 + Triangle Antal.

Poprawne i czyste granie środkiem i górą a bas 4/10. Ogólnie bez efektu WOW. Możliwe, że to zestaw do spokojniejszej muzyki.

Za jasny zestaw dlatego były problemy na basie.

Dnia 9.07.2024 o 12:59, Arturoo napisał:

Denon PMA  900HNE + Focal Hora

Poprawne i czyste granie środkiem i górą a bas 5/10. Ogólnie bez efektu WOW. Tak jak w przypadku Ttriangle możliwe, że to zestaw do spokojniejszej muzyki.

Słabe kolumny

Dnia 9.07.2024 o 12:59, Arturoo napisał:

Marantz 70s +Monitor Bronze 500

Dla mnie jak najbardziej trafny zestaw w mój gust. Ładna góra z głębią basu, dynamicznie. Tutaj małe wow😉

To sprawdź to z tańszym i lepszym PM7000n :)

Warto wziac finalnie sprzet na testy domowe.

Monitor audio dobrze się wpasowuje do mniejszych pomieszczeń mimo ich wielkości. Ale byłe nie było jednak przesady.

 

Dnia 10.07.2024 o 07:09, Marqs napisał:

 

https://www.mediamarkt.de/de/product/_elac-carina-bs-243-4-2560445.html
600 juro za parę :), za chwilę ma być. Akurat czas by sprawdzić jeśli są opcje.

Warto

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dzięki chłopaki za porady.

Tym czasem jestem po kolejnych odsłuchach w salonie Top-Hifi. Dziękuję ekipie za wsparcie.🙂

Testowałem NAD C368 oraz Yamaha r-n800 z głośnikami Tesi Diva 5, Elac Debut Ref. F5, Elac Uni-Fi Ref. F5 oraz poszedłem za poradą i sprawdziłem monitory Elac Vela 430.2.

Jeżeli chodzi o monitory to jestem pozytywnie zaskoczony brzmieniem małych kolumn i jest to opcja jak jest mało miejsca. Ja jednak lubię kolumny podłogowe i w pierwszej kolejności będę rozpatrywał takie kolumny.

Najlepiej wypadło zestawienie z kolumnami Elac Uni-Fi Ref. F5 z lekką przewagą na stronę NAD pod kątem niskich tonów. Zestaw zrobił na mnie wrażenie.

Na drugim miejscu Zestawienie Yamaha + Diva 5 tutaj bas budził emocje ze stosunkowo małych kolumn. 🙂

Jeżeli chodzi o monitory Elac Vela 430,2 to odsłuchowo umieściłbym ma miejscu 3.

 

Przede mną jeszcze jeden odsłuch po którym chcę poszukiwania zawęzić do dwóch zestawów.

Marantz 7000n + Monitor Audio Silver 200, Heco Aurora 700, Pylon Saphire 31.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2024 o 09:34, Arturoo napisał:

Testowałem NAD C368 oraz Yamaha r-n800 z głośnikami Tesi Diva 5

Albo z Tesi albo z Dica. To nie ta sama kolumna. Po numerze wnioskuje że Indiana Line Diva.

Dnia 13.07.2024 o 09:34, Arturoo napisał:

sprawdziłem monitory Elac Vela 430.2.

403.2 :)

Dnia 13.07.2024 o 09:34, Arturoo napisał:

Przede mną jeszcze jeden odsłuch po którym chcę poszukiwania zawęzić do dwóch zestawów.

Marantz 7000n + Monitor Audio Silver 200, Heco Aurora 700, Pylon Saphire 31.

Dobry trop.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Albo z Tesi albo z Dica. To nie ta sama kolumna. Po numerze wnioskuje że Indiana Line Diva.

403.2 :)

Dobry trop.

 

Tak, skleiłem dwie nazwy.. Oczywiście Indiana Line Diva 5 lub Indiana line Tesi 6

Dzięki za czujność i komentarz. ;)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli moje tropy były słuszne, że nie do końca mogą Ci leżeć podstawkowce i Bronze 500 może się spodobać :) Z tego co wybrałeś jeszcze na odsłuch to sądzę, że Silver 200 może być fajnym rozwinięciem - na Twojej powierzchni będą w sam raz, jednak bas będzie miał inny charakter niż w Bronze. Możesz jeszcze spróbować Fyne Audio F501, lub nawet F502, bo wracają z powrotem do "normalnych" kwot.  Z racji zastosowania współosiowego wysokotonowca fajnie sobie radzą z budowaniem przestrzeni, a detalu im też nie braknie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...