Skocz do zawartości

Amplituner Yamaha MusicCast RX-V6A 7.2 + jakie kolumny


Recommended Posts

Witam i pozdrawiam wszystkich.👍
Nowicjusz na lini. 😃

Wybaczcie jesli temat juz był.  Potrzebuję doradztwa w wyborze kolumn. 
stoję przed zakupem Amplituner Yamaha MusicCast RX-V6A 7.2. Ogolnie wiecej słucham muzyki lecz chciałem 
znaleźć złoty śrdodek. Pomiedzy muzyką a filmami. 
Z  tego co wyczytałem, ów Amplituner ma dobre opinie odsłuchowe względem muzyki.
Ma DLNA co jest mi równiez na rękę.
Muzyka w większosci cięzka Rock, Metal i muzyka filmowa.
Jakie kolumny pasowały by, do takiego Amplitunera.
Chetnie wysłucham wszystkich oponii i prozpozycji.
Pozdrawiam 
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Jeśli szukasz głównie do muzyki, to znacznie lepiej pójść w stronę stereo ;) Jesteś w stanie powiedzieć nam ile będziesz słuchał muzyki, a ile korzystał z kina domowego? :) Wrzuć też proszę układ pomieszczenia i budżet na kolumny :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie 
W realnych odniesieniach do częstotliwości słuchania to muzyka wiedzie prym. 
Można by żec, że codziennie. 
Kino to weekendy raczej.
Układ pomieszczenia to typowy kwadrat 8x8
Budżet to około 5tys 
Ale chyba rozumiem Cię do czego zmierzasz "Branża" w pytaniach.
Relatywnie odpowiadając na Twoje pytania sam sobie odpowiadam do czego w większości 
będę wykorzystywał sprzęt. 
 OK. Ale ja chcę znaleźć złoty środek .... i pytanie czy sie uda i na jakich kolumnach by "wszyscy" byli zadowoleni. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Daridark napisał:


 OK. Ale ja chcę znaleźć złoty środek .... i pytanie czy sie uda i na jakich kolumnach by "wszyscy" byli zadowoleni. 
 

 

nie ma zlotego srodka w tym budzecie jakim dysponujesz 

do tego amplitunera mozna dokupic kolumny yamaha gdzies w outlecie i bedzie OK 

tu tzw. "branza" wkreca ludziom ze stereo jest gut a kino domowe lipa 😜

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Daridark napisał:

Witam ponownie 
W realnych odniesieniach do częstotliwości słuchania to muzyka wiedzie prym. 
Można by żec, że codziennie. 
Kino to weekendy raczej.
Układ pomieszczenia to typowy kwadrat 8x8
Budżet to około 5tys 
Ale chyba rozumiem Cię do czego zmierzasz "Branża" w pytaniach.
Relatywnie odpowiadając na Twoje pytania sam sobie odpowiadam do czego w większości 
będę wykorzystywał sprzęt. 
 OK. Ale ja chcę znaleźć złoty środek .... i pytanie czy sie uda i na jakich kolumnach by "wszyscy" byli zadowoleni. 
 

https://www.q21.pl/q-acoutsics-3050i-3010i-3090ci.html

Możesz sprawdzić sobie ten zestaw kolumn. Miałem kiedyś je spięte właśnie z tą Yamaha i było całkowicie przyzwoicie. Teraz mam podłączone pod Arcama 5 i jak dla mnie grają zacnie. Wiadomo że można lepiej ale w tym budżecie mają bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ograniczonym budżecie możesz jeszcze na poniższe Elaci w promocji spojrzeć (coś na suba jeszcze zostanie)

https://www.tophifi.pl/glosniki/zestawy-glosnikow/elac-debut-f5-2-czarny-b5-2-czarny-c5-2-czarny.html

Też mam v6a, do tego diva 660 i lubię zapuszczać klimaty rock/metal na tych Indianach, tyle, że ich dostępność aktualnie zerowa. Nowe divy to już wyższe ceny, więc może jeszcze Tesi

...przy czym masz 64m2, więc to też podnosi poprzeczkę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Daridark napisał:

Ale chyba rozumiem Cię do czego zmierzasz "Branża" w pytaniach.
Relatywnie odpowiadając na Twoje pytania sam sobie odpowiadam do czego w większości 
będę wykorzystywał sprzęt. 
 OK. Ale ja chcę znaleźć złoty środek .... i pytanie czy sie uda i na jakich kolumnach by "wszyscy" byli zadowoleni. 

Wolałem się upewnić, bo niektórzy kupują amplituner KD i planują słuchać tylko i wyłącznie muzyki :)

Budżet niestety jest dość mały, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, jak duże masz pomieszczenie. Szukałbym tu prędzej wśród używanych zestawów, może czegoś opartego na KEFie Q, Q Acoustics, Dali. Do tego duży i mocny subwoofer, a najlepiej dwa ;) 

16 godzin temu, bora902 napisał:

tu tzw. "branza" wkreca ludziom ze stereo jest gut a kino domowe lipa 😜

Nie przesadzajmy :) Grunt to dobrać coś, co wpasuje się w potrzeby szukającego ;) Sam obecnie prędzej składałbym kino domowe niż stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy muzyki słuchasz siedzać na sofie czytajać ksiażkę i miło spedzacz czas. Czy jednak jest to muzyka w tle.

A w weekend siadasz oglądniesz 3 filmy ale realnie biorąc w tym akcje.

Wówczas jednak te proporocje mimo że nastawione na stereo są jednak inne.

Ja tam kino lubie.

Heco Aurora 300 + Sub 30A

ELAc Debut moze F5 + B5 + RS12 odMagnata

Set Acustic Energy jest na allegro z subem za 4000 zł chyba czy 5000 ? juz nie pamietam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Pytanie czy muzyki słuchasz siedzać na sofie czytajać ksiażkę i miło spedzacz czas. Czy jednak jest to muzyka w tle.

A w weekend siadasz oglądniesz 3 filmy ale realnie biorąc w tym akcje.

Wówczas jednak te proporocje mimo że nastawione na stereo są jednak inne.

Ja tam kino lubie.

Heco Aurora 300 + Sub 30A

ELAc Debut moze F5 + B5 + RS12 odMagnata

Set Acustic Energy jest na allegro z subem za 4000 zł chyba czy 5000 ? juz nie pamietam.

Zdrowko, piatek (Piotrek) sie zaczal ;)

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

A wiesz że właśnie mi coś zasugerowałeś 🥂

Najlepszego!

Jesli cos swietujesz, to ja zycze Ci mniej bledow, na forum! Najbardziej pamietam choc =/- chodź ;) Jesli nie Twoje swieto, to i tak bawmy sie ;)

Dnia 11.07.2024 o 16:57, Daridark napisał:

 OK. Ale ja chcę znaleźć złoty środek .... i pytanie czy sie uda i na jakich kolumnach by "wszyscy" byli zadowoleni. 

Duze masz pomieszczenie, ale 8x8 to chyba nie calosc miejsca odsluchowego?
Masz opcje, zeby gdzies podjechac i posluchac?
Dla jednego tutaj, to Indiana Line sa super, dla innego nie. Ja akurat nie wybralbym ich dla siebie. Nowe kolumny maja stac u Ciebie i Tobie maja sie podobac. 

W ogole masz juz jakis sprzet, chcesz zamienic, czy gra TV? Bo jak gra TV, to mozesz wziac wszystko i bedzie efekt WOW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie 
Czytając wasze podpowiedzi i opinie w necie.........
Zdecydowałem się  na Q Acoustics 3050i
Ale nastapił kolejny rozłam w mojej głowie.....

A co sądzicie...
Amplituner Yamaha MusicCast RX-V6A 7.2.
Amplituner YAMAHA R-N600A
Cambridge Audio CXN100

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że branża ćwieka wbiła, żebyś w stereo poszedł, ale jak lubisz kino to będziesz za chwilę kolejne podejście robił do zakupu sprzętu. Lepiej wg mnie dozbierać i z większym budżetem iść w przyzwoite 5.1, a v6a na start to 'wszystkomająca', uniwersalna opcja. Jak nie masz czasu na filmy i wiesz, że dodatkowe efekty nie zrobią z Ciebie kinomaniaka (proporcje kino/muzyka u wielu osób zmieniają się pod wpływem wrażeń) to wtedy stereo zostaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z wpisem powyżej. Ale kupując Yamaha rxv6a zawsze możesz dołączyć wzmacniacz stereo po pre out który w kinie może pracować jako końcówka mocy. Z mojej strony mogę ci polecić Cyrus one który dźwiękowo będzie pasował do Q acoustics. No i zestaw kolumn zawsze wychodzi taniej niż jak miałbys poszczególne kolumny kupować osobno. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lion napisał:

Rozumiem, że branża ćwieka wbiła, żebyś w stereo poszedł, ale jak lubisz kino to będziesz za chwilę kolejne podejście robił do zakupu sprzętu. Lepiej wg mnie dozbierać i z większym budżetem iść w przyzwoite 5.1, a v6a na start to 'wszystkomająca', uniwersalna opcja. Jak nie masz czasu na filmy i wiesz, że dodatkowe efekty nie zrobią z Ciebie kinomaniaka (proporcje kino/muzyka u wielu osób zmieniają się pod wpływem wrażeń) to wtedy stereo zostaje.

 

6 minut temu, Maykel napisał:

Zgadzam się z wpisem powyżej. Ale kupując Yamaha rxv6a zawsze możesz dołączyć wzmacniacz stereo po pre out który w kinie może pracować jako końcówka mocy. Z mojej strony mogę ci polecić Cyrus one który dźwiękowo będzie pasował do Q acoustics. No i zestaw kolumn zawsze wychodzi taniej niż jak miałbys poszczególne kolumny kupować osobno. 

Macie chyba rację Panowie. 
Kolumienki pozostają Q Acoustics 3050i i do tego poleci Yamaha rxv6a a gdy poczuję niedosyt zawsze mogę coś dokupić. 
Fajnie że udało się z Waszą pomocą "odnaleźć" kolumienki bo faktycznie nie znałem ich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam je mam i polecam z czystym sumieniem. Bardzo uniwersalne i zrównoważone kolumny zarówno do muzyki jak i do kina. Zresztą nie tylko ja polecam; https://www.therobinsonbrand.com/journal/great-speakers-for-home-theater-q-acoustics-3050i

 

Tu można je dostać w śmiesznych pieniędzach. Tylko musisz dopytać jak z wysyłką do Pl. 

https://www.hifihut.com/search?q=Q+acoustics+

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maykel napisał:

Sam je mam i polecam z czystym sumieniem. Bardzo uniwersalne i zrównoważone kolumny zarówno do muzyki jak i do kina. Zresztą nie tylko ja polecam; https://www.therobinsonbrand.com/journal/great-speakers-for-home-theater-q-acoustics-3050i

 

Tu można je dostać w śmiesznych pieniędzach. Tylko musisz dopytać jak z wysyłką do Pl. 

https://www.hifihut.com/search?q=Q+acoustics+

Będę szuka. Dziekuje 

Mam jeszcze jedno pytanie do posiadaczy  Yamaha rxv6a. Korzystacie i jak dziala DLNA w tym modelu.
Nie ukrywam jest to ważna kwestia dla mnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2024 o 20:22, no_i_fajnie napisał:

Jesli cos swietujesz, to ja zycze Ci mniej bledow, na forum! Najbardziej pamietam choc =/- chodź ;) Jesli nie Twoje swieto, to i tak bawmy sie ;)

Wszystkich.

Piątek.

No to ciekawe właśnie bo często mi tak autokorekta to ogarnia. Sprawdze to.

21 godzin temu, Daridark napisał:

Witam ponownie 
Czytając wasze podpowiedzi i opinie w necie.........
Zdecydowałem się  na Q Acoustics 3050i
Ale nastapił kolejny rozłam w mojej głowie.....

A co sądzicie...
Amplituner Yamaha MusicCast RX-V6A 7.2.
Amplituner YAMAHA R-N600A
Cambridge Audio CXN100

 

?

Pierwsy to amplituner kinowy

Drugi to amplituner sieciowy stereo

Trzeci to odtwarzacz sieciowy.

Czy Tobie nie chodziło o AXR100?

 

 

Także się zgadzam nie rezygnował bym z kina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2024 o 11:34, Daridark napisał:

Amplituner Yamaha MusicCast RX-V6A 7.2.
Amplituner YAMAHA R-N600A
Cambridge Audio CXN100

Trzy sprzęty o różnym przeznaczeniu :)  Jak napisał Piotr wyżej. 

Sama Yamaha RX-V6A może nieźle się zgrać z Q Acoustics 3050i. Omawiamy je m.in. tu :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...