Skocz do zawartości

Ortofon zaprezentował wkładki Concorde!


Recommended Posts

Firma Ortofon wprowadziła niedawno na rynek nową serię wkładek gramofonowych o nazwie Concorde Music, przeznaczoną dla miłośników doskonałego brzmienia i łatwego montażu. Dzięki innowacyjnej konstrukcji, eliminującej konieczność użycia śrub i przewodów, seria ta zdobyła uznanie w postaci nagrody Danish Industrial Design Award.

Precyzyjnie wykonane igły i wsporniki

ortofon_concorde_01.jpg.76c0645d80364283fab15bbe4561534a.jpg

Seria Concorde Music charakteryzuje się zastosowaniem igieł z diamentowymi końcówkami, które są szlifowane i polerowane do perfekcji. W modelu Concorde Music Red zastosowano diament o szlifie eliptycznym, podczas gdy modele Black i Black LVB 250 wyposażono w diament Nude o szlifie Shibata. Wsporniki wykonane są z aluminium lub, w przypadku modelu Black LVB 250, z boru, co zapewnia doskonałą transmisję modulacji rowków płyty winylowej.

Innowacyjne zawieszenie i system cewek

Zawieszenie wspornika to mieszanki gumowe stworzone przez zespół inżynierów Ortofon, gwarantujące wysoką jakość i efektywność. Do budowy systemu cewek użyto posrebrzanej miedzi beztlenowej, co pozwoliło uzyskać sygnał wyjściowy na poziomie 6mV. Dzięki temu Concorde Music oferuje wyjątkową dynamikę, przejrzystość i realizm dźwięku.

Łatwa modernizacja i instalacja

ortofon_concorde_02.jpg.4ba640ffb3dfe38ce0d117a04da9de95.jpg

Wkładki z serii Concorde Music są kompatybilne ze wszystkimi korpusami wkładek Ortofon, co umożliwia łatwą modernizację. Użytkownicy mogą rozpocząć swoją przygodę z modelem Concorde Music Red, a z czasem wymienić igłę na dowolną z serii, włącznie z modelem Black LVB 250. Instalacja wkładek jest niezwykle prosta i nie wymaga żadnych narzędzi, co sprawia, że jest wygodna nawet dla początkujących użytkowników.

Sześć modeli

ortofon_concorde_03.jpg.76603ab94ee5012dbce67c55c27b73ab.jpg

W serii Concorde znajdziemy aż sześć modeli w przedziałach cenowych od 679 do 4499 PLN, co pozwala cieszyć się nimi wielu użytkownikom. Niektóre z ich nazw są doskonale znane z innych linii produktowych Ortofona, czyli Red, Blue, Bronze, Elite, Black i Black LVB 250. 

Dostępność

Wszystkie modele z serii Ortofon Concorde są już dostępne w naszym salonie, razem z dziesiątkami gramofonów. Pamiętajcie, że przy zakupie stacjonarnie u nas założymy i skalibrujemy komplet bez dodatkowej opłaty. 

Sprawdź ofertę TUTAJ.

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Q21 napisał:

Instalacja wkładek jest niezwykle prosta i nie wymaga żadnych narzędzi, co sprawia, że jest wygodna nawet dla początkujących użytkowników.

Możecie przybliżyć ten łatwy montaż i kalibrację ? Jak ustawić ovehang , azymut gdy nie mamy możliwości regulacji ? Jak Ortofon to rozwiązał ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wkładki z tej serii mają określony overhang, który nie podlega regulacji, więc w dokumentacji powinna być dokładna informacja na ten temat. Niestety, nie ma takowej! Producent mojego gramofonu zaleca overhang 48mm, gramofonu kolegi - 54mm, a takiego np. Technicsa - 52mm. I co teraz? ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, euter napisał:

Producent mojego gramofonu zaleca overhang 48mm, gramofonu kolegi - 54mm, a takiego np. Technicsa - 52mm.

To o czym piszesz to zapewne wymiary odległości od uszczelki / kołnierza/ headshella do igły. Sprytny sposób , by ustawić overhang " na sucho" , jeszcze przed zamontowaniem headshella w gnieździe ramienia. Nie jest to jednak wartość samego przesięgu. Ta jest liczona w milimetrach od środka szpindla do igły. To tylko tak dla ścisłości :) Nie zmienia to oczywiście Twojego i mojego pytania , jak ustawić tego Ortofona :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Q21 napisał:

Jako tako wkładek Concorde się nie kalibruje. Jedyna opcja to ustawianie VTA, dodatkowo muszą być na ramieniu typu S. 

Czyli tak jak prawie wszystko we współczesnym świecie " na pałę ". Jaj klient nie ma pojęcia to i tak łyknie. Przecie zagra , co prawda jak wsadzi gwoździa to też zagra , ale Ortofon lepiej :)

Nie wiem dlaczego tylko do "S-ek " ? Ramie typu "S" w zależności od długości efektywnej też wymaga odpowiedniego ustawienia wkładki. Przykład : mój były / byłem idiotą , że sprzedałem :) / , Telefunken S 500. Ramię , całkiem przypadkiem :) , też Ortofon AS 212 typ "S" , długość efektywna 228 mm , overhang 16 mm. To da się założyć tą wkładkę , czy nie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...