Skocz do zawartości

Zasilenie zestawu- listwa czy prosto ze ściany


S.N.A.F.U.

Recommended Posts

9 minut temu, Mikelas76 napisał:

Zartujesz???

Na razie Wy zartujecie, nie potrafiac nazwac swoich odczuc. 

1 godzinę temu, Mikelas76 napisał:

U mnie bylo slychac jak co kilkadziesiat godzin zmienial sie odbior dzwieku od buly przez fajne brzmienie az do ostrosci i braku basu.

 

A przepraszam, potrafisz jednak. Wiesz, ze wystarczy siasc na kanapie metr obok, albo przesunac krzeslo, czy bujany fotel obok i zmiany bede podobne? To znaczy, mozna tak pisac, ze sa. Niestety, tego co Ty slyszysz nie da sie zweryfikowac i mozna ludziom wciskac takie bajki. To chyba najwiekszy problem tej rozmowy.

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu miałem wzmaka podpiętego do listwy. Muliło to strasznie. Obwiniałem listwę. Wyjąłem wtyczkę kabla zasilającego listwę i okazało się, że styki neutralny i fazowy są zaśniedziałe. Bardzo mocno zaśniedziałe do tego stopnia, że nie pomagało już czyszczenie "Kontaktem". Papier ścierny pomagał ale ileż można "pomagać" papierem ściernym. Wymieniłem wtyczkę tegoż kabla zasilającego listwę i dźwięk powrócił tak i do tego stopnia jakby tej listwy w ogóle nie było . 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DiBatonio napisał:

Metalurgia też chyba mówi coś o właściwościach elektrycznych metali.

I to całkiem sporo. Po pierwsze, że ta właściwość zależy od aktualnego stanu stopu, choć z miedzią na kable to powinna być jeszce prostsza sprawa, bo to powiedzmy jeden pierwiastek. Starzenie może mieć oczywiście również (teoretycznie) wpływ. Innymi słowy, zmiana w przewodnictwie, może być spowodowana tylko zmianą stanu fizykochemicznego metalu. Ale z elektrotechniki zawsze miałem ledwo tróje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mikelas76 napisał:

Kurde, ja mam rodowane ncf od furu i powiem szczerze, nie mam nic z tych objawow o ktorych wspominasz. Moze kwestia, ze mam maly domek i nie mieszkam w bloku. 

Mieszkam w bloku i u mnie różnice są bardzo słyszalne. Szczególnie po godzinie 20⁰⁰.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, DiBatonio napisał:

Możesz kupić gniazdko i oddać je po 14 dniach lub miesiącu,  najtańsze jakie mi przychodzi do głowy, to rodowane Viborga za ok 250 zł.

A jeśli nie sprawdzą mojego zwrotu od razu? Lub jeśli pożyczą w międzyczasie komuś innemu?😀 internet pamięta. I dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, no_i_fajnie napisał:

A przepraszam, potrafisz jednak. Wiesz, ze wystarczy siasc na kanapie metr obok, albo przesunac krzeslo, czy bujany fotel obok i zmiany bede podobne?

A kto mówi o siadaniu po kątach, ja mam swoje wyznaczone miejsce i wymierzone co do mm.

Poza tym nie o tym mowa, bo zmiany zachodzą też w barwie instrumentów, przestrzeni, głębi i innych tego typu niuansach.

Nie musisz wierzyć, ale są wtyki,  które można by odróżnić w ślepym tescie , mówię o takich skrajnie różniących się sonicznie.

Poza tym jeśli jedyną zmienną jest np. jedna wtyczka na kablu, który siedzi dajmy na to od lat we wzmacniaczu , to znając na wylot swój system jesteś w stanie wychwycić zmiany. A jak nie jesteś, to się tylko cieszyć. 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zasilanie w sprzęcie hi-fi jest po akustyce danego pomieszczenia i doborze do siebie poszczególnych elementów systemu hi-fi w danym pomieszczeniu jest rzeczą najważniejszą. Czy to dotyczy listew ,kabli zasilających,wtyczek itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

ja mam swoje wyznaczonemiejsce i wymierzone co do mm.

Bardzo dokladnie, da sie tak?

2 minuty temu, DiBatonio napisał:

Poza tym nie o tym mowa, bo zmiany zachodzą też w barwie instrumentów, przestrzeni, głębi i innych tego typu niuansach.

Pytam wlasnie o te zmiany.

2 minuty temu, DiBatonio napisał:

Nie musisz wierzyć, ale są wtyki,  które można by odróżnić w ślepym tescie , mówię o takich skrajnie różniących się sonicznie.

A ja mowie, ze nie ma.

3 minuty temu, DiBatonio napisał:

jedna wtyczka na kablu, który siedzi dajmy na to od lat we wzmacniaczu , to znając na wylot swój system jesteś w stanie wychwycić zmiany.

No pewnie, przeciez sluch przez te lata w ogole sie nie zmienia. Te milimetry, ktore wymierzasz do odsluchu, tez pewnie nie. Na pewno tez przez te x lat w tym systemie nie bylo zmian, przeciez testujesz wtyczke.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Grzesiek202 napisał:

A jeśli nie sprawdzą mojego zwrotu od razu? Lub jeśli pożyczą w międzyczasie komuś innemu?😀 internet pamięta. I dobrze.

Dobra, nie namawiam na taki zabieg, to jestfaktycznie trochę nieetyczne 😉

Ale już niecała stówka,  to żaden koszt w świecie audio, nawet jak nie zauważysz zmian, to nie będzie tak bolec, jak przy Oyaide, czy innym Furutechu.

http://Właśnie udało mi się znaleźć ten świetny produkt na platformie AliExpress, zobacz! 100,99zł | Monosaudio E86 + ES3R z czystej miedzi, rodowane gniazda Schuko gniazdo ścienne wtyczka zasilania gniazdka energia elektryczna ściennego Schuko https://a.aliexpress.com/_Eu5Y3jh

1 minutę temu, no_i_fajnie napisał:

Bardzo dokladnie, da sie tak?

A twierdzisz, że jak siedzę o 1 cm inaczej, to będzie to miało taki wpływ, jak napisałeś przy 1 metrze? 😆

3 minuty temu, no_i_fajnie napisał:

A ja mowie, ze nie ma.

Mówisz i przy okazji zgadujesz, bo przecież nigdy tego nie robiłeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mikelas76 napisał:

Pytanie czy listwa byla nowa, jesli tak to niech gra 200-300h. 

Listwy i wtyki wymagaja naprawde kilkuset godzin. Mam wtyki oyaide i wygrzewanie trwalo nawet 500h. U mnie bylo slychac jak co kilkadziesiat godzin zmienial sie odbior dzwieku od buly przez fajne brzmienie az do ostrosci i braku basu.

 

Nie listwa nie była nowa i do tego nie znam jej pochodzenia myślę że dałem się nabrać 🫣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, no_i_fajnie napisał:

Niestety, tego co Ty slyszysz nie da sie zweryfikowac i mozna ludziom wciskac takie bajki. To chyba najwiekszy problem tej rozmowy.

Tylko, zadaj sobie pytanie, po co mialbym to robic? Ja nie sprzedaje kabli gniazd ani wtykow. Jak pisalem, ja tylko slucham. Mam dobre warunki akustyczne, kolumny sa na oznaczonych miejscach, a sofa na ktorej siedze nie jest przesuwana. Z usmiechem dodam, ze sofa ma dwa przeszycia na siedzisku. Badany umikiem punkt odsluchu znajduje sie w takim miejscu ze nie ma problemu siadac w tym samym miejscu za kazdym razem.

36 minut temu, rpm napisał:

Mieszkam w bloku i u mnie różnice są bardzo słyszalne. Szczególnie po godzinie 20⁰⁰

Byc moze tak, mieszkalem przez 10 lat w nowym bloku ale nie bylo tragedii, nowa istalacja itp. 

31 minut temu, rpm napisał:

Moim zdaniem zasilanie w sprzęcie hi-fi jest po akustyce danego pomieszczenia i doborze do siebie poszczególnych elementów systemu hi-fi w danym pomieszczeniu jest rzeczą najważniejszą. Czy to dotyczy listew ,kabli zasilających,wtyczek itp.

Niestety tak jest, a szkoda bo masa kasy zostalaby w kieszeni. 

30 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Bardzo dokladnie, da sie tak?

tak. przeciez tez mam takie miejsce. 

 

5 minut temu, S.N.A.F.U. napisał:

Nie listwa nie była nowa i do tego nie znam jej pochodzenia myślę że dałem się nabrać

Jesli nie byla nowa to kilkanascie czy  kilkadziesiat godzin i nic sie juz nie zmieni. 

Dlaczego mialbys sie nabrac? Nie slyszalem zeby podrabiano listwy. Moze cos ktos grzebal w srodku, a moze po prostu sie nie wpasowala.

Ja mialem trzy listwy audio: tomanka, furutecha i lectora na ktorej skonczylem. Kazda dawala inne brzmienie, oczywiscie nie sa to roznice dzien/noc. Bardzo wazny jest pierwszy kabel zasilajacy od sciany do listwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mikelas76 napisał:

Tylko, zadaj sobie pytanie, po co mialbym to robic?

Niestety, wlasnie bez sensu sobie je zadaje. Ja kiedys lampki choinkowe wpialem do listwy z Kauflanda i dostalem duzo wiecej prezentow, niz rok wczesniej. Wtedy byla listwa z Castoramy, ale kurde nie pamietam juz nazw. No i w ogole nie jestem wierzacy, jakby co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Niestety, wlasnie bez sensu sobie je zadaje. Ja kiedys lampki choinkowe wpialem do listwy z Kauflanda i dostalem duzo wiecej prezentow, niz rok wczesniej. Wtedy byla listwa z Castoramy, ale kurde nie pamietam juz nazw. No i w ogole nie jestem wierzacy, jakby co.

Masz świadomość, że jest to trollowanie, spamowanie, czy co tam jeszcze netykieta mówi.

Jak to się ma do tematu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Moge na koniec zapytac tylko, co na przyklad Tobie, albo innym slyszacym zmiany, rozne, co kilkadziesiat godzin (dzieki wtyczce/gniazdku) ostatecznie zmienia sie w odbiorze dzwieku? Bo rozumiem, ze te zmiany mozna jakos nazwac, chcialbym sie dowiedziec, co w utworze zmieni sie po wygrzewaniu gniazdka na przyklad po 250, a potem po 500 godzinach. 

Kable (jakiekolwiek),wtyczki również jak i listwy wszelkiej maści nic od siebie nie dodają. Jedynie mogą odebrać. Dlaczego nie słyszysz tych różnic tego nie wiem. 

Jak chodzi o prędkość zmiany w charakterze brzmienia urządzeń po tzw. wygrzaniu to najszybciej (w historii swoich 28-letnich zakupów hi-fi) mogłem takie usłyszeć przy zasilaczu i kablu DC od firmy GfMod (kupowane osobno w odstępie jakichś dwóch miesięcy).Trwało to kilkanaście, góra dwadzieścia godzin. W obu przypadkach jak dla mnie na plus. Kupione w ciemno przez internet. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mikelas76 napisał:

Dlaczego mialbys sie nabrac? Nie slyszalem zeby podrabiano listwy. Moze cos ktos grzebal w srodku, a moze po prostu sie nie wpasowala.

Akurat Furutechy są nagminnie podrabiane. Na Alliexpress od groma i ciut ciut tego.

20 minut temu, S.N.A.F.U. napisał:

Nie listwa nie była nowa i do tego nie znam jej pochodzenia myślę że dałem się nabrać 🫣

Mogło tak być, zwłaszcza jeśli chodzi o Furutecha.

Trzeba było zapytać o źródło zakupów lub paragon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rpm napisał:

Kable (jakiekolwiek),wtyczki również jak i listwy wszelkiej maści nic od siebie nie dodają. Jedynie mogą odebrać. Dlaczego nie słyszysz tych różnic tego nie wiem. 

Chodzi o pienazki? Ja wiem, dlaczego nie slysze. Staram sie tylko ciagle uslyszec, jakie to roznice i jak jestes/cie w stanie to uargumentowac.  

10 minut temu, DiBatonio napisał:

Masz świadomość, że jest to trollowanie, spamowanie, czy co tam jeszcze netykieta mówi.

 

Nie. Pisanie swojego zdania, ktore jest inne, niz Wasze to rozmowa, a nie trollowanie :)

 

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Nie. Pisanie swojego zdania, ktore jest inne, niz Wasze to rozmowa, a nie trollowanie

To, że masz inne zdanie ok, ale pisanie i sprowadzanie tematu do choinki i świecących na niej lampek, czy ilości prezentów, bo była taka listwa , a nie inna to już trollowanie i spam.

Zapytamy @MariuszZa ?

😜

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Chodzi o pienazki? Ja wiem, dlaczego nie slysze. Staram sie tylko ciagle uslyszec, jakie to roznice i jak jestes/cie w stanie to uargumentowac.

Po prostu przestań się starać. 

Postrzeganie u ludzi jest różne czasem diametralnie różne. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez rpm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, DiBatonio napisał:

Zapytamy @MariuszZa ?

No wlasnie to zrobiles, wiec po co pytasz? Dla mnie to zart, a nie spam. 

1 minutę temu, rpm napisał:

Postrzeganie u ludzi jest różne czasem diametralnie różne. 

 

No to czekaj, postrzeganie jest rozne, ale staracie sie bronic swoich odczuc, ja mam na przyklad inne i chcialbym poznac konkrety na temat Waszego, po prostu. Jesli napisze, ze dla mnie nie jest zrozumiale, ze mozna odczuwac zmiane po wygrzaniu, albo w ogole zmianie samego gniazdka, czy wtyku, to nie znaczy, ze Wam nie wierze, bo w glowach mozecie miec wszystko, luzik. Po prostu moge miec Was za dziwnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, S.N.A.F.U. napisał:

U mnie było podobnie, dwa lata temu wymienili transformatory i teraz stabilne 238V

W tym rzecz również i u mnie. Wiedzą że jest problem, ale te ich powalone normy dopuszczają naprawdę sporo. Pozostaje mi tylko liczyć, że domóww okolicy przybędzie i ostatecznie będą musieli zainwestować w rozwój sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...