Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze kolumn do Marantz PM7000N, mały salon


irvv

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Uprzejmie proszę o pomoc w wybraniu kolumn podłogowych lub podstawkowych do Marantz PM7000N. Sprzęt będzie stał w małym salonie 16 m2, 2.40 m wysokim, ale chciałbym żeby był z jakimś potencjałem to mocniejszego grania.

Słucham głównie rocka czasem Możdżera, ale zdarza się tez coś w stylu Hyper "Clockwork" więc sprzęt musi mieć pazur. Nie lubię dźwięku jak spod koca. Mam też nowy  gramofon i trochę płyt gramofonowych m.in. z punkiem, ogólnie lata 80-te.

Biorę po uwagę też  sprzęt używany Koszt do 3k. 

Z góry dziękuję za podpowiedzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, irvv napisał:

Cześć wszystkim!

Uprzejmie proszę o pomoc w wybraniu kolumn podłogowych lub podstawkowych do Marantz PM7000N. Sprzęt będzie stał w małym salonie 16 m2, 2.40 m wysokim, ale chciałbym żeby był z jakimś potencjałem to mocniejszego grania.

Słucham głównie rocka czasem Możdżera, ale zdarza się tez coś w stylu Hyper "Clockwork" więc sprzęt musi mieć pazur. Nie lubię dźwięku jak spod koca. Mam też nowy  gramofon i trochę płyt gramofonowych m.in. z punkiem, ogólnie lata 80-te.

Biorę po uwagę też  sprzęt używany Koszt do 3k. 

Z góry dziękuję za podpowiedzi. 

Cześć,

Do Twojego opisu i potrzeb dobrze pasują mi Elac Debut F6.2

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/elac-debut-2-0-f6-2.html

Mają pazur, dobry bas, spokojną górę. Dobrze się ich słucha, mają energię do grania . Zachęcamy do sprawdzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, no_i_fajnie napisał:

Jakie masz teraz kolumny? Moze to niepopularna propozycja, ale sprawdz JBL na przyklad, tam nie ma koca, mocno rozrywkowa kolumna, ale i z Mozdzerem da rade ;)

Nie mam żadnych... Dopiero składam system. Słucham aktualnie na głośniczku Soundcore Motion+ przez Bluetooth.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, irvv napisał:

A czy Monitor Audio silver 100 by się sprawdziły czy dadzą za mało basu i mocy?

Moim zdaniem fajna para do Marantza, mają zapas dołu i ogółem grają V-ką z dużą energią. Sprawdziłbym też Polk R200, które mamy w fajnej cenie (w białym kolorze), a także Fyne F500. Te dwie konstrukcje są nieco cieplejsze, ale też żywo brzmiące i z szeroką sceną. W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Q21 napisał:

Moim zdaniem fajna para do Marantza, mają zapas dołu i ogółem grają V-ką z dużą energią. Sprawdziłbym też Polk R200, które mamy w fajnej cenie (w białym kolorze), a także Fyne F500. Te dwie konstrukcje są nieco cieplejsze, ale też żywo brzmiące i z szeroką sceną. W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch :) 

Dzień dobry z rana i dziękuję 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są kolumny które graja na pierwszym planie basem, ale na pewno w nich basu nie brakuje. I mają potencjał to grania w większych pomieszczaniach.

Moim zdaniem do Marantza fajna opcja. Zarówno nowe 100tki jak i poprzednie do serii Silver 2

Fajna używaną opcją były by także KEF R300 albo R3 zalezy jtore znajdziesz.

Tu dzwiek będzie spokojniejszy i mniej rozdzielczy od Silver. Ale basu także nie braknie.

Fajną opcją są także małe Amphion Argon, ale o nie na rynu uzywanym ciezko.

Pewnie uzywane Chario by się jeszcze znalazły. Ale nie wiem czy Marantz to dobry kompan do nich.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Fajną opcją są także małe Amphion Argon, ale o nie na rynu uzywanym ciezko.

Cenowo też może być ciężko, ale Amphion to zdecydowanie opcja do rozważenia jeśli się będzie miało trochę szczęścia :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tylko sklep Top Hi-Fi proponuje kolumny podłogowe i nie mają ich na stanie w Lublinie więc będę raczej szukał podstawkowych. Dziwię się trochę, że sklep nie zaproponował podstawkowych Bowersów.

Jakieś kable Panowie zaproponujecie bez szaleństw cenowych albo komponenty do kupienia? (znajomy elektryk mi zmontuje).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, irvv napisał:

Widzę, że tylko sklep Top Hi-Fi proponuje kolumny podłogowe i nie mają ich na stanie w Lublinie więc będę raczej szukał podstawkowych. Dziwię się trochę, że sklep nie zaproponował podstawkowych Bowersów.

Jakieś kable Panowie zaproponujecie bez szaleństw cenowych albo komponenty do kupienia? (znajomy elektryk mi zmontuje).

Jeśli czegoś brakuje, to można to ściągnąć z innego naszego salonu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, irvv napisał:

Widzę, że tylko sklep Top Hi-Fi proponuje kolumny podłogowe i nie mają ich na stanie w Lublinie więc będę raczej szukał podstawkowych. Dziwię się trochę, że sklep nie zaproponował podstawkowych Bowersów.

Jakieś kable Panowie zaproponujecie bez szaleństw cenowych albo komponenty do kupienia? (znajomy elektryk mi zmontuje).

Kup najpierw kolumny. Kable to finalny szlif.

16 godzin temu, JacekWoy napisał:

Kiedyś jak sprzedawałem swoje Monitor Audio Silver 100, to kupił je odemnie facet właśnie pod ten wzmacniacz. 

Bo to dobre zestawienie jest,.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2024 o 06:22, S!N! napisał:

Jak te kolumny mają dużo basu to ja jestem święty plus marantz, który też nie jest siłaczem w tej materii.

Mam już te kolumny Silver 100 i okazuje się, że w moich warunkach basu jest aż nadto...miałem sprawdzić KEFy, ale chyba odpuszczę. Bas mam na ustawieniu domyślnym i jeszcze dodaje wysokich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

ale to dobrze czy nie dobrze wyszło z tym basem :)?

Ładnie to gra. Na potencjometrze przy wartości 38  i jest już dość głośno. Co do HEOSa to nie ma tragedii - Tidala Connect działa. Chociaż przestał widzieć Marantza na komórce po zmianie sieci. Więc coś tu jest niedopracowane.

Natomiast będę chciał jeszcze sprawdzić kolumny:

Polk R200 Reverse, Heco Celan Revolution 3 oraz Pylon Diamond 18. 

Kable kupiłem polskie Auda 2,5 mm z żyłą basową. Wg rozpiski na speckable na tę moc powinny być wystarczające.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, irvv napisał:

basu jest aż nadto

Najwidoczniej nie potrzebujesz dobrego kopa tylko wiercącej góry.

Edit: Nie doczytałem, że to 16m2 to jak masz je blisko ściany to Ci może jeszcze potęgować bas.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, S!N! napisał:

Najwidoczniej nie potrzebujesz dobrego kopa tylko wiercącej góry.

Edit: Nie doczytałem, że to 16m2 to jak masz je blisko ściany to Ci może jeszcze potęgować bas.

Teraz 60-70 cmm od ściany, ale trzeba mijać pudło z uwagi na drzwi. Jak będą standy to będzie pół metra od ściany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2024 o 21:33, irvv napisał:

Mam już te kolumny Silver 100 i okazuje się, że w moich warunkach basu jest aż nadto...miałem sprawdzić KEFy, ale chyba odpuszczę. Bas mam na ustawieniu domyślnym i jeszcze dodaje wysokich.

Oczywicie że jest go dużo. Nie bardzo ogarniam jak ktoś ma mało na nich :)

22 godziny temu, irvv napisał:

Tidala Connect działa. Chociaż przestał widzieć Marantza na komórce po zmianie sieci. Więc coś tu jest niedopracowane.

Prawdopodobnie włączyłeś komórkę na inna sieć 5G a Marantz działa na 2,4

nie widza sie wtedy

13 godzin temu, irvv napisał:

Teraz 60-70 cmm od ściany, ale trzeba mijać pudło z uwagi na drzwi. Jak będą standy to będzie pół metra od ściany.

To jest odpowiednia odegłość.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Prawdopodobnie włączyłeś komórkę na inna sieć 5G a Marantz działa na 2,4 nie widza sie wtedy

 

Miałem net z routera w 2.4G i działało. Jak udostępniłem sieć z komórki przestało się spinać, ale tylko na tej komórce. Na innych urządzeniach działa ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, irvv napisał:

Teraz 60-70 cmm od ściany, ale trzeba mijać pudło z uwagi na drzwi. Jak będą standy to będzie pół metra od ściany.

Nie wiem, na czym obecnie stoją, ale jeśli na szafce RTV czy czymś podobnym, to jest szansa, że na standach będziesz miał wrażenie mniejszej ilości basu :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...