Skocz do zawartości

Jaki sprzęt grający na dyskoteki


Recommended Posts

Witam, chciałbym się doradzić na forum bo słabo się znam na takich sprzętach. 

Potrzebujemy dobre głośniki plus wzmacniacz do dyskotek w remizie OSP(wystarczą chyba 2 porządne głośniki)

Sala ma około 100m2, jakie polecacie głośniki plus wzmacniacz (używane mogą być), budżet do 1000zl, ale jeśli do czegoś warto dopłacić więcej to proszę o propozycję. Puszczana muzyka będzie z konsoli i komputera. 

 

Myślałem nad czyms takim, warto?

https://www.olx.pl/d/oferta/pioneer-a-656-mark-ii-kolumny-komplet-polecam-CID99-ID10xXmj.html

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, philips449 napisał:

Witam, chciałbym się doradzić na forum bo słabo się znam na takich sprzętach. 

Potrzebujemy dobre głośniki plus wzmacniacz do dyskotek w remizie OSP(wystarczą chyba 2 porządne głośniki)

Sala ma około 100m2, jakie polecacie głośniki plus wzmacniacz (używane mogą być), budżet do 1000zl, ale jeśli do czegoś warto dopłacić więcej to proszę o propozycję. Puszczana muzyka będzie z konsoli i komputera. 

 

Myślałem nad czyms takim, warto?

https://www.olx.pl/d/oferta/pioneer-a-656-mark-ii-kolumny-komplet-polecam-CID99-ID10xXmj.html

Pozdrawiam 

Cześć

Takie rzeczy raczej Ci wystarczą. Zapewne ma być głośno i dosadnie. Nikt nie będzie się skupiał w czasie trwania na szczegółach.

W takich miejscach akustyka jest słaba, cudów nie będzie :)

liczy się zabawa!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mi zależy żeby było głośno i żeby chociaż było słychać co za piosenka leci :)  
Choć myślałem jeszcze nad Yamaha AX-500 i głośnikach STX F-200n 2szt + STX C-200n
Da radę podłączyć 3 głośniki do tej yamahy? i będzie to lepszy zestaw niż ten co poprzednio wysłałem? dzięki i pozdro! :)

Link do kolimn stx: https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-stx-f-200n-2szt-stx-c-200n-1szt-komplet-CID99-IDYkyWl.html?isPreviewActive=0&reason=observed_ad&sliderIndex=1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie sugerujesz się mocą muzyczna tych kolumn z olx a nawet ne wspomnę o mocy "szczytowej" (max. moc jaka wytrzyma kolumna w ciągu kilku sekund bez uszkodzenia głośników) bo to kompletny absurd. 

100W mocy znamionowej, bo o na to patrzymy, to nie wiele. Przy pustej sali jeszcze będzie słychać ze cos gra, ale gdy na sali będzie 1/3 2/4 to słabo. Ludzie na parkiecie bardzo pochłaniają fale dźwiękowe, szczególnie te dźwięki wysokotonowe. Często moduł wysokotonowy celowo jest skierowany pod katem na sufit by ten zakres w ogóle docierał na zaplecze sali. Często tez wykorzystuje się dodatkowe głośniki na tyle. Można uprościć temat i podwiesić kolumny pod sufitem. Naj prostszym rozwiązaniem jest je ustawić chociaż na podwyższeniu tak żeby gwizdki były ponad głowami uczestników imprezy.

Tylko żadne tego typu (domowego) nie pograją długo na pełnej mocy. Musisz wiedzieć ze tylko około 1-2% mocy przekazywanej przez wzmacniacz do kolumny zamieniane jest na fale akustyczna czyli granie, reszta idzie w ciepło i prędzej czy później (obstawiam że prędzej) spalisz cewki w głośnikach.

Na początek jakoś to będzie, ale za pierwsze zarobione pieniądze szukaj kolumn estradowych.

 

kolumny z pierwszego postu to lepsze rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, philips449 napisał:

Potrzebujemy dobre głośniki plus wzmacniacz do dyskotek w remizie OS

Cześć, najlepsze będą kolumny estradowe 15" basowym lub większe, lub szerokopasmowe wzmacniacz poszukaj prosty na tranzystorach z epoki.

Powinny nagłośnić sale bez problemu, czym prostsza konstrukcja tym trwalsza.

I tak jak pisałe @Bogusław 66 kolumny nad głowami ,przynajmniej w połowie wysokości.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, philips449 napisał:

Da się coś znaleźć do takiej kwoty ? Może być używane.

wpisz w wyszukiwarkę co potrzebujesz a ona pokaże dostępne opcje. Można też podejść kpl. kolumny +wzm.

Marki nie podam, nie mam z nimi styczności, ale ważna jest cena dla Ciebie, pamiętaj przetestuj czy wszystko jest sprawne.

P.S.

Jak coś wybierzesz podeślij linki, może inni forumowicze będą mogli coś powiedzieć na ich temat.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...