Skocz do zawartości

Wybór kina domowego: Emotiva BasX MR1 + XPA-2 Gen 3 czy BasX MC1 + XPA-9?


pm525

Recommended Posts

Witam, potrzebuje porady co do zakupu kina domowego.Posiadam kolumny Paradigm Signature S6, S4 i C1, plus aktywny Velodyne SPL-1000.Kolumny napedzalem od 10 lat Pioneer SC-LX87.Czas na zmiane.Juz prawie zdecydowalem sie na Emotive i dylemat jest taki, co lepej zagra: 

Emotiva BasX MR1 plus Emotiva XPA-2 Gen 3-to pierwsza opcja 
Czy 
Emotiva BasX MC1 plus Emotiva XPA-9-to druga opcja 

Mam 5 kolumn i narazie tyle zostanie, moze kiedys cos doloze, w obydwy opcjach mam ta mozliwosc.Chodzi mi o jakosc dzwieku i w filmach i w muzyce.Cena w obydu przypadkach prawie taka sama wiec nie robi roznicy. 
Dziekuje i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, przez przypadek…Mam prosbe, jak nie chcesz pomoc tylko zadawac dziwne pytania to nie pisz wiecej, a jak uwazasz, ze zle celuje to odrazu napisz o co chodzi a nie pisz w stylu zbuntowanego dzieciaka.Nie mam czasu ani ochoty na takie ‘gadanie’

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Moim zdaniem ciekawszą opcją może być MC1 + XPA-9, ale rozważyłbym również takie amplitunery jak Arcam AVR21 oraz Anthem MRX740 8K. To bardzo solidne sprzęty, oba ze świetną kalibracją i bardzo dobrym działaniem, nie wspominając już o brzmieniu, które jak na sprzęty KD jest bardzo dobre również w muzyce. W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Q21-ja rowniez bardziej sklaniam sie ku opcji z MC1 i XPA9 gdyz mam opcje ugrade do lepszego procesora w przyszlosci co zdecydowanie poprawi dzwiek.Opcja z amlitunerem i wzmakiem 2 kanaly to taka slepa uliczka.Co do Arcama to mialem 2 fmj stereo w przeszlosci i sa naprawde dobre, ale chce cos nowego.Co do Anthem to byl czas, ze Paradigm mial z nimi nawet jakas wspolprace i byly dostepne na ich stronie.Ale tez odpada ze wzgl na niska moc.Ja gram naprawde glosno i chce miec ten zapas.Raz jeden Arcam mi sie nawet wylaczyl😅ale potem dzialal bez problemu-ale to z kolumnami B&W.Te Paradigmy sa tak naprawde wg pomiarow Audio bardziej 4 omy niz 8 jak podaje producent, takze obciazaja wzmacniacz.
 

Piotr-zainteresowanie Emotiva wynika z recenzji z internetu, oraz opini dwoch osob ktore posiadaja ich produkty.Chce rowniez cos czego nie mialem.Tego w co celuje nie sluchalem i przed zakupem nie mam za bardzo gdzie posluchac i tam gdzie bede to zamawial jest to zamowienie specjalne(z mozliwoscia zwrotu)Droga rzecz jest taka, ze mam juz kolumny i ich na bank nie zmienie, wiec musial bym to taszczyc wszystko do jakiegos sklepu(to juz van-ryzyko uszkodzenia)a potem i tak u mnie bedzie co innego.Nie mam osobnej salki kinowej wiec kompromisy sa.Zwyczajnie chce podniesc poziom tego co mam.Bede wdzieczny za wszylkie uwagi.Pozdrawiam.

Edytowano przez pm525
Literowki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No to powiedzmy że prawie to samo. Wiec tak zrób :)

Też macie ekstra gwarancje za pozytywne posty w sieci na Emotive? :D:D

 

Piotr, nie bardzo rozumiem co to ma znaczyc…Widze, ze ewidentnie nie lubisz Emotivy z jakiegos powodu.Mozna zapytac czemu?Jesli jest cos co powinienem wiedziec to mow smialo poki jeszcze nie zamowilem, bo tez nie mam jakiegos cisnienia na Emotive.Po prostu zachecaja mnie opinie i fakt, ze mialem juz wzmacniecze stereo i amplitunery innych firm, a Emotivy nie, a chce cos czego nie mialem.A jak juz piszesz o gwarancji to bez pisania pozytywnych postow jest 6 lat, a z pisaniem postow moze gdzies daja wiecej, ale nie wiem gdzie😄😄Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, pm525 napisał:

Piotr, nie bardzo rozumiem co to ma znaczyc…Widze, ze ewidentnie nie lubisz Emotivy z jakiegos powodu.Mozna zapytac czemu?

Właśnie wręcz przeciwnie.

Jestem raczej jedyną osoba na forum tutaj która wspomina ich elektornikę i Kolumny w poleceniach.

Pytałem gdyż w Polsce za pozytywne opinie w sieci rozszerzana jest gwarancja o kolejne lata. Byłem ciekaw czy to tylko kwestia naszego dystrybutora czy globalna mysl marki.

Lubie Emotive, produkty bardzo dobrze wycenione pod kątem jakość/cena.

https://sklep.soundclub.pl/pl/terms/gwarancja-2-3-41.html

"Warunkiem przedłużenia gwarancji o dodatkowe trzy lata jest rejestracja zakupionego urządzenia oraz napisanie i opublikowanie w internecie trzech opinii na temat zakupionego urządzenia."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nie ma, ze musza byc pozytywne, ale ogolnie jest to zenujace ze strony polskiego dystrybutora.Wrecz zniechecajace.Co innego prosba o wystawienie, a co innego stawianie warunkow albo nie damy Ci dluzszej gwarancji.W UK nie trzeba ani rejestrowac, ani pisac opinii.Masz 6 lat gwaracji i tyle.I to na cala oferte bez wzgl na cene.

IMG_8831.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, przemeklbn napisał:

Ale tu nie ma wzmianki o 'pozytywnych' 😉

Serio ?:D

Skąd jesteś? Daj negatywne 3 i zobaczymy co się stanie a ja postawię Ci piwerko :)

21 godzin temu, pm525 napisał:

Niby nie ma, ze musza byc pozytywne, ale ogolnie jest to zenujace ze strony polskiego dystrybutora.Wrecz zniechecajace.Co innego prosba o wystawienie, a co innego stawianie warunkow albo nie damy Ci dluzszej gwarancji.W UK nie trzeba ani rejestrowac, ani pisac opinii.Masz 6 lat gwaracji i tyle.I to na cala oferte bez wzgl na cene.

IMG_8831.png

No dlatego o tym pisalem.

Ale firmę lubię :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...