Skocz do zawartości

Podłączenie źródeł hdmi do TV i do AV a jakość dźwięku


Sebas82

Recommended Posts

Witam.

Zastanawiam się czy jest duża różnica w jakości dźwięku przy podłaczeniu wszystkich źródeł hdmi do Tv i złączem eARC do amplitunera. Czy lepiej podłączyć odwrotnie ? Tv LG C3 , amplituner Yamaha RX V4A. Jak powinna wyglądać prawidłowa instalacja? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak TV poprawnie przesyła kodeki dźwiękowe do amplitunera a nawet lepiej bo np Spotify z apki TV przesyła dźwięk w jakości DD+ . Testowałem dzisiaj z apki amplitunera Spotify i jest sam PCM i jest duża różnica dźwięku.

Bez wątpienia kwestia podłączenia wszystkiego do tv ułatwia sterowanie wszystkiego za pomocą jednego pilota .

Również dużo gram w FPSy i nie chciałem żeby amplituner przysłał dalej sygnał z PS5 co prawdopodobnie przyczyniło by się do zwiększenia input laga. 

Dzięki wszystkim za pomoc w rozwiązaniu moich wątpliwości 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No to nie jest lepiej.

Albo ja czegoś nie kojarze albo Spotify nie ma takiego dzwieku.

Czy jesteś pewien że nie masz na amplitunerze włączony DD+ i on ci robi symulacje tego?

 

Na amlitunerze jest auto , nie mam możliwości wyboru wyboru kodeka dźwięku. Na ustawieniu Straight czyli jakość w jakim oryginalnie występuje nagranie . 

Też z tego co kojarze to Spotify nie ma a chyba Tidal ma lepszą jakość dźwięku.

Podejerzewam że TV w jakiś sposób to zmienia ale tam też nie ma za dużo opcji w ustwieniach jeżeli wybrany jest zewnetrzne urządzenie audio. Zobaczę jeszcze jaki kodek mi ustawia przy oglądaniu YT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak , sprawdziłem ustawienia w TV ,  wyjście dźwięku cyfrowego było ustawione na Auto , oczywiście jeżeli zmienię na PCM wtedy wszystko w PCM , na ustawieniu Pass Through również idzie w DD+. W apkach niestety nie ma możliwości ustawień .

Znalazłem temat na Google i był on poruszany ale bez jakichś konkretnych rozwiązań.

Zostawiam jak jest , jedynie Spotify bezpośrednio przez wzmacniacz bądź ustawienie Pure Direct .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Sebas82 napisał:

No więc tak , sprawdziłem ustawienia w TV ,  wyjście dźwięku cyfrowego było ustawione na Auto , oczywiście jeżeli zmienię na PCM wtedy wszystko w PCM , na ustawieniu Pass Through również idzie w DD+. W apkach niestety nie ma możliwości ustawień .

Znalazłem temat na Google i był on poruszany ale bez jakichś konkretnych rozwiązań.

Zostawiam jak jest , jedynie Spotify bezpośrednio przez wzmacniacz bądź ustawienie Pure Direct .

Będę szczery, mnóstwo jest ustawień w TV, które lubią się wykrzaczyć, nie zadziałać, TV coś kombinuje, zgadywanka w jakich ustawieniach zakopane były te wszystkie PCM, nie PCM, DD+, Passthrough, Auto, on, off... Nawróciłem się na wrzucanie czego tylko się da przez amplituner, wtedy nie ma nic do gadania TV. A na dokładkę myślę nawet o Apple TV 4K prosto do ampli żeby już w ogóle Smart TV nie używać. Albo chociaż pilocik do Xbox żeby z niego odtwarzać wszystkie streaming.

Edytowano przez Gumowe Ucho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko inne wykrywa bez problemów , PS5 działa jak trzeba , dekoder Polsatu również , ewidentnie wina leży po stronie apek z TV i tutaj niestety nic nie pomoże , przetestuje odsłuch np 2 channel stereo do apki z Ampli I zobaczę jak bardzo się różni dźwięk , na pewno jest głośniej o jakieś 8dB na DD+ ,no I więcej sie dzieje również w tle , więcej szczegółów.

Jak natrafię na rozwiązanie dam znać , może ktoś się też zorientuje że taki problem występuje 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie po włączeniu YouTube wtedy apli pokazuje mi DD+ ustawienie dźwięku na Pasttrough. Ale dźwięk idzie tylko przez fronty. Natomiast po zmianie na Pcm pokazuje mi tak jak ma być czyli Digital stereo. W sumie nie przejmuje się tym zbytnio. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Sebas82 napisał:

Na amlitunerze jest auto , nie mam możliwości wyboru wyboru kodeka dźwięku. Na ustawieniu Straight czyli jakość w jakim oryginalnie występuje nagranie . 

Też z tego co kojarze to Spotify nie ma a chyba Tidal ma lepszą jakość dźwięku.

Podejerzewam że TV w jakiś sposób to zmienia ale tam też nie ma za dużo opcji w ustwieniach jeżeli wybrany jest zewnetrzne urządzenie audio. Zobaczę jeszcze jaki kodek mi ustawia przy oglądaniu YT.

Tidal ma lepsza jakość. Ale Spotify ma tylko stereo. Skoro u Ciebie gra więcej to coś jest nie tak.

9 godzin temu, Maykel napisał:

Mam podobnie po włączeniu YouTube wtedy apli pokazuje mi DD+ ustawienie dźwięku na Pasttrough. Ale dźwięk idzie tylko przez fronty. Natomiast po zmianie na Pcm pokazuje mi tak jak ma być czyli Digital stereo. W sumie nie przejmuje się tym zbytnio. 

Tu jest jeszcze inna opcja. Bo po kliknieciu zebatki na apce Youtube niektore filmy sa w 5.1

Ale tylko niektore.

Domyslnie jest stereo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...