Skocz do zawartości

Zmiana Denon X4000 na Onkyo NR686 - Klipsch R-28F - stereo


Recommended Posts

Witam,

Posiadam kolumny Klipsch R-28F w stereo w połączeniu z amplitunerem Denon X4000. Właśnie wystąpił jakiś problem z Denonem, którego jeszcze nie zdiagnozowałem, ale powstał pomysł, aby być może spróbować innego amplitunera, który zagra być może trochę lepiej, a ewentualną diagnostyką zajmę się w tym czasie i wtedy podejmę decyzję czy zostawić X4000 czy tego, którego zakupię.

Kolumny używane są wyłącznie w stereo i w 70% do słuchania muzyki. Czemu nie wzmacniacz? W związku z tym, że podłączone jest to wyłącznie do TV wymagane jest HDMI ARC i jest to wymóg obowiązkowy. 

Kolumną są w salonie 60m2, oddalone 6m od słuchacza.

Skąd pomysł o ewentualnej zmianie Denona X4000? Czegoś mi w nim brakuje jeśli chodzi o niskie tony i przydałby się amplituner, który będzie oferował lepszej jakości niskie tony w porównaniu do posiadanego Denona.

Do Klipsch polecane są Onkyo NR686, natomiast pytanie czy jest to dobry kierunek? Czy jest szansa, że zagra on lepiej w stereo od Denona? Czy jest to całkowicie zły kierunek?

Ewentualnie jaki inny amplituner (może być stereo, ale musi posiadać HDMI ARC) z używanych w budżecie do 2tyś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesyety ale nie jest to dobry kierunek.

Jak sam zauważyłeś problemem jest amplituner kina w stereo. To olbrzymie ograniczenie. Druga sprawa to to Onkyo gra dużo słabiej od Twojego obecnego Denona i to też nie jest nowy model.

Podłącz sobie sprzet optykiem i wybierz coś sensownego.

Jak chcesz amplituner kina to celuj w Denona pod te Klipsche serii X3 lub X4 co uda Ci się znaleść.

Ja bym podłączył optykiem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z optykiem jest taki, że brak sterowania głosem jednym pilotem. Jest to problem nie do przeskoczenia dla małżonki, która też używa pilota stąd ten kompromis, aby był amplituner na HDMI ARC.

A co ewentualnie mógłbym podłączyć pod obecnego Denona X4000, aby zwiększyć moc na stereo, a nie stracić funkcjonalności HDMI ARC? Jakiś wzmacniacz pod preout? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, damszw89 napisał:

A co ewentualnie mógłbym podłączyć pod obecnego Denona X4000, aby zwiększyć moc na stereo, a nie stracić funkcjonalności HDMI ARC? Jakiś wzmacniacz pod preout? 

Ostatnia rzecz jakiej potrzebujesz, żeby to zagrało to większa moc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, damszw89 napisał:

Skąd pomysł o ewentualnej zmianie Denona X4000? Czegoś mi w nim brakuje jeśli chodzi o niskie tony

No to kup sobie subwoofer. 60m2 to już spora przestrzeń do napędzenia. Niedosyt basu masz wyłącznie w miejscu odsłuchu? Może przesuń kanapę metr w przód/w tył i sprawdź różnicę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę pod uwagę subwoofer chociaż urządzając nowe mieszkanie nie przewidywałem miejsca dla niego więc muszę pokombinować z lokalizacją. Niedosyt niskich tonów objawia się przy cichym słuchaniu gdzie jest to około 90% czasu. Jak rozkręci się amplituner na poziom powyżej 30% to niskie tony zaczynają dawać radę.

Wydaje się, że bez subwoofera niewiele zdziałam nawet wymieniając amplituner?

Po prostu przy okazji usterki X4000 pomyślałem że mogę spróbować z innym amplitunerem, ale nie chciałbym też wybiegać mocno kwotowo powyżej 2tys. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj że sub może potencjalnie stać GDZIEKOLWIEK. Wcale nie musi być na frontowej ścianie, równie dobrze może zdać egzamin np. w tylnym rogu pomieszczenie. I tak nie jesteś w stanie wskazać lokalizacji dźwieku jak coś gra poniżej ~100Hz. Jeśli odległość jest problemem (kabel RCA), to całkiem dobrze działają transmitery, wówczas wystarczy Ci wyłącznie gniazdo zasilania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2024 o 08:46, damszw89 napisał:

Problem z optykiem jest taki, że brak sterowania głosem jednym pilotem. Jest to problem nie do przeskoczenia dla małżonki, która też używa pilota stąd ten kompromis, aby był amplituner na HDMI ARC.

A co ewentualnie mógłbym podłączyć pod obecnego Denona X4000, aby zwiększyć moc na stereo, a nie stracić funkcjonalności HDMI ARC? Jakiś wzmacniacz pod preout? 

Ale wiecie że kupujecie coś dla Wygody kosztem jakości? Zdajecie sobie z tego sprawe?

Dnia 30.07.2024 o 08:46, damszw89 napisał:

A co ewentualnie mógłbym podłączyć pod obecnego Denona X4000, aby zwiększyć moc na stereo, a nie stracić funkcjonalności HDMI ARC? Jakiś wzmacniacz pod preout? 

końcówkę mocy / integre

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Ale wiecie że kupujecie coś dla Wygody kosztem jakości? Zdajecie sobie z tego sprawe?

Z mojego punktu widzenia, jeśli systemu nie obsługujemy sami to ergonomia użytkowania może mieć wyższy priorytet niż jakość odbioru. Oczywiście w granicac rozsądku. Mam za sobą trudne decyzje w tym zakresie, ale system ma sprawiać przyjemność od A do Z, a nie że ktoś za każdym razem dzwoni "co mam nacisnąć".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Butler napisał:

Z mojego punktu widzenia, jeśli systemu nie obsługujemy sami to ergonomia użytkowania może mieć wyższy priorytet niż jakość odbioru. Oczywiście w granicac rozsądku. Mam za sobą trudne decyzje w tym zakresie, ale system ma sprawiać przyjemność od A do Z, a nie że ktoś za każdym razem dzwoni "co mam nacisnąć".

Absolutnie się zgadzam. Tylko kluczem tu jest "w granicach rozsądku"

Tu wybierany jest amplituner kinowy do odsłuchu stereo bo ma HDMI. To już nie jest rozsądek.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...