Skocz do zawartości

Monitor Audio Gold 100 5g i co dalej?


mar77a

Recommended Posts

 Okeeej. A więc, mam już jakiś czas Goldy 5g i szukam do nich TEGO wzmacniacza. Chodzi o coś bardziej docelowego.

Do tej pory grały z Roksanem Attessa Integrated i było na prawdę w porządku. Skoro już wiem, że ze mną zostają to chciałbym coś z wyraźnym skokiem jakościowym.

Pokój 18m2. Całkiem już zaadaptowany akustycznie. Wzmacniacz którego szukam to coś w mocnego w klasie AB lub hybryda.

 

Lubię nieco analogowy charakter brzmienia, jednak z dobrym, punktowym a zarazem zróżnicowanym basem dobrej jakości (Goldy na to stać). Jednak to średnica jest dla mnie najważniejsza. Nie lubię gdy wokale są cofnięte poza kolumny (mogą być na pierwszym planie). Dobrze jest słyszeć zróżnicowanie planów. Nie chce suchości w graniu ale też zbytniego ocieplenia aż do ciepłych kluchów.

Wysokie wygładzone aksamitne ale przy tym rozdzielcze.

Pewnie jest w tym opisie wszystko 😛 więc jestem świadomy kompromisów.

 

Budżet: do ok. 10tys. Oczywiście w grę wchodzą też używane (przy tych oczekiwaniach raczej się nie da inaczej 😅).

Z tego co słuchałem na szybko: Unison Research Unico Due - bardzo przyjemne granie, niezła głębia i analogowy koloryt choć wysokie pod kocykiem.

Atoll in 300 - szkoda, że nie było wersji in 200. W skrócie: odpowiednia skala i separacja, jednak granie podobne do niegdyś słuchanego M5si (wszystkiego dużo i wszystkiego naraz ale bez konkretnego pomysłu).

 

Może używane Leema Tucana II, albo Naim XS3?

Podzielcie się opiniami ♥️🤗 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Na pewno sprawdziłbym w takim razie Musicala M6si, według niektórych bardziej naturalny od M5si, ale dalej jest dość pełny życia. Klasycznie też Vincent SV-237 MKII lub SV-228, gdy zależy Ci na większej dynamice. Porównujemy je w naszym FILMIE. Opcją ze świetną średnicą jest na pewno Rega Elicit MK5, a przy tym nie zrobi kluchy z Goldów. Jeśli interesowałaby Cię czysta lampa, to Fezz Titania EVO też może Ci się spodobać brzmieniowo :)  Mamy o niej film na naszym kanale. W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 10 nie znajdziesz ale widziałem ostatnio promocje na Roskan BLAK.

No tu jest mocny przeskok. Bardzo otwarte brzmienie, zywe.

Fajnym przeskokiem jest tez Roskan ale Capsian M2, do tego Cambridge CXN100

Leema Tucana II jak znajdziesz to super granie moim zdaniem.

No i wspomniane Atoll IN 300 ewentualnie 200. Pasuje bardzo do tych kolumn. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, z mojej strony do testow polecam Cambridge CXA81, pierwsza wersje - sam mialem. Teraz mają mk2.

Gato Audio DIA250s. Mam wciąż, dopuki sie ktos nie zglosi po niego, jest na sprzedaż.

Oba czyste, wypelnionione brzmienie, wokale lekko z przodu I zadnych problemów z wysokimi.

Z całego serca polecam sprawdzić.

Jeśli dobrze pamiętam nawet te Goldy w domu testowałem, chyba z Gato. Jeśli podoba Ci się ich brzmienie, powinno Ci się to połączenie zainteresować.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Q21 napisał:

Chciałem go proponować, ale moim zdaniem skończy się to podobnie jak z Unico Due. 

Dlaczego?

Caspian M2 nie gra jak Unico Due.

On ma jednak wiecej tej góry od Unisona. Nie przesadnie.

14 godzin temu, Artur Brol napisał:

Gato Audio DIA250s

Tak Gato też może tu byc ciekawym pomysłem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością przetestuję Roksana Blak, Naima XS3, jeśli się uda to chciałbym posłuchać Leema Tucana II, Trigona Exceed i Caspiana właśnie.

 

Arcama A25 słuchałem ale to złe połączenie, zbyt sucho i technicznie.

Rega Elex miała potencjał ale przez niewysoką jak na te monitory moc całość była niestety jedną papką choć o przyjemnej barwie.

 

Na pewno dam znać jak uda mi się czegoś posłuchać z mojej docelowej listy 🤗🔥

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

@Tomasz S. Jeśli przyłożyć się z doborem elektroniki to zagrają świetnie. Dźwięk o dużej skali, słuchany cicho nie traci na szczegółach. Bas jest cudowny, średnica nasycona a wysokie bardzo szczegółowe choć wygładzone by nie kłuły w uszy. Wysokie mają lekki nalot metaliczności (na prawdę niewielki) co w większości testowanych wzmacniaczy było zupełnie niwelowane.

Dynamiczne choć ułożone granie. Nie łączyłbym ich z klasą D a z jakąś hybrydą, ew mocną klasą AB (ale to ja).

Do tego baardzo ładne (zwłaszcza ebony).


Potrzebują jednak sporo miejsca między sobą by pokazać scenę w pełnej krasie a potrafią sporo (polecam 2-3m).

 

Tak więc jeśli masz pokój ok. 14-22 m2 i lubisz ten typ grania to koniecznie daj im szansę 👌

Edytowano przez mar77a
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam serdecznie, słucham obecnie yamahy as2000 (z uwagi na inne życiowe priorytety musi być na dłużej) reszta to cxn v2, pioneer pd-50ae, czasami deck pioneer ct-777. Głośniki to podstawki (pokój 15 m2) dali mentor 2 na zmianę z monitor audio gs10 (pierwsza wersja goldów). Okablowanie xlr mb audio, rca neotech 3004, głośnikowe chord clearway, chociaż obecnie testuję canare 4s11g. Klimaty muzyczne głównie jazz, smooth jazz, folk, rock (aczkolwiek na spokojnie). Pytanie : jak uważacie czy zmiana obecnych monitorów na MA goldy 100 5g byłoby dobrym posunięciem? Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, generalnie jest ok, mentory mam już dość długo, jakoś lubię ich brzmienie. Są bardzo przestrzenne, jak na monitory mają świetny bas, (wg. mnie) średnica, detal i góra też jest ok. Z kolei Gs 10 kupiłem trochę przypadkiem (b.dobry stan za niesamowicie rozsądną kwotę). Yamaha dość dobrze brzmi z gs10, a obecnie pojawiło się kilka ogłoszeń z goldami 100 5g (dość rozsądnie wycenianych) pojawiła mi się więc myśl, czy może coś poprawić, polepszyć 😉

Ale tak jak piszesz, w tej konfiguracji nie będzie raczej większego progresu.

Aczkolwiek kiedyś yamaha pójdzie między ludzi, a u mnie pojawi się leema tucana 2. Słyszałem ten wzmacniacz u znajomego i na chwilę obecną mógłbym na nim skończyć swoje poszukiwania. Wtedy też na pewno mentory też pójdą w świat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych kolumn które masz.

Nie powiedziałem że nie będzie progresu, tylko byś nie szukał czegoś jeśli to co masz odpowiada. 

Miałem Goldy 100 5g w domu, jak dla mnie troszeczkę ciemniejsze brzmienie niż Pylon ale jak najbardziej przyjemne i jak na monitory bas mi się też podobał. 

Jeśli możesz je przetestować w domu to dlaczego nie, nie zaszkodzi być bogatszym o jedno doświadczenie. Nie spodobają się odeślesz,  będzie różnica warta pieniędzy, zostaną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mentory w portfolio dali są pozycjonowane mw. jak obecne rubicony. Miałem już trochę głośników po drodze, momentami po 2, 3 pary, podłogowe, monitory, ale jakoś zawsze mentory zostawały. Inne szły w świat 🙂

Jeśli piszesz, że wg Ciebie rzeczone goldy były ciemniejsze od pylonów, a miałem na odsłuchu w domu diamondy 18 mk2, które wg mnie w swoim budżecie są b.dobre, to mam obawy czy rzeczywiście MA nie byłyby dla mnie zbyt ciemne. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wciąż Diamond 25. Bardzo dobre głośniki.

Byly trochę ciemniejsze.

Jak pisałem już sprawdź, jeśli masz na nie chrapkę ( pewnie nie bez powodu) To ostatnie chwile, bo nowa odświeżona seria już chyba tych wykonczen  nie ma w ofercie. 

Poza tym co dla mnie jest ciemne, nie musi być dla Ciebie.

Oczywiście, jeśli możesz zwrócić. 

Ja ostatnio słuchawki kupiłem,  bez odsluchu, poprostu sie dalem zlapac na hype, na jednym z forum. Model od ZMF Auteur Classic LTD 2024. Nie spasowal mi i teraz lezy, czeka na zainteresowanego. Takze, tylko jesli mozna zwrócić. 

image.png.a0e8c3d4090757adcc061febcc985fcd.png

image.jpg

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...