Skocz do zawartości

Zakup wzmacniacza do kolumn Dali 450


pattryk48

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów.

Od dłuższego czasu rozglądam się za wzmacniaczem do wyżej wspomnianych kolumn. Budżet ok. 2500zł.

Kolumny ustawione są w pokoju 20m2, aktualnie grają w połączeniu z Pioneerem SA-6500 Mk2. Podoba mi się ich brzmienie lecz wydaje mi się, że mogą dać z siebie więcej w połączeniu z innym wzmacniaczem.

Wieczorami często podłączam słuchawki (Beyerdynamic DT770 Pro 32Ohm) by nie przeszkadzać domownikom, jeśli ma to jakieś znaczenie przy wyborze.

Słucham głównie muzyki elektronicznej, klasycznego rocka i od czasu do czasu muzyki klasycznej. Źródłem jest głównie Tidal na PC połączonego z dac Topping D10s.

Sprzęt może być używany lub nowy.

Domyślam się, że z rynku wtórnego da się wyrwać coś lepszego więc proszę o porady czego powinienem szukać, będę też wdzięczny za propozycje konkretnych modeli wzmacniaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Co rozumiesz przez ten fragment? 

12 godzin temu, pattryk48 napisał:

Podoba mi się ich brzmienie lecz wydaje mi się, że mogą dać z siebie więcej w połączeniu z innym wzmacniaczem.

Ogółem sprawdziłbym Quada Vena II i Audiolaba 6000A z naszej oferty B-stock. Pierwszy to bardzo naturalnie i uniwersalnie brzmiący wzmacniacz, drugi jest lekko ocieplony. Oba mogą się spodobać :) Sporo jest również fanów hybrydowej Taga Harmony HTA-1000B. Skoro używasz zewnętrznego DACa to poszukałbym również używanej Regi Brio. 

W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

One fajnie beda grac z Denonem PMA 1560 starym ale śweitnym modelem. Z nowszych konstrukcji Xindak 06

Ten model Denona od początku biorę pod uwagę, widzę że cieszy się bardzo dobrą opinią. Tylko jeszcze znaleźć godną kupienia sztukę w rozsądnej cenie.

5 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć :) Co rozumiesz przez ten fragment? 

Z obencym wzmacniaczem kolumny grają jakby były lekko przytłumione. Brakuje głownie środkowej części pasma, wokale brzmią jakby nie mogły się przebić na pierwszy plan. Niskie tony są na dobrym poziomie, basu jest w sam raz. Wysokie natomiasy są momentami zbyt ostre.

Może powinienem rozejrzeć się za jakimś modelem firmy Nad? Będzie to dobry kierunek? Nie wiem co sądzić o wzmacniaczach które proponujesz. Głównie dlatego że pierwszy raz widzę te marki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, pattryk48 napisał:

Może powinienem rozejrzeć się za jakimś modelem firmy Nad? Będzie to dobry kierunek? Nie wiem co sądzić o wzmacniaczach które proponujesz. Głównie dlatego że pierwszy raz widzę te marki.

Używane NADy mogą być dobrym kierunkiem. 

Nie przejmowałbym się brakiem znajomości niektórych marek :) Gdy się wchodzi nieco głębiej w jakiekolwiek hobby, to w znacznej większości sytuacji pojawią się firmy, które pierwszy raz zobaczymy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Używane NADy mogą być dobrym kierunkiem. 

Nie przejmowałbym się brakiem znajomości niektórych marek :) Gdy się wchodzi nieco głębiej w jakiekolwiek hobby, to w znacznej większości sytuacji pojawią się firmy, które pierwszy raz zobaczymy. 

Nie przejmuję się :D

Nie odrzucam żadnej marki, do tej pory szukałem wśród najpopularniejszych marek wzmacniaczy z lat 80/90. Będę musiał zgłębić temat i dowiedzieć się trochę o aktualnie wybieranych producentach.

A co do NADów, mógłbyś podpowiedzieć jakimi konkretnymi modelami warto się zainteresować?

2 godziny temu, Artur Charicki napisał:

@pattryk48 Mam Arcama SA10 i wpisuje się idealnie w Twoje oczekiwania. 

Ciekawy sprzęt. chociaż nie wiem czy warto dopłacać za opcje cyfrowe. Przetwornik już mam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Dali 450. 
I najlepiej grały z Arcam A32. 

Moim zdaniem Quada Vena II i Audiolaba 6000A odpuść sobie, szukaj wśród używek mocnych markowych wzmaków za te 2500 zł. Arcam, Denon, na Primare pewnie nie starczy budżetu... Ale nie jakiś Audiolab 6000A, to są ćwierćśrodki do Dali 450.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pattryk48 napisał:

en model Denona od początku biorę pod uwagę, widzę że cieszy się bardzo dobrą opinią. Tylko jeszcze znaleźć godną kupienia sztukę w rozsądnej cenie.

Masz na to budżet.

Znajdziesz.

To dużo lepsza konstrukcja niż wspomniane nowe modele.

13 godzin temu, pattryk48 napisał:

Może powinienem rozejrzeć się za jakimś modelem firmy Nad? Będzie to dobry kierunek? Nie wiem co sądzić o wzmacniaczach które proponujesz. Głównie dlatego że pierwszy raz widzę te marki.

Tak, ale z NADa to model 375. Model 356 udywadni wyższy środek.

Też uważam że Quad i audiolab nie będa tu trafnym kierunkiem ale sprawdzić możesz. Szansa że to nie będzie nic kosztować.

Arcam dobry trop.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...