Skocz do zawartości

Zmiana wzmacniacza Wiim amp


darkk

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

Posiadam zestaw Wiim amp + Dali oberon 3 + sub Svs SB-1000.

Chciałbym zmienić wzmacniacz, ponieważ Wiim amp nie daje rady w salonie 25m2, czasami chciałbym posłuchać jeszcze głośniej.

Proszę o polecenie wzmacniacza, który:

- będzie pasował do Dali oberon 3

- będzie miał więcej mocy niż Wiim amp

- pozwoli podpiąć subwoofer

- będzie posiadał Tidal connect, radio internetowe

- HDMI lub optyk do podpięcia TV

Widziałem Marantz PM7000N, który posiada wszystko co mi potrzebne w cenie 3 tyś zł ale nie wiem jak on się zgra z Dali oberon 3.

Budżet to około 4 tyś zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Marantz PM7000N moim zdaniem jest niezłą opcją, lekko ocieploną. Warto też sprawdzić np. Cambridge Audio CXA61 z WiiM Pro, czy Audiolaba 6000A. Pierwszy to jaśniejszy wzmacniacz, nastawiony na detal i szczegół, grający też bardzo szybki, drugi jest lekko ocieplony, ale też nie szarżuje z mocą. Powinno być jednak lepiej niż z WiiM Ampem. Do HDMI byś musiał nieco dołożyć, bo Audiolab 7000A przekracza budżet, ale i gra moim zdaniem lepiej od w/w opcji. Do niego również WiiM Pro będzie dobrą opcją :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Bierz 7000n, zgra się dobrze, a w tej cenie zaraz go nie będzie. Ewentualnie tylko to nowe Onkyo 8470.

Dziękuję za polecenie.

22 minuty temu, Q21 napisał:

Cześć :) Marantz PM7000N moim zdaniem jest niezłą opcją, lekko ocieploną. Warto też sprawdzić np. Cambridge Audio CXA61 z WiiM Pro, czy Audiolaba 6000A. Pierwszy to jaśniejszy wzmacniacz, nastawiony na detal i szczegół, grający też bardzo szybki, drugi jest lekko ocieplony, ale też nie szarżuje z mocą. Powinno być jednak lepiej niż z WiiM Ampem. Do HDMI byś musiał nieco dołożyć, bo Audiolab 7000A przekracza budżet, ale i gra moim zdaniem lepiej od w/w opcji. Do niego również WiiM Pro będzie dobrą opcją :)

 

 

Dziękuję. Jest też opcja, że zwiększę budżet i mógłbym wziąć Wiim ultra, wtedy nie stracił bym nic z funkcjonalności wiim ampa i do tego wzmacniacz.

Który z przywołanych wyżej wzmacniaczy bardziej wyeksponuje średnicę, czego brakuje mi trochę w Dali przy muzyce elektronicznej i pop.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, darkk napisał:

Dziękuję za polecenie.

Dziękuję. Jest też opcja, że zwiększę budżet i mógłbym wziąć Wiim ultra, wtedy nie stracił bym nic z funkcjonalności wiim ampa i do tego wzmacniacz.

Który z przywołanych wyżej wzmacniaczy bardziej wyeksponuje średnicę, czego brakuje mi trochę w Dali przy muzyce elektronicznej i pop.

Jeśli możesz zwiększyć budżet do na przykład 7500zl to zamów sobie z Niemiec Qudrala Aurum A9 za 1292 euro z wysyłką do Polski plus Wiim Ultra i będziesz miał zestaw, który będzie grał dużo lepiej niż wszystkie wymienione opcje. Sam mam tego Qudrala z Eversolo DMP A8 (ale to już znacznie przekracza twój budżet) i jestem bardzo ale to bardzo zadowolony. Później mogę Ci podesłać na priv filmiki jak to gra. W takim zestawie to najsłabszym ogniwem były by twoje Dali. No ale zależy czy na tyle możesz zwiększyć swój budżet. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Jeśli możesz zwiększyć budżet do na przykład 7500zl to zamów sobie z Niemiec Qudrala Aurum A9 za 1292 euro z wysyłką do Polski plus Wiim Ultra i będziesz miał zestaw, który będzie grał dużo lepiej niż wszystkie wymienione opcje. Sam mam tego Qudrala z Eversolo DMP A8 (ale to już znacznie przekracza twój budżet) i jestem bardzo ale to bardzo zadowolony. Później mogę Ci podesłać na priv filmiki jak to gra. W takim zestawie to najsłabszym ogniwem były by twoje Dali. No ale zależy czy na tyle możesz zwiększyć swój budżet. 

Niestety budżet nie z gumy, nie ma szans na tak drogi zestaw.

Nie publikujesz przypadkiem tych filmów na YouTube? Bo coś kojarzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, darkk napisał:

Który z przywołanych wyżej wzmacniaczy bardziej wyeksponuje średnicę, czego brakuje mi trochę w Dali przy muzyce elektronicznej i pop.

Marantz i wg niektórych 7000A, choć osobiście tak tego nie odbieram. Względem WiiM Ampa może być bardziej na froncie. Ale dla średnicy i pod WiiMa Ultra szukałbym używanej Regi Elex-R :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Q21 napisał:

Marantz i wg niektórych 7000A, choć osobiście tak tego nie odbieram. Względem WiiM Ampa może być bardziej na froncie. Ale dla średnicy i pod WiiMa Ultra szukałbym używanej Regi Elex-R :) 

W takim razie sprawdzę Marantza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 30.07.2024 o 23:54, darkk napisał:

Witam wszystkich serdecznie.

Posiadam zestaw Wiim amp + Dali oberon 3 + sub Svs SB-1000.

Chciałbym zmienić wzmacniacz, ponieważ Wiim amp nie daje rady w salonie 25m2, czasami chciałbym posłuchać jeszcze głośniej.

Proszę o polecenie wzmacniacza, który:

- będzie pasował do Dali oberon 3

- będzie miał więcej mocy niż Wiim amp

- pozwoli podpiąć subwoofer

- będzie posiadał Tidal connect, radio internetowe

- HDMI lub optyk do podpięcia TV

Widziałem Marantz PM7000N, który posiada wszystko co mi potrzebne w cenie 3 tyś zł ale nie wiem jak on się zgra z Dali oberon 3.

Budżet to około 4 tyś zł.

Cześć

A jak spisuje ci się zestaw Wiim amp + Dali Oberon 3?

 

Chcę kupić właśnie taki zestaw do salonu pod tv. Nie mam dużych wymagań, ponieważ to będzie mój pierwszy zestaw audio.

Więc nie mam ogromnych oczekiwań.

 

Myślisz ze na początek swojej przygody z audio, taki zestaw będzie ok?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, TomiZann napisał:

Cześć

A jak spisuje ci się zestaw Wiim amp + Dali Oberon 3?

 

Chcę kupić właśnie taki zestaw do salonu pod tv. Nie mam dużych wymagań, ponieważ to będzie mój pierwszy zestaw audio.

Więc nie mam ogromnych oczekiwań.

 

Myślisz ze na początek swojej przygody z audio, taki zestaw będzie ok?

Wiim amp z Dali oberon 3 to według mnie bardzo dobre połączenie. Wiim Amp jest mały, ma HDMI i świetną, często aktualizowaną aplikację na telefon. Dali oberon 3 ma obszerny, nisko schodzący bas, średnicę lekko wycofaną.

Warto też sprawdzić do Wiim Amp kolumny Polk audio Reserve 200, też mi się bardzo podobały, trochę droższe. Bardziej neutralne, uniwersalne granie z fajnym basem.

Pierwszy lub drugi zestaw będzie bardzo dobry na początek przygody.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 2.08.2024 o 07:09, Piotr Sonido napisał:

Jasne że daj. Czekamy, ale jestem pewien że będzie lepiej.

 

 

Dnia 2.08.2024 o 10:11, Q21 napisał:

Też uważam, że Marantz spokojnie tu wyjdzie obronną ręką :) 

Marantz zostanie ze mną na dłużej. Wiim Amp już u nowego właściciela.

Łagodniejsza góra względem Wiim Amp, cieplejsze, bardziej dociążone brzmienie, co mi się bardziej podoba.

Dziękuję za polecenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2024 o 12:18, darkk napisał:

 

Marantz zostanie ze mną na dłużej. Wiim Amp już u nowego właściciela.

Łagodniejsza góra względem Wiim Amp, cieplejsze, bardziej dociążone brzmienie, co mi się bardziej podoba.

Dziękuję za polecenie.

A no właśnie. Wiim jest za bardzo analityczny.

Taką domenę mają właśnie te tańsze wzmacniacze w klasie D.

Udało się z Amazonu za te 3K tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...