Skocz do zawartości

Porada - kierunek - dla amatora - który ma rok żeby zbudować dobry zestaw do domu


Tomasz Łucek

Recommended Posts

Poproszę o porady , podpowiedzi a może konkretne oferty 

Chciał bym spokojnie w rok -dwa skompletować coś co pogra kilka lat 

myślę o czymś co obsłuży zarówno winyl jak i zagra z sieci lub komórki 

Nie chcę kupić zestawu z media markt ale szukam czegoś co nie tylko dobrze zagra ale też wygląda na półce ciekawie

Myślę o 10 - 15 tys zł jako budżet total

Na razie pomieszczenie nie jest duże , kwadrat 5x6 m ale chyba bedzie opcja na cos wiekszego za jakiś czas do pomieszkiwania 

Słucham glownie muzyki filmowej , lubie epickie dzwieki, ale czesto siegam do klasyki rocka czy wspolczesnego Rammsteina 

czesto włącze elektronike typu Jarre lub Oldfield 

lubie głebię dźwięku i wyraźny bas ale nie zalezy mi super mocy i głośności 

na pewno chciał bym grać z wielu źródeł od vinyla po Spotify 

bardzo lubie kiedy podczas odtwarzania na urzadzeniu coś się dzieje - np wychylają się wskaźniki 

 

przepraszam z góry za brak profesjonalizmu i mało oryginalny tekst zapytania ale po kilku dniach czyytania porac w sieci jestem mniej zorientowany niz przed researchem 🙂

Tomek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Jak rozumiem, na ten moment szukasz zestawu stereo? Masz już jakiś element systemu, jak np. gramofon, czy składasz komplet od zera? Jeśli od zera, to od razu powiem, że kombinacji tutaj może być bardzo dużo i na samym starcie zalecałbym udanie się na odsłuch, by sprawdzić kilka zestawów i wiedzieć, w jakim kierunku brzmieniowym zmierzać. Zapraszam do kontaktu, ale też do obejrzenia filmu, w którym przedstawiamy trochę opcji. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod takie wymagania polecę do sprawdzenie zestaw Triangle BR10 + Cambridge Audio Evo 75 . Da on granie z lekkim podbiciem góry pasma, o jej bardzo dobrej rozdzielczości i przestrzeni zarówno w szerz i głąb. Średnica nie jest schowana, bardzo naturalnie odtwarzana. Natomiast bas potrafi pokazać moc kiedy trzeba nawet już przy cichym słuchaniu, jest mięsisty i nisko schodzą. Jego charakter jest wypośrodkowany, nie jest super szybki, ani też wolny. EVO75 ma większość funkcji, które potrzebujesz, jedynie brak przedwzmacniacza gramofonowego, ale tutaj już można dokupić zewnętrzny za 400zł, który da niezłą jakość dźwięku.

Kolumny BR10 dobrze też się zgrywają z neutralnie grającym Onkyo TX-8470, sprzęt bardzo funkcjonalny, dźwiękowo trochę ustępuje w stosunku do EVO75 w precyzji budowania sceny dźwiękowej, realności odtwarzania instrumentów, ale jest to też granie już na niezłym poziomie. Musiałbyś odsłuchać oba połączenia i samemu ocenić czy dopłata do EVO jest tego warta.

Z kolumn z mocniej zaznaczonymi skrajami pasma, cofnięta średnicą do Onkyo mogę też polecić połączenie z Klipsch RP-6000 II . Grają żywo, wysokie tony wyraziste, ale czysto odtwarzane, przykuwają uwagę, wysoka dynamika grania. Bas mięsisty, nisko schodzący, ale do utrzymania jego kontroli dobrze jest odstawić kolumny z 40-50cm od tylnej ściany.

Do Onkyo i Cambridga często są też wybierane KEF Q950. Są to kolumny grającą z wyrównaną średnica z wysokimi tonami. Potrafią zagrać precyzyjnie i wykreować dużą przestrzeń dźwiękową. Góra bardzo przyjemnie podana, dobra do długich odsłuchów. Potrafią także dać solidną podstawę niskim tonom i w 30m2 nie będzie ich brakować.

Wszystkie modele mamy na miejscu, więc zapraszam abyś sam porównał co najbardziej Tobie się spodoba.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok kupować wzmaka i kolumny?

Dnia 4.08.2024 o 22:26, Tomasz Łucek napisał:

Na razie pomieszczenie nie jest duże , kwadrat 5x6 m ale chyba bedzie opcja na cos wiekszego za jakiś czas do pomieszkiwania 

Jak na warunki większości audiofili to jest ogromne pomieszczenie, ale ja uważam, że błędem jest dążenie do nagłośnienia całego pomieszczenia. Chyba, że faktycznie będziesz słuchał przez cały pokój, sprzęt pod jedną scianą, ty przy przeciwnej.

Dnia 4.08.2024 o 22:26, Tomasz Łucek napisał:

bardzo lubie kiedy podczas odtwarzania na urzadzeniu coś się dzieje - np wychylają się wskaźniki 

To nie wiem czy z takimi wymaganiami zmieścisz się w 15 koła za nowy sprzęt. Chyba, że jakieś Advance Acoustic czy jakiś chińczyk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz spory wybór w tej cenie.

Czy zacząłeś już odsłuch? Bo od tego powinieneś zacząć a nie od pisania na forum :)

Arcam SA30 jesli znajdziesz jeszcze albo modele używane którzy rodacy importowali.

Albo nowa linia Radia A25, Magnat MA900, Cambridge CXA81, Marantz PM 7000N który jest obecnie w świetniej cenie, Rega Elex, Roskan Attessa, NAD M10, Wybór jest na prawdę spory.

Zacznij od kolumn. Jedź do różnych salonów posłuchaj tak na prawde czego się da. Wyciągaj wnioski. Nie sluchaj kolumn za 5000 z elektorniką za 40 000 zł. Bo takie proozycje też bedą. Tylko pytaj o to. Wróć po kilku odsłuchach będzie nam i tobie łatwiej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...