Skocz do zawartości

Test Chińszczyzny czyli Wiim ultra oraz Fosi V3 mono z Dynaudio x34


Szymek3392

Recommended Posts

3 minuty temu, renoxd napisał:

Przecież nikt nie mówi, że to co na ASR jest wyznacznikiem albo wzorcem. 

Chodziło mi o to, że zbity, mało swobodny dźwięk, z małą sceną, pewnie ma jakieś wytłumaczenie sensowne - od czegoś zależy. Jeżeli jest jakieś techniczne wytłumaczenie takiego stanu rzeczy, fajnie je znać. Ja go nie znam. 

Tylko o to mi chodziło. 

Ludzie kupują sprzęt za 1500 zł i oczekują ósmego cudu świata. Jasne, zagra to dobrze jak na niektórych filmach na YouTube ale kolumny za 30 tys, preamp za 20 tys to i dźwięk fajny. Z definicji jest to sprzęt dla ludzi o mniejszej zasobności portfela ale co z tego jak na resztę toru trzeba wydać 3 razy więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Krzysztof Kozak napisał:

Z definicji jest to sprzęt dla ludzi o mniejszej zasobności portfela

Guzik prawda. To jest sprzęt kierowany do pasjonatów audio. Wiadomo,że łatwo się zamknąć w bańce, ale prawda jest taka, że nikt poza takimi osobami ( czyli jakiś statystyczny Kowalski ) nie jest zainteresowany monoblokami i nie interesuje go co to jest klasa D. Obserwując to co się dzieje globalnie to od lat ludzie nie mają problemu z tym ,żeby do swoich drogich sprzętów wpiąć Chromecast audio za parę dolarów i przez lata cieszyć się ,że coś gra dobrze. Dokładnie to samo działo się z DACami i moim zdaniem to samo dzieje się z świecie wzmacniaczy. U nas na forach jakoś marud jednak pełno. Przecież nikt nie mówi sprzedaj wszystko co masz bo Fosi jest najlepsze na świecie. Sporo osób jest zaskoczonych jak dobry dźwięk można mieć  za małe pieniądze.

Jak ktoś jest uprzedzony to nigdy do drogich kolumn nie podłączy sobie Wiima czy takich monobloków bo mu duma nie pozwoli. Jak podłączy to z góry wie jak to będzie grało :)

Gdyby te sprzęty się nie broniły dźwiękiem to nikt nawet tych 1500 by za to nie zapłacił, a dziwnym trafem są bardzo popularne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dedal napisał:

Dokładnie,  nie stać mnie albo mi szkoda kasy na Thermomixa to kupuję  Lidlomixa .

Radzi sobie . 🙂

Łatwo oceniać własną miarą, ale zdajesz sobie sprawę, że piszesz to w temacie gdzie autor połączył je z Dynaudio x34 i wcześniej miał kilka dużo droższych wzmacniaczy ? Nie stać go czy szkoda kasy na audio ?

Mogą się spokojnie podobać z różnych względów, nie tylko przez cenę. Wystarczy wyjąć kij :)

 

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziwne zebym czyjąs.mierzyl.

Ty mnie swoja oceniasz widze ,rowniez 🙅‍♂️

I co z tego że ma Dynaudio x34.

 , czego to wyznacznik ?

Mi nie pasuje wielkość urządzeń i zasilanie - każdy ma swoje powody.

Zastanawiam się na co tak się obruszasz? 

 

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Dedal napisał:

Zastanawiam się na co tak się obruszasz? 

Może źle to odczytałem, ale odebrałem Twoje komentarze jako patrzenie na innych z góry przez pryzmat pieniędzy ( nie stać go albo mu szkoda kasy to kupi Fosi, a Ty Stasiu kolumny za 1500 ? ) a jestem przewrażliwiony na tym punkcie. Jak nie miałeś złych zamiarów to moja kulpa, źle zrozumiałem,  przepraszam za uniesienie i miłego :)

Rzuciłem palenie i jakiś taki nerwowy chodzę.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem trochę Fosi z opampami Muses 8820. Słychać zmianę ale nie jest to duża zmiana. Ogólnie gra tak jak Muses. Dźwięk bardziej analogowy. Więcej basu, szczególnie tego niższego. Średnica grubsza, trochę słodsze wysokie tony, dzwiek mniej neutralny. Przestrzeń odrobinę się poprawiła jednak osobiście chyba wolę na oryginalnych 5532. Dużo lepszy efekt był przy podłączeniu dac Topping d70s. Z Muses jest wolniej, rock i klasyka brzmią lepiej w oryginale. Być może sprawdzę jeszcze opa1612 (takie siedzą w Topping d70s) i lme49990. Tam dźwięk powinien być szybszy i bardziej przestrzenny z tego co pamiętam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...