Skocz do zawartości

Test Chińszczyzny czyli Wiim ultra oraz Fosi V3 mono z Dynaudio x34


Szymek3392

Recommended Posts

2 godziny temu, Dedal napisał:

Sprzęt pod komodę 🤔 a nie lepiej zmienić na szafkę rtv z prawdziwego zdarzenia? 

Wcześniej bodajże Nad , to gdzie stał?

Jak gra dobrze , to czego chcieć więcej. 

To jest krytyka ?

Spotkałeś się w życiu z prawdziwą krytyka,  bo swoje lata już masz ?

Koniec OT 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Dedal napisał:

Sprzęt pod komodę 🤔 a nie lepiej zmienić na szafkę rtv z prawdziwego zdarzenia? 

 

12 minut temu, Dedal napisał:

Ale czy ja o coś Cie prosilem?

 


A czy Ciebie ktokolwiek prosił o rady co do wyboru mebli? Co to za różne standardy? Tomek Ci po prostu napisał, po co ta komoda (ja nie planowałem wyjaśniać tego, co oczywiste), a Ty się zachowujesz jak buc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dedal napisał:

A wystarczyło normalnie odpowiedzieć,  zachowujecie się jak dzieci . Jeden i drugi . I zastanów się co do mnie piszesz tak na przyszłość 🤨

Właśnie to ty cały czas zachowujesz się jak chłopczyk z przedszkola, ciągle o coś pytający. Często jednym lub dwoma wyrazami.  Rzadko napiszesz coś więcej niż jedno lub dwa zdania i ciągłe te głupiutkie pytania: "no i", "czemu", "dlaczego", po co".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, renoxd napisał:

Zobacz co Ci odpisałem jako pierwszy, oraz co i w jaki sposób napisał Ci Tomek. Potem zobacz swoją odpowiedź. Przeczytaj to jeszcze ze 3 razy, jak nie widzisz, że to Ty robisz dym

Czy pytając Cię o komodę uraziłem twoją dumę,  nazwałem bucem?

 

25 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Właśnie to ty cały czas zachowujesz się jak chłopczyk z przedszkola, ciągle o coś pytający. Często jednym lub dwoma wyrazami.  Rzadko napiszesz coś więcej niż jedno lub dwa zdania i ciągłe te głupiutkie pytania: "no i", "czemu", "dlaczego", po co".

Ty natomiast nie wpieprzaj się nie pytany, twoją komoda mnie nie interesowała. 

A to co piszę to chyba moja sprawa ,pytać o zgodę nie będę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dedal napisał:

Czy pytając Cię o komodę uraziłem twoją dumę,  nazwałem bucem?

 

Ty natomiast nie wpieprzaj się nie pytany, twoją komoda mnie nie interesowała. 

A to co piszę to chyba moja sprawa ,pytać o zgodę nie będę. 

A tobie wolno się ciągle wpierzać i czepiać, dodając głupie uwagi lub pytania?

Przejrzyj sobie wszystkie swoje dzisiejsze wpisy z obu forów i zastanów się jak to dla innych wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dedal napisał:

Czy pytając Cię o komodę uraziłem twoją dumę,  nazwałem bucem?

A gdzie ja napisałem że jestem urażony? Mnie nie rusza Twoja opinia o mojej szafce.

Odnoszę się do tego, że pomimo że ktoś Ci normalnie odpisuje, nieważne czy sobie tego życzysz czy nie, bo jak widać sam uważasz że możesz wszystko komentować, i słusznie, to że zachowujesz się jak buc w swoich odpowiedziach. 

Prosiłem żebyś przeczytał ze 3 razy wszystko jeszcze raz. Jednak tego tego zrobiłeś. Jakbyś przeczytał, to byś zrozumiał. Tu nie chodzi o szafkę, tylko o Twój pretensjonalny sposób pisania i ton wypowiedzi. I nie nazwałem Cie bucem, tylko napisałem że zachowujesz się jak buc.

 

Jaśniej już chyba tego nie wytłumaczę. Kończę na tym 

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, z jakiego target curve korzystacie w Wiimie Ultra przy korekcji? B&K czy Harman? Edytowaliście pod swoje potrzeby jeszcze coś po automatycznym ustawieniu? 

Brakuje mi jeszcze odrobinę wypełnienia w niektórych miejscach. Muszę jeszcze pokombinować trochę, ale najpierw czekam na kolejne usprawnienia RC. Nie chce mi się tego robić wielokrotnie. Nie zrozumcie mnie źle. To nie gra kiepsko. W żadnym wypadku. Tylko czuję, że może jeszcze lepiej :) 


Zastanawiam się też jak zmiana output voltage Wiima, a jest tam kilka opcji do wyboru (0.5 Vrms, 0.8 Vrms, 1Vrms, 2Vrms), wpływa na

  1. Jakość brzmienia
  2. Temperaturę monobloków V3 mono
  3. Ogólne dopasowanie do V3 mono, które przy RCA mają wejściowe podajże na poziomie 1.64 Vrms, a przy XLR pewnie 2x tyle

Zastanawiam się też, czy lepiej mieć 1 Vrms ustawione przy korzystaniu z RCA, i mieć wyższy ustawiony volume w apce, skoro mam bardzo wydajne kolumny? Czy może jednak ustawiać 2 Vrms i dopasować maksymalny limit głośności w aplikacji - na niższy? Czy to nie wychodzi na końcu podobnie? Pamiętajmy, że nawet przy volume -70%, straty jakości dźwięku nie ma żadnej. 

 

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Masz na myśli odsłuch czy krzywą?

Właśnie chodzi o to, że krzywa, czy to B&K, czy Harman, nie jest dla mnie optymalna. Także chodzi o odsłuch. Chciałem trochę dociążyć instrumenty i wokale, ale bez wysuwania ich na przód. Nawet się udało. Doszedłem do miejsca w którym już nic nie zmieniam. Chociaż będę znowu niedługo robił RC, bo wprowadzili Wiim wprowadził następne ulepszenia. 

Czasami nawet sobie słucham EQ "acoustic" i w niektórych kawałkach brzmi to wspaniale 🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...