Skocz do zawartości

Amplituner stereo do wharfedale 12.3


Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Potrzebuje pomocy przy doborze amplitunera stereo do kolumn wharfedale 12.3. Wymogiem dla urządzenia jest spotify i tidal na pokładzie, wyjscie na subwoofer i wyjście na 2 strefę. Docelowo planuje nagłośnienie na tarasie stąd taki warunek. Chciałbym żeby kolumny były solidnie wysterowane i nawet cicho dawały z siebie to co potrafią. Wyjście na wkładki mm i mc mile widziane ale bez ciśnienia ponieważ posiadam inny zestaw przeznaczony do gramofonu. Dziś te kolumny grają że staruszkiem kina denon 1907. Kolumny chce wykorzystywać w salonie o powierzchni okolo 45 metrów. W mojej ocenie na obecną chwilę całość wypada dość ciemno z mocnym dołem. Granie głośno wymaga zejścia z poziomem basu na kolumnach oraz odcięcie w ampli na poziomie 100hz. Z uwagi na podpięcie tych kolumn do obecnego kina nie jestem w stanie określić jak one grają. Wydaje mi się że jest dość nieźle w średnicy i istnieje podbicie skraju dolnego i górnego . Chciałbym sprzętu który wyciągnie z tych kolumn najlepsze co posiadają. Na niskim basie płynącym z kolumn nie zależy mi. Posiadam bardzo porzadny subwoofer rel 1205. Słucham rajczęściej elektro i pop choć innych gatunków także nie pomijam. Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowano przez Jacek Gieleciński
Błąd stylistyczny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie napisałem nic o budżecie.😄 Nie mam za wiele około 4.000 zł. Może ciut wiecej w uzasadnionym przypadku. Za podesłany film bardzo dziękuję. Oglądałem go już wcześniej i był bardzo pomocny. Ja jednak szukam kompromisu z uwagi na ograniczenia w budżecie. Zakup wzmaka + streamer nie zmieści się w budżecie albo przy jego zachowaniu będzie ze szkodą dla jakości. Zainspirowałem się innym Twoim filmem tj. Szybka piątka amplitunera stereo do 5.000.

I tak denon dra 900h, yamaha rn800a oraz marantz 70s to takie propozycje które mnie dzięki temu filmowi interesują. Z innych recenzji natrafiłem jeszcze na denon pma900 hne oraz marantz 7000n. Znam wady i zalety w zakresie obsługi i wyposażenia na tylnym panelu. Nie wiem za to który z tych modeli należycie napędzi te kolumny i będzie zgodny z ich charakterystyką. W sensie nie narzuci czegoś po czym nie będzie się dało tego słuchać. Na przyklad troszkę z zaciekawieniem patrzę na yamahę z uwagi na większą moc i music cast, ale takze z obawą na sypanie brokatem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha z tego grona jest zdecydowanie najjaśniejsza. DRA-900H bym mimo wszystko zignorował, gdy jest opcja na PMA-900HNE. To znacznie lepszy sprzęt pod kątem dźwiękowym, podobnie od Marantza Stereo 70s. PM7000N też fajna opcja :) Zapraszam na odsłuch w razie czego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem mówić Marantz PM 7000n ale Ty szukasz amplitunera ina do stereo. Bo ma mieć druga strefę. No nie tedy droga.

16 godzin temu, Jacek Gieleciński napisał:

I tak denon dra 900h, yamaha rn800a oraz marantz 70s to takie propozycje które mnie dzięki temu filmowi interesują.

Ale one nie mają drugiej strefy tylko terminale A i B to nie jest to samo!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz rozjaśnienia góry pasma, większej energii i dynamik, to naszego doświadczenia polecę do Twoich kolumn Cambridge Audio AXR100 + odtwarzacz strumieniowy WiiM Pro połączony analogowo do amplitunera. Jak trochę podniesiesz budżet to polecam wzmacniacz zintegrowany CXA81 + WiiM Mini połączony po optyku.

Natomiast jak chcesz wszystko w jednym urządzeniu z korektorem barwy to tutaj także może się sprawdzić Onkyo TX-8470, gra neutralnie, nie ogranicza góry pasma, jest rozdzielcza, granie trochę bardziej spokojne od AXR100.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...