Skocz do zawartości

Kolumny monitor audio silver 100, pylon diamond 18?


Kawon

Recommended Posts

Dzień dobry.

Jakie kolumny podstawkowe możecie polecić do ok. 4000zl? Mogą być używane.

Pokój niewielki, bo 14 m², więc tym razem myślę o kolumnach podstawkowych.

Rozważam monitor audio silver 100 G7 albo G6 (bo ponoć niewielka różnica między nimi)

Wszędzie zachwalane są również pylon diamond 18 MK1 lub MK2 (MK2 ponoć duża poprawa względem poprzedniej wersji)

Ewentualnie coś w tym budżecie jw może być 

Odnośnie moich preferencji to słuchałem Bronze 6 które grały dla mnie nieźle, szczegółowa góra, dobrze brzmiący detal. Lekko wysunięta średnica. Bass na swoim miejscu, nie było go za dużo, ani za mało.

Czego bym oczekiwał?

Poziomu wyżej w każdym aspekcie od Bronze 6, dokładniejszej góry, bardziej melodyjnej średnicy i bardziej punktowego, niżej schodzącego basu. Teraz pytanie czy te podstawkowe mi to zapewnia?

Na pewno bym nie chciał żeby kolumny były bardziej jasne niż bronze 6, bo myślę że przy dłuższym słuchaniu byłoby to męczące. 

Silver 100 nisko-srednio tonowy 20 cm brzmi obiecująca, ale czy nie będzie za jasno?

Wzmacniacz który posiadam to Nad c356 + wewnętrzny DAC. Przetwornik którego głównie używam to wiim mini 

Z odsłuchem ciężko, bo nie ma w pobliżu żadnego sklepu audio.

Dlatego proszę o pomoc w nakierowaniu na dobre granie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Obie pary są dobre, ale nie do końca wpasowują się w Twoje oczekiwania moim zdaniem, bo o ile Silvery faktycznie mają bardziej szczegółową górę i mają szybszy bas, tak średnica jest bardziej melodyjna w Diamondach, podobnie mogą dawać wrażenie lepszego zejścia przez inną barwę. 

Omawiamy je dokładniej tutaj: 

W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2024 o 15:52, piotr71 napisał:

Do czwórki poszukałbym monitor audio gold 5g. Sam rozglądam się za tym modelem ceny spadają i dzisiaj są w okolicach 4 i pół klocka za używaną parę.

Ciekawa opcja. Tylko się zastanawiam czy przy niższych częstotliwościach nie poradzą sobie lepiej jednak silver 7G? 

Jeśli chodzi o górę, to raczej bez wątpliwości goldy.

Ktoś porównywał może silver 100 7G z gold 100 5G?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do Bronze 6 będzie mocna zmiana na obu.

Silver gra inaczej każdym pasmem ale to jest rozwinięcie tego brzmienia. Będzie lepsza góra wciąż detaliczna, bardziej czytelna średnica i bardziej zmienny poziom basu. Barwa na wyższym poziomie.

W przypadku Pylona różnica będzie znacznie wieksza bo to inaczej grające kolumny. Raczej po cieplejszej i łagodniejszej stronie. Jeden powie "nakryte kocem" drugi powie "spokojne".

8 godzin temu, Kawon napisał:

Ktoś porównywał może silver 100 7G z gold 100 5G?

Bardzo duże różnice. Biorąc pod uwagę za ile mozna mieć obecnie Goldy to kompletnie zmienia wszystko.

Gold ma kompletnie inny sposob prezentacji srednicy i góry. Ona jest łagodniejsza a nadal dokładna ale nie przez jasność. Bas jestt ez nieco cieplejszy.

Wyraznie kolumny lepsze od obu poprzednich.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

W porównaniu do Bronze 6 będzie mocna zmiana na obu.

Silver gra inaczej każdym pasmem ale to jest rozwinięcie tego brzmienia. Będzie lepsza góra wciąż detaliczna, bardziej czytelna średnica i bardziej zmienny poziom basu. Barwa na wyższym poziomie.

W przypadku Pylona różnica będzie znacznie wieksza bo to inaczej grające kolumny. Raczej po cieplejszej i łagodniejszej stronie. Jeden powie "nakryte kocem" drugi powie "spokojne".

Bardzo duże różnice. Biorąc pod uwagę za ile mozna mieć obecnie Goldy to kompletnie zmienia wszystko.

Gold ma kompletnie inny sposob prezentacji srednicy i góry. Ona jest łagodniejsza a nadal dokładna ale nie przez jasność. Bas jestt ez nieco cieplejszy.

Wyraznie kolumny lepsze od obu poprzednich.

 

Dzięki za świetny opis.

Przy diamondach właśnie boję się że będzie grania zza koca, bo przyzwyczaiłem sie do analityczności MA.

Myślę że rozwiales moje wątpliwości odnośnie serii która wybrać.

Pytanie jeszcze jedno: goldy ponoć dość trudne do wysterowania. NAD C356 będzie w stanie je napędzić?

Myślę że prędzej czy później i tak będzie mnie czekać zmiana pieca żeby wyciągnąć max z głośników, ale pytam doraźnie czy będzie to jakoś grało ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, radek. Ch napisał:

mialem silvery 500 i mam obecnie pylony 25 mk2 , silvery jasna gora nie moglem sluchac pylon wg lepsza kontrola basu ogolnie duzo duzo lepiej ale to moja opinia nie brakuje mi w pylonach detalicznosci 

Powiedz z jakim wzmacniaczem miałeś te silvery?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kawon napisał:

Dzięki za świetny opis.

Przy diamondach właśnie boję się że będzie grania zza koca, bo przyzwyczaiłem sie do analityczności MA.

Myślę że rozwiales moje wątpliwości odnośnie serii która wybrać.

Pytanie jeszcze jedno: goldy ponoć dość trudne do wysterowania. NAD C356 będzie w stanie je napędzić?

Myślę że prędzej czy później i tak będzie mnie czekać zmiana pieca żeby wyciągnąć max z głośników, ale pytam doraźnie czy będzie to jakoś grało ;)

Połączenie Nada z Monitor Audio jest ciekawe, bo nakładają się przeciwne charaktery. 

Swego czasu było też na forach sporo połączeń Yamahy z Monitor Audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kawon napisał:

Dzięki za świetny opis.

Przy diamondach właśnie boję się że będzie grania zza koca, bo przyzwyczaiłem sie do analityczności MA.

Myślę że rozwiales moje wątpliwości odnośnie serii która wybrać.

Pytanie jeszcze jedno: goldy ponoć dość trudne do wysterowania. NAD C356 będzie w stanie je napędzić?

Myślę że prędzej czy później i tak będzie mnie czekać zmiana pieca żeby wyciągnąć max z głośników, ale pytam doraźnie czy będzie to jakoś grało ;)

Warto było by sprawdzić jakie są Twoje odczucia co do nich.

Moim zdaniem może być lepiej. Ale akurat NAD 356 ma swietny drive wiec o wysterowanie bym się nie bał. Kwestia jak.

19 godzin temu, radek. Ch napisał:

mialem silvery 500 i mam obecnie pylony 25 mk2 , silvery jasna gora nie moglem sluchac pylon wg lepsza kontrola basu ogolnie duzo duzo lepiej ale to moja opinia nie brakuje mi w pylonach detalicznosci 

Nie no bas ma lepsza kontrolę zdecydowanie w Silverach.

Jaki masz, miałes do nich wzmacniacz?

19 godzin temu, radek. Ch napisał:

najpierw CA evo 150 nie dalo sie sluchac za jasno poprawe dalo podpiecie koncowki mocy emotiva ale nadal meczylo , wymienilem na Arcama SA30 i tez wg mnie bylo za jasno  dodam ze dirac nie pomagal ,

Z CA i Emotiva to prawda. To wzmacniacze żywe jaśniejsze do Pylona.

W Arcamie wrzuciłeś krzywą HArmana na końcu?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2024 o 15:02, Kawon napisał:

Silver 100 nisko-srednio tonowy 20 cm brzmi obiecująca, ale czy nie będzie za jasno?

Miałem Monitor Audio Silver 100 7g i na moje ucho było za ostro na górze, zbyt metalicznie. Grało to z Rega Elex, teraz po wymianie MA na Kef r3 meta jest fajniej. Góra delikatniejsza ale nadal szczegółowa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JacekWoy napisał:

Miałem Monitor Audio Silver 100 7g i na moje ucho było za ostro na górze, zbyt metalicznie. Grało to z Rega Elex, teraz po wymianie MA na Kef r3 meta jest fajniej. Góra delikatniejsza ale nadal szczegółowa. 

Mnie z kolei w Silverach 100 góry trochę brakuje, obstawiam że Rega Brio ma łagodniejszą prezentację wysokich tonów ewentualnie same Silvery mogą być czułe na jakość nagrań bo naprawdę rzadko kiedy spotykam się z sytuacją, że góra brzmi za ostro. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2024 o 09:24, Kawon napisał:

Dzięki za świetny opis.

Przy diamondach właśnie boję się że będzie grania zza koca, bo przyzwyczaiłem sie do analityczności MA.

Myślę że rozwiales moje wątpliwości odnośnie serii która wybrać.

Pytanie jeszcze jedno: goldy ponoć dość trudne do wysterowania. NAD C356 będzie w stanie je napędzić?

Myślę że prędzej czy później i tak będzie mnie czekać zmiana pieca żeby wyciągnąć max z głośników, ale pytam doraźnie czy będzie to jakoś grało ;)

Miałem na Bronze 100 6G, miałem wypożyczone na Silver 100, obecnie mam Pylon Diamond MK2 18 i basu niskiego mam więcej w Pylonach, plus jest mniej męcząca góra. Monitor Audio Fajnie grają, mają szybki bas, detaliczną górę, ale są na dłuższą metę męczące, i sa suche ,choć na początku bardziej mi się podobał ich dźwięk. Dziś bym do nich nie wrócił. Granie zza koca w pylonach nie jest ,mają bardziej neutralną gore milsza dla ucha , ale nie za koca to musisz usłyszeć na żywo to inne granie dla mnie po przesiadce jest dużo lepiej .

20240818_125627.jpg

Dnia 23.08.2024 o 13:21, radek. Ch napisał:

mialem silvery 500 i mam obecnie pylony 25 mk2 , silvery jasna gora nie moglem sluchac pylon wg lepsza kontrola basu ogolnie duzo duzo lepiej ale to moja opinia nie brakuje mi w pylonach detalicznosci 

Miałem MA100Bronze i pożyczone Silvery 100 i też miałem podobne odczucia po czasie. Teraz Pylon MK2 18 Diamond i to jest to. Bas lepszy i niżej schodzi, góra nie jest natarczywa, a środek OK. Inne granie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2024 o 08:57, Piotr Sonido napisał:

Warto było by sprawdzić jakie są Twoje odczucia co do nich.

Moim zdaniem może być lepiej. Ale akurat NAD 356 ma swietny drive wiec o wysterowanie bym się nie bał. Kwestia jak.

Nie no bas ma lepsza kontrolę zdecydowanie w Silverach.

Jaki masz, miałes do nich wzmacniacz?

Z CA i Emotiva to prawda. To wzmacniacze żywe jaśniejsze do Pylona.

W Arcamie wrzuciłeś krzywą HArmana na końcu?

 

czesc  nie nei znalazlem tej krzywej harmana robie normalnie dirac udalo mi sie znaleźć bledy jakie robilem wcześniej ogolnie efekt jest taki ze dirac uwypukla sednie tony lekko sciaga  basy w sumie nie wiem co mi bardziej odpowiada ... czy z dirackiem czy bez 

Edytowano przez radek. Ch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2024 o 12:02, JacekWoy napisał:

Miałem Monitor Audio Silver 100 7g i na moje ucho było za ostro na górze, zbyt metalicznie. Grało to z Rega Elex, teraz po wymianie MA na Kef r3 meta jest fajniej. Góra delikatniejsza ale nadal szczegółowa. 

Drugi biegun grania. KEF ma szczegóły nie brakuje mu niczego to prawda ale to dużo ciemniejsza kolumna od Silver. Inny odbiorca.

Lubię model R3. Bardzo udana konstrukcja.

22 godziny temu, radek. Ch napisał:

czesc  nie nei znalazlem tej krzywej harmana robie normalnie dirac udalo mi sie znaleźć bledy jakie robilem wcześniej ogolnie efekt jest taki ze dirac uwypukla sednie tony lekko sciaga  basy w sumie nie wiem co mi bardziej odpowiada ... czy z dirackiem czy bez 

No to normalne. Bo nie masz wgranych finalnych krzywych.

Dlatego Dirac gra bardzo liniowo.

https://nadelectronics.com/wp-content/uploads/2018/12/DiracLiveFull_NADTargetCurve.txt 143

https://mehlau.net/audio/dirac-live-2/ 112

na szybko NADa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...