Skocz do zawartości

Pylon Diamond 30 MkII + NAD 3050 + Rekkord F400


gibson007

Recommended Posts

Dzień dobry, 

W związku z tym że moja druga połowa rozpoczęła spełnianie moich marzeń poprzez prezentowanie mi płyt winylowych nadszedł czas zakupu sprzętu do ich odtwarzania. 

Zaznaczam że nie jesteśmy zbytnio w temacie i nie jesteśmy audiofilami w związku Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc.

Wybrałem do pomieszczenia (salon z aneksem kuchennym ok 33-34 m2) następujący zestaw:

Pylon Diamond 30 MkII + NAD 3050 + Rekkord F400

Zamierzamy słuchać raczej muzyki lat 70, 80, czasami klasyki, jazzu.

Czy pozwyższe zestawienie rokuje dobre wrażenia muzyczne? Byłem w kilku salonach w Krakowie i niestety nie ma możliwości w żadnym dobrania takiego zestawu, gdyż żaden nie współpracuje z wszystkimi producentami. Teraz co skłoniło mnie do wyboru takiego sprzetu: Kolumny zachwalane w sklepie i podoba mi się ich wygląd oraz jest bardzo zbliżony fornir do moich mebli, Wzmacniacz - dobre opinie i podoba mi się jego wygląd, tutaj rozważam Cambridge Evo 150, proszę o porównanie, sprzęt będziemy również chcieli podłączyć do tv i dość często oglądamy filmy, choć w evo nie jestem przekonany do nowoczesnego stylu, Gramofon- spodobał mi się wizualnie, dobre opinie i podobno firma, choć tutaj zastanawiam się nad manualem, opinie na ten temat w salonach były sprzeczne, zachwalano automaty, w innych odradzano gdyż więcej w nich się może zepsuć i się traci na jakości, choć w tym przypadku za przemawia bardziej bezobsługowe użytkowanie.

Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za brak wiedzy w temacie ale zupełnie dotychczas się tym nie interesowałem.

Edytowano przez gibson007
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • gibson007 changed the title to Pylon Diamond 30 MkII + NAD 3050 + Rekkord F400

Cześć :) Przede wszystkim zacząłbym od odsłuchu, jakiegokolwiek - pozwoli to na wstępne przebranie sprzętu i poszukanie brzmienia, które Ci będzie odpowiadało, bo wstępnie znajdzie się naprawdę wiele systemów. Pylony D30 są na pewno warte odsłuchu, połączenie z Cambridge EVO im służy, ale taniej warto też odsłuchać Audiolaba 7000A, Regę Elex MK4, Cambridge Audio CXA81 MkII. Z All-in-one jest Primare Prisma i15 MKII, NuPrime Omnia A300, droższy Naim Uniti Atom. Jeśli nie przeraża Cię lampa, to w połączeniu z Diamondami świetnie gra Fezz Titania Evo

Z innych kolumn opcji jest naprawdę wiele, więc na koniec wpisu wrzucę film, w którym omawiamy trochę możliwości :) 

W kwestii gramofonu to wszystko zależy, od jakiego brzmienia szukasz. Osobiście szedłbym też w manualny, bo wśród automatów jest mały wybór. Nie są to produkty aż tak awaryjne, ale zawsze może pojawić się jakiś problem ;) Warto sprawdzić Regę Planar 2, Pro-Ject Debut Carbon Evo. Jeśli to ma być jednak główne źródło odtwarzania muzyki, to wybrałbym opcje nieco droższe, jak np. Planar 3 z wkładką Exact

W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy :) Mamy bardzo szeroką ofertę na miejscu, sprawdzisz kilka zestawów i będziesz wiedział, w jakim kierunku iść ;)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Dziękuję bardzo za odpowiedź :12_slight_smile:

Rzeczywiście z Kolumnami Diamond podobno fajnie współgra wzmacniacz Fezza (bardzo mi się podoba). Proponowany zestaw zamierzam również używać do oglądania filmów. Czy w takim razie warto nadal rozważać lampę czy raczej urządzenia typu all in one, co jeszcze potrzebowałbym żeby taki zestaw podłączyć do tv? I czy przy wzmacniaczu Fezz Titania i Planar 3 niezbędny jest osobno przedwzmacniacz? 

Pozdrawiam 

Edytowano przez gibson007
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz automatów i manualnych gramofonów są jeszcze modele półautomatyczna, w których po zakończeniu odtwarzania płyty ramię z wkładką się unosi i wraca do położenia startowego, wyłączając na koniec silnik. Bardzo fajne rozwiązanie, oszczędza igłę -a żeby rozpocząć odtwarzanie to i tak zawsze musisz podejść do gramofonu, niezależnie jaki to będzie typ gramofonu 😎 

Jakią kwotę chcesz przeznaczyć na zakup i czy myślisz tylko o sprzęcie nowym?

Czy będziesz w przyszłości chciał rozbudować zestaw np. o odtwarzacz CD czy streamer, bo warto już teraz się nad tym zastanowić?

Zazwyczaj wzmacniacze lampowe nie mają wbudowanego preampu gramofonowego i jeśli gramofon również tego nie ma, to wtedy musisz dokupić zewnętrzny przedwzmacniacz gramofonowy. No i mają też ograniczoną liczbę wejść do podłączenia źródeł dźwięku 😥

TV zapewne będziesz podłączał do wzmacniacza kablem cyfrowym (optycznym bądź HDMI), więc albo dojdzie Ci kolejny element (DAC), albo szukaj wzmacniacza z wbudowanym przetwornikiem DAC (no i nie będzie to wtedy wzmacniacz lampowy-ale może być hybryda, w razie czego skorzystaj proszę z wyszukiwarki by dowiedzieć się czegoś więcej o wzmacniaczach hybrydowych, będących połączeniem wzmacniacza transportowego z przedwzmacniaczem lampowym).

Pozdrawiam

PS. Witaj na Forum AUDIO 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gibson007 napisał:

Czy w takim razie warto nadal rozważać lampę czy raczej urządzenia typu all in one, co jeszcze potrzebowałbym żeby taki zestaw podłączyć do tv? I czy przy wzmacniaczu Fezz Titania i Planar 3 niezbędny jest osobno przedwzmacniacz? 

Przydałby się DAC lub streamer z wejściem optycznym/HDMI. Jeśli nie interesują Cię funkcje sieciowe, to spojrzałbym na m.in. iFi Zen One Signature, Toppinga D30 Pro. Jeśli zależałoby Ci na sieci i HDMI, to wtedy WiiM Ultra lub NuPrime Omnia WR-2 - oczywiście w innych budżetach znajdą się inne opcje, tu rzucam tak wstępnie :) 

I tak, przedwzmacniacz gramofonowy będzie potrzebny. Rega Fono MM MK5 to bardzo fajny i uniwersalny sprzęt, podobnie Audiokultura Iskra

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2024 o 19:42, gibson007 napisał:

Czy pozwyższe zestawienie rokuje dobre wrażenia muzyczne? Byłem w kilku salonach w Krakowie i niestety nie ma możliwości w żadnym dobrania takiego zestawu, gdyż żaden nie współpracuje z wszystkimi producentami.

Witaj, też jestem z Krakowa. I to normalne. Nie tylko u nas. Sa produkty dostepe tylko u dystrybutorów. Wiec nigdy ich nie uraczysz w tym samym salonie. Gdzie słuchało Ci się najlepiej?

Moim zdaninem ten NAd nie. Co do Pylona to juz kwestia czym słuchałeś i gdzie i do czego porownałeś. Jeśli swiadomy wybór to ok.

Mi Pylony brzmą lepiej z Cambridge EVO 150, NAD M10 czymś jaśniejszym. Ale kto co woli.

Co do samych kolumn to porównaj je  z Monitor Audio Silver 500, Heco Revolution 9, Magnat Signature 909, KEF R7, Acoustic Energy AE 520 , Paradigm Prestige 95F

Co do gramofonu no to solidne a tanie produkty masz w Project i Rega faktycznie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję bardzo za pomoc.

Jeśli chodzi o kolumny dość mocno jestem zdecydowany na Diamondy 30, podobają mi się wizualnie, mogę fornir dobrać do mebli i na powierzhnię pomieszczenia ok 34 m2 powinny się sprawdzić.

Też przymierzałem się do Cambridge Evo 150, ale ten Nad 3050 bardzo mnie skusił oldschoolowym designem, nie ukrywam że bardziej przypadają mi do gustu takie stare klimaty, ale jak wiadomo jeśli Cambridge zgra się ładnie z Pylonami to też może być, pewnie sprzęt bardziej uniwersalny z myślą o podłączeniu do tv. Znacie może jakieś inne porównywalne  modele wzmacniaczy all in one ze starszym designem, np. z wycieraczkami. 

Budżet jaki mam na wszystko kolumny, wzmacniacz, gramofon to ok 25 tys. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, gibson007 napisał:

Panowie, dziękuję bardzo za pomoc.

Jeśli chodzi o kolumny dość mocno jestem zdecydowany na Diamondy 30, podobają mi się wizualnie, mogę fornir dobrać do mebli i na powierzhnię pomieszczenia ok 34 m2 powinny się sprawdzić.

Też przymierzałem się do Cambridge Evo 150, ale ten Nad 3050 bardzo mnie skusił oldschoolowym designem, nie ukrywam że bardziej przypadają mi do gustu takie stare klimaty, ale jak wiadomo jeśli Cambridge zgra się ładnie z Pylonami to też może być, pewnie sprzęt bardziej uniwersalny z myślą o podłączeniu do tv. Znacie może jakieś inne porównywalne  modele wzmacniaczy all in one ze starszym designem, np. z wycieraczkami. 

Budżet jaki mam na wszystko kolumny, wzmacniacz, gramofon to ok 25 tys. 

Pozdrawiam

Cambridge gra ładniej od tego konkretnego NADa.

Jeśli lubisz starszy design to trzeba by nieco wiecej dać.

no chyba że coś pokroju Yamaha RN2000? Może chodzi Ci o wskaźniki?

Moon Ace też byłby bardzo dobrym klockiem pod te kolumny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...