Skocz do zawartości

Kolumny do pokoju 30 m2


Art68

Recommended Posts

Dzień dobry, forum czytam od jakiegoś czasu i przyszedł czas na zarejestrowanie się, przywitanie : dzień dobry :) oraz prośbę o doradzenie odnośnie zakupu nowych kolumn.

Obecny sprzęt w pokoju 30 m2 z otwartą kuchnią na lewo od miejsca odsłuchu o pow. 10-12 m2: Audiolab 6000a , kable Chord Clearway, kolumny Dynavoice Definition DF5 , malinka + DAC Musical Fidelity V90.

Sprzęt w sypialni: Music Hall A35.2 , Elac Debut 2.0 B6.2 , kable Van Damme Up-Lcofc, malinka

Słucham: jazz, rock progresywny, starsza muzyka rockowa, muzyka akustyczna plus słuchanie radia 357.

Obecny dźwięk w pokoju jak i w sypialni bardzo mi odpowiada ale obiecałem sprezentować Dynavoice DF5 synowi więc nadarza się okazja na małe ulepszenie. Chciałbym aby nowe kolumny grały ciepło, muzykalnie, z lepszym basem ale nie chciałbym stracić całkowicie tego co oferują Dynavoicy w górze pasma , scena powinna być w miarę możliwości szeroka. Ponieważ muzyka towarzyszy nam nawet po kilka godzin w życiu codziennym chciałbym aby muzyka wydobywająca się z kolumn nie męczyła. 

Budżet niestety tylko 5-6 tys. zł, kolumny mogą być nowe lub używane. Wiem że czekają mnie jeszcze ewentualne odsłuchy ale po lekturze forum wytypowałem wstępnie listę kolumn które mnie zainteresowały i którą chciałbym skrócić do 2-3 modeli do odsłuchu:

Pylon Audio Diamond 28, KEF Q750 lub Q950, Fyne Audio F501, Triangle Borea BR08, Dali Oberon 7, Tannoy Revolution XT 8F (są do kupienia używane niedaleko mnie za 4000 zł),  Wharfedale Linton.

Specjalnie podałem co gra w którym pokoju bo rotacja wzmacniaczy wchodzi w rachubę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Moim zdaniem najlepiej Twoje oczekiwania spełnią tu właśnie Pylony Diamond 28, KEFy Q950 (ale to granie spokojniejsze i mniej detaliczne). Fyne Audio też mogą być ciekawą opcją, choć moim zdaniem na ten metraż mogą być trochę małe. Triangle są rozjaśnione, więc nie jestem pewien, czy przypadką Ci do gustu. Dali mogą być dobrym kierunkiem, Lintony ogółem też, ale one lubią znacznie mocniejsze zasilacze niż Audiolab 6000A. 

Zacząłbym odsłuchy od Diamondów, są to kolumny tutaj moim zdaniem najlepsze pod kątem budowania sceny, detali i ogółem rzecz ujmując możliwości :) 

KEFy i Dali omawiamy tutaj, zachęcam do obejrzenia, a także do umówienia się na odsłuchy :) Większość z tych opcji i jeszcze więcej mamy dostępne do sprawdzenia na miejscu ;) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 dziękuję za odpowiedź. Dynavoicy i Audiolaba kupowałem u Was :) . Na pewno zdecyduję się na odsłuch Pylon Diamond 28 chociaż nowe wykraczają poza założony budżet. Co do KEF Q950 to czytałem że Audiolab 6000a może być dla nich za słaby , chyba że spróbuję je posłuchać z Music Hall.

Zaproponowano mi jeszcze przetestowanie Dynaudio Emit 30. Akurat nadarzyła się okazja na odsłuch i jestem umówiony na jutro, co prawda bez Audiolaba ale będzie podłączony Music Hall. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Art68 napisał:

Co do KEF Q950 to czytałem że Audiolab 6000a może być dla nich za słaby , chyba że spróbuję je posłuchać z Music Hall.

Według jednych tak, według drugich nie. Może to zagrać :) Dynaudio to ciekawy kierunek, ale moim zdaniem do mocniejszych wzmacniaczy, chociażby Audiolab 7000A

10 godzin temu, Chmarski napisał:

F502 można w tej chwili kupić za 5k PLN.

Jak mowa o F502, to jak najbardziej warto sprawdzić w tym pomieszczeniu :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nie udało mi się dzisiaj posłuchać Dynaudio, odsłuch będzie jutro. Jeśli Audiolab 6000a nie dałby rady to Dynaudio mogę podłączyć do Music Hall a35.2 on jest mocniejszy tym bardziej że pierwszy odsłuch testowy będzie najprawdopodobniej z Music Hall a70.2. Ale najpierw muszę sprawdzić czy taki typ grania mi odpowiada.

Ale dzień nie był stracony bo udało mi się dzisiaj niespodziewanie posłuchać Fyne Audio F501 oraz Focal Theva No.2 , wzmacniacz Cambridge ale nie pamiętam numeru. 

Pierwsze zagrały Focale i przyznam że byłem zaskoczony pozytywnie tym co usłyszałem. Bas był obfity, zróżnicowany, wydaje mi się że podobny do tego z moich Dynavoice ale był według mnie lepiej kontrolowany, średnica przyjemna , góra czysta i niedrażniąca. Całościowo granie przyjemne , plastyczne i zaangażowane.

Fyne Audio F501 bardzo fajna przestrzeń, średnica jak dla mnie lekko wypchnięta ale pewnie dzięki temu wokale były czarujące. Góra lekko wycofana ale obecna, bas słabszy niż w Focalach , może nie tyle słabszy tylko inny bardziej taki plastyczny. Gitara w utworach Alana Taylora brzmiała świetnie. Ogólnie dźwięk przyjemny, nie tak radosne, zaangażowane granie jak w Focalach ale chyba dzięki temu Fyne mogą być lepsze do długiego słuchania.

Jak przyszedłem do sklepu to akurat były podpięte i grały Oberony 7 ale nie zrobiły na mnie tak pozytywnego wrażenia jak w/w kolumny. Może za krótko ich słuchałem.

Dzięki Chmarski :) widziałem te ceny dlatego Fyne kusi, tym bardziej że miałem okazje posłuchać ich brzmienia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Majtek2013. napisał:

Na allegro lokalnie są:

Wiem pisałem o nich w pierwszym poście, na olx wystawione nawet taniej. 

Dzisiaj byłem na odsłuchu Dynaudio Emit 30 i nawet nie wiem kiedy minęło 40 minut a chciało się ich słuchać więcej i więcej. Nie potrafię opisywać dźwięku tak jak niektórzy tutaj na forum ale dla mnie jest to granie soczyste, plastyczne, góra czytelna i obecna, nie jest męcząca, środek podobny do Dynavoice ale według mnie taki bardziej otwarty,  jest dynamiczny a wokal wyraźny i przyjemny. To jest typ grania który mi chyba najbardziej odpowiada. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Art68 napisał:

Dzisiaj byłem na odsłuchu Dynaudio Emit 30 i nawet nie wiem kiedy minęło 40 minut a chciało się ich słuchać więcej i więcej.

One dokładnie tak grają ;) Chociaż niektórych mogą nieco znudzić na dłuższą metę. Wtedy można lekko spróbować je rozjaśnić resztą toru :) Weź je na odsłuch domowy i sprawdź w swoich warunkach ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Art68 jeżeli jesteś z okolic Wrocławia to pojedź posłuchać tych. Też grają neutralnie ale chyba trochę żwawiej od Dynaudio. Wprawdzie nie nadają się do kupienia (cena powyżej 3500zł to przegięcie) ale to świetne kolumny i może cię zauroczą i zapolujesz na tańszą ofertę?

https://allegrolokalnie.pl/oferta/canton-ergo-rcl-potega-doznan-sluchowych-xw2

Edytowano przez Majtek2013.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.09.2024 o 19:53, Majtek2013. napisał:

Na allegro lokalnie są:

Screenshot_20240905_195231_AllegroLokalnie.jpg.dc60aad7ea542d6ee9437f5a3de2a963.jpg

Zdaje sięże fajna cena. Trzeba by oglądnąć.

Dnia 5.09.2024 o 21:44, Art68 napisał:

Wiem pisałem o nich w pierwszym poście, na olx wystawione nawet taniej. 

Dzisiaj byłem na odsłuchu Dynaudio Emit 30 i nawet nie wiem kiedy minęło 40 minut a chciało się ich słuchać więcej i więcej. Nie potrafię opisywać dźwięku tak jak niektórzy tutaj na forum ale dla mnie jest to granie soczyste, plastyczne, góra czytelna i obecna, nie jest męcząca, środek podobny do Dynavoice ale według mnie taki bardziej otwarty,  jest dynamiczny a wokal wyraźny i przyjemny. To jest typ grania który mi chyba najbardziej odpowiada. 

Tak bo to nie są kolumny które drażnią. Są spokojne. Melodyjne.

Do dłuższych odsłuchów.

Dnia 6.09.2024 o 20:27, Art68 napisał:

@Majtek2013. , @Piotr Sonido- spróbuję jutro skontaktować się ze sprzedającym Tannoye i może uda się je odsłuchać

 

 

Polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...