Skocz do zawartości

Lyngdorf TDAI 1120 + sub Lyngdorf BW-2 + kolumny podłogowe do pomieszczenia 33 m2


pawwlakke

Recommended Posts

Cześć,

 

Mam trudne akustycznie pomieszczenie 33 m2 jak na załączonym zdjęciu. Miejsce na kolumny na ścianie w rogu na dole (długość ściany tylko 204 cm). TV, który będzie zawieszony na ścianie ma długość 144 cm. Pozostaje mi 60 cm (po 30 cm na prawą i lewą stronę).

Po kilku odsłuchach i analizie rynku wiem, że przekonany jestem do wzmacniacza z room perfect Lyngdorf TDAI 1120 i jeśli sytuacja będzie wymagała to dobiorę sub Lyngdorf BW-2, który mogę umieścić w szafce RTV z wyciętym otworem w dół. Szukam kolumn do tego pomieszczenia. Z jednej strony rozważam dedykowane rozwiązanie od Lyngdorf czyli 2 głośniki stereo CS-1 zamontowane w szafce (z frontem wykonanym z membrany) lub ustawienie kolumn podłogowych we wnękach max 30 cm (po lewej i prawej stronie od TV). Niestety nie mam zbyt dużo miejsca na szerokie kolumny więc biorę pod uwagę kolumny nie szersze niż 19 cm i koniecznie bas reflex z przodu lub od dołu. 

Szukam propozycji kolumn. Może coś podpowiecie? 

Ważna jest stylistyka, design kolumny. Prostota, minimalizm, bez żadnych przekombinowanych konstrukcji. 

Dziękuję z góry za pomoc!

rzut.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, montaż głośników w szafce po wiersze niesie ze sobą ryzyko, że może pojawić się rezonans jeśli nie będzie odpowiedniej adaptacji, po drugie ze względu na to że szafka będzie stać lub delikatnie podwieszona to głośniki będą dosyć nisko, a zdecydowanie lepszy odbiór dźwięków mamy jeśli przetworniki wysokotonowe i średniotonowe mamy mniej więcej na wysokości głowy gdy siedzimy.  Tak więc zdecydowanie proponuję wybrać kolumny podłogowe. Z kolumn, które mieszczą się we wspomnianych wymaganiach to mogę zaproponować Audiovector QR3 SE, akurat mają 19 cm. Grają bardzo przyjemnie z szeroką sceną dźwiękową, duża rozdzielczość ale nie męcząca, pod kątem basu też jest nieźle. Z wąskich dobrze kolumn można też rozważyć Sonus Faber Lumina III , natomiast o ile obudowa kolumny ma szerokość  179 mm to podstawa już 228 mm. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Czy jesteś w stanie wrzucić zdjęcie tej szafki i jak ewentualnie miałoby to wszystko wyglądać? Będzie łatwiej coś podziałać i doradzić, bo jeśli masz faktycznie umieszczać sprzęt w szafkach, to będzie to spore wyzwanie i może lepiej będzie pójść w konstrukcje naścienne, takie jak Monitor Audio Gold On-Wall 6G

Co do subwoofera, to nie chowałbym go w szafce, bo cała będzie pracować. Ciekawą opcją będzie mógł być Buchardt Sub10, który możesz dać pod kanapę lub "przykleić" go do ściany. W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy, postaramy się znaleźć optymalne rozwiązanie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kalibracją masz jeszcze Arcama SA35 albo NAD M10 i to lepsza. wiesz o tym? Pytam tylko czy były pod Twoją lupą :)

Jeśli będzie sub to też bym sprawdził Goldy on wall albo po prsotu sprawdzone 100tki.

Z Lyngdorfem fajnie grają tez Elaci. A są małe. Czy to Carina, Solano czy Vela.

Małe a z dużym dźwiękiem są tez Amphiony Argon, jak nie wiesz co gra to byś powiedział że na pewno coś wiekszego.

Ciekawy produkt dla bardzie obeznanego odborcy PMC Gold albo Twenty 22. Moga stać blisko ściany.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Twoim pomieszczeniu pomyślałbym o rozwiązaniu z dwoma kolumnami podstawkowymi na szafce. Do Lyngdorfa polecę Triangle Esprit EZ Comete 40th. Model ten ma bardzo przyjemnie podaną górę, pasma o wysokiej rozdzielczości i precyzji, a zarazem brak jakiejkolwiek agresywności. Naturalna średnica, o wysokiej zwartości. Bas dobrze kontrolowany. Połączenie z tym wzmacniaczem da wysokiej jakości granie w stereo i przy dołożeniu subwoofera, o którym wspomniałeś sprawdzi się w kinie. Dla subwoofera widziałbym miejsce z przodu kanały lub nawet za nią, ponieważ róg z lewej strony mocno podbije bas i będzie słabej jakości, znowu z prawej jak podejrzewam jest przejście. Do podłączenia subwoofera jak nie będziesz mógł użyć kabla, to na większą odległość można zastosować REL Acoustics HT-Air

21212rzut.jpg.73f933635ff61ddf4c2592dd8d5abfb7.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od kilku dni tego TDAI-1120, najpierw wypożyczyłem a potem kupiłem. Gram Pylonami Diamond 30mk2, parter w domu, jakies 50m2 będzie, ale też nie jest idealnie ani ustawione ani akustycznie, niestety też w rogu jak u Ciebie stoi u mnie stereo, RoomPerfect zrobił znakomitą robotę z czytelnością basu, sceną stereo itp. Nie namawiam Cię na te Pylony, chociaż ja jestem bardzo zadowolony i nie słyszałem aby grały lepiej pod jakimś innym wzmakiem a miałem ich kilka, ale może pomyśl o całym systemie Lyngdorfa z tymi małymi głośniczkami na ścianach plus dwa małe suby, nie słyszałem tego ale ponoć gra to zacnie, sam bym to chętnie sprawdził u siebie (ale myślałem o kolumnach FR-1, które mogą grać same, a jeśli potrzeba to dodać suby). To trochę nieortodoksyjne rozwiązanie, ale po tym co słyszę z tego Lyngdorfa chetnie bym zaufał tej firmie w całości i miał spokój na lata, mi się już trochę przestało chcieć przewalać wzmaki, daki, kable, a chciałbym wrócić do słuchania muzyki :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, McKarmi napisał:

Nie wiem jak grają małe triangle comete, ale z większymi Triangle Antal Esprit EZ lyngdorf się nie lubiał. Z kilku par kolumn, z którymi go używałem zdecydowanie najgorsze połączenie.

Polecony model Comete EZ 40th, jest łatwiejszy w wysterowaniu, inaczej strojony, zastosowany tweeter też inny niż w wersji podstawowej. Góra jest podana bardziej delikatnie, ale z jeszcze lepszą rozdzielczością. To jest oczywiście tylko moja propozycja do odsłuchu i zalecam wizytę w salonie aby porównać parę połączeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...