Skocz do zawartości

Focal, Pylon czy jednak coś innego?


Lumberjax

Recommended Posts

23 godziny temu, Gargan napisał:

A jak wyjaśnisz sporą różnicę brzmienia pomiędzy gniazdem USB a resztą DAC w tym modelu? Wszystko kwestia firmware 🙂

To że przetwornik DAC ma różne brzmienie na różnych wejsciach jest normalne. Bo nie sama kość gra.

18 godzin temu, Lumberjax napisał:

Albo moze to byc kwestia kabli? Zywkle kable miedziane, bez widelek lub bananow na probe „dokrecone“ na drucie, jak to sie dawniej robilo pol profesjonalnie. Czy to moze powodowac znaczne obnizenie jakosci dzwieku ?

Raczej nie.

18 godzin temu, Lumberjax napisał:

bylbym ogolnie bardzo ciekawy czy Arie podpiete pod Japonie typu Yamaha serii AS (1200 wzwyz) zagraja tak jak mi sie podoba, moze wypeobuje tez tego Rotela, lub nawet Atolla francuskiego.

 

Korci mnie tez troche Roksan Attessa, aczkolwiek slyszalem, ze ponoc do Caspiana i Kandy spora przepasc, ale moze warto sprobowac.

No z Yamaha bedzie zdecydowanie inaczej niż z Atollem.

Attessa jest najcieplejszym obecnie Roksanem. Caspian M2 gra najlepszym dzwiekiem. Warto tez sprawdzić wyprzedawany model BLAK. Fajne granie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotr Sonido napisał:

No z Yamaha bedzie zdecydowanie inaczej niż z Atollem.

Attessa jest najcieplejszym obecnie Roksanem. Caspian M2 gra najlepszym dzwiekiem. Warto tez sprawdzić wyprzedawany model BLAK. Fajne granie.

Kusi mnie bardzo Caspian M2, wciaz. W UK mozna dorwac za 5k PLN…

Yamahe wytestuje dzisiaj, Attesse tez, i Arcama Sa30. 

 

Odnosnie starego Technicaa mojego: sciezka Phono byla winna, zostal podpiety stary odtwarzacz CD i juz gra pieknie, wciaz Technicsa wezme na serwis w listopadzie, bo warto, pewnie w brzmieniu sie jeszcze poprawi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lumberjax napisał:

Kusi mnie bardzo Caspian M2, wciaz. W UK mozna dorwac za 5k PLN…

U nas tez jest na wyprzedaży ale drożej. Jak ma Ci go kto przywiesc i nie zaplacisz jakis opłat celnych to jest to rewelacyjna okazja.

3 minuty temu, Lumberjax napisał:

Yamahe wytestuje dzisiaj, Attesse tez, i Arcama Sa30. 

daj znać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Piotr Sonido napisał:

U nas tez jest na wyprzedaży ale drożej. Jak ma Ci go kto przywiesc i nie zaplacisz jakis opłat celnych to jest to rewelacyjna okazja.

Jest serwis przewozowy z UK do PL, do ktorego mozna wysylac tez paczki ze sklepow UK. 

Transport do PL to 35 GBP, 

5000PLN to cena z VATem Polskim. Na elektronike rozrywkowa tyle co wiem jest zerowe clo? Czy tutaj sie myle ?

Bo Caspian M2 jest po 990 GBP z wysylka na terenie UK. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Lumberjax napisał:

Jest serwis przewozowy z UK do PL, do ktorego mozna wysylac tez paczki ze sklepow UK. 

Transport do PL to 35 GBP, 

Zapodaj linka.

I nie ma oplat?

Kiedyś tych firm była masa teraz ich nie ma.

23 godziny temu, Lumberjax napisał:

Na elektronike rozrywkowa tyle co wiem jest zerowe clo? Czy tutaj sie myle ?

no teraz sam nie jestem pewien.

Nie ściągałem nic od Brexitu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Zapodaj linka.

I nie ma oplat?

M3 Transport- Paczki do Polski.

 

Według Cło na elektronikę i obowiązki importera | ShipHub:

 

8517 12 00 00 – Telefony do sieci komórkowych lub do innych sieci bezprzewodowych (0%)

8518 10 00 90 – Mikrofony i ich stojaki (0%)

8518 21 00 00 – Głośniki zamontowane w obudowach (0%)

8518 30 00 90 – Słuchawki nagłowne i douszne (0%)

8525 80 30 00 – Cyfrowe aparaty fotograficzne (0%)

 

Więc powinno wyjść summa summarum około 1020 GBP z wysyłką, plus 23% VAT to są jakieś 1260 GBP.
 

Dodatkowo ponoć można sobie zwrócić podatek VAT z GBP, jeśli towar wyjechał z kraju i był płacony VAT w PL?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to podobno działa

Dnia 18.09.2024 o 08:54, Lumberjax napisał:

Dodatkowo ponoć można sobie zwrócić podatek VAT z GBP, jeśli towar wyjechał z kraju i był płacony VAT w PL?

Ale nigdy osobiście z tego nie skorzystałem.

Dnia 18.09.2024 o 08:54, Lumberjax napisał:

Według Cło na elektronikę i obowiązki importera | ShipHub:

 

8517 12 00 00 – Telefony do sieci komórkowych lub do innych sieci bezprzewodowych (0%)

8518 10 00 90 – Mikrofony i ich stojaki (0%)

8518 21 00 00 – Głośniki zamontowane w obudowach (0%)

8518 30 00 90 – Słuchawki nagłowne i douszne (0%)

8525 80 30 00 – Cyfrowe aparaty fotograficzne (0%)

Kurcze no ale elektornika domowa - wzmacniacz to nijak do tych grup. Chyba że rozumiemy że ogólnie na elektornikę jest 0%

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2024 o 07:25, Piotr Sonido napisał:

Tak to podobno działa

Ale nigdy osobiście z tego nie skorzystałem.

Kurcze no ale elektornika domowa - wzmacniacz to nijak do tych grup. Chyba że rozumiemy że ogólnie na elektornikę jest 0%

 

Temat na razie odpuscilem, odebralem wzmaka od wujka, piekna maszyna, w poniedzialek idzie do serwisu, zobaczymy czy uda sie naprawic w rozsadnej cenie.

 

Dostane  w sumie do niego za miesiac DACa za darmo, CA DacMagic, ten pierwszy bez zadnej liczby, do tego kupie streamera i mysle ze fajnie bedzie chodzilo.

 

Jesli wumak AVM nie wypali, to pomyslimy dalej, sluchalem ostatnio Arcama SA30 na Ariach Evo, i moim zdaniem zagral duzo lepiej niz Moon 240i, Lyngdorfy i Roksan Attessa.

Odziwo Yamaha AS701 zahrala tez bardzo dobrze, wiec w razie w bedzie z czego wybierac.

IMG_0598.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Lumberjax napisał:

Jesli wumak AVM nie wypali, to pomyslimy dalej, sluchalem ostatnio Arcama SA30 na Ariach Evo, i moim zdaniem zagral duzo lepiej niz Moon 240i, Lyngdorfy i Roksan Attessa.

IMG_0598.jpeg

Nieeeee! Tylko nie Arcam SA30! 😱

Jak już się upierasz na tę serię to weź Arcam SA20, bez kiepskiego streamera i bez Dirac. 

Ps. Moon 240i to badziewie na LM3886. Będzie grało jak wszystko inne na tych scalakach, tylko drożej 😁 Lyngdorf dobrze gra dopiero po kalibracji. Attessa to taki entry level 🤷

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gargan napisał:

Nieeeee! Tylko nie Arcam SA30! 😱

Jak już się upierasz na tę serię to weź Arcam SA20, bez kiepskiego streamera i bez Dirac. 

Ps. Moon 240i to badziewie na LM3886. Będzie grało jak wszystko inne na tych scalakach, tylko drożej 😁 Lyngdorf dobrze gra dopiero po kalibracji. Attessa to taki entry level 🤷

Na razie mocno licze na naprawe AVMa, wiem ze trafo zasilajace jest do wymiany, ale nie glowny, zasilajacy, tylko te nastepne, ponoc na kazdy kanal jeszcze jakies trafo jest.

tranzystory koncowki ponoc tez poszly, ale mam na szczescie wszystkie plany wzmaka, wiec w serwisie nie powinno byc problemu :)

 

Czemu nie SA30? Fajnie to chodzilo bez kalibracji.

Edytowano przez Lumberjax
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2024 o 10:56, Lumberjax napisał:

Temat na razie odpuscilem, odebralem wzmaka od wujka, piekna maszyna, w poniedzialek idzie do serwisu, zobaczymy czy uda sie naprawic w rozsadnej cenie.

Jesli zrobia Ci wczesniej kosztorys to jest to opcja.

Dnia 21.09.2024 o 10:56, Lumberjax napisał:

Jesli wumak AVM nie wypali, to pomyslimy dalej, sluchalem ostatnio Arcama SA30 na Ariach Evo, i moim zdaniem zagral duzo lepiej niz Moon 240i, Lyngdorfy i Roksan Attessa.

Był po Diracu?

Dnia 21.09.2024 o 11:26, Gargan napisał:

Nieeeee! Tylko nie Arcam SA30! 😱

Jak już się upierasz na tę serię to weź Arcam SA20, bez kiepskiego streamera i bez Dirac. 

Lepiej mu gra a Ty mu odradzasz :D:P

Dnia 21.09.2024 o 11:37, Lumberjax napisał:

Czemu nie SA30? Fajnie to chodzilo bez kalibracji.

Nie przejmuj się. Gargan to forumowy krytyk. Jesli dane brzmienie Ci odpowiada, czegokolwiek  to zdecydowanie idź swoim głosem.

Gargan Ci doradzi Denona PMA 2500ne

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2024 o 11:37, Lumberjax napisał:

Czemu nie SA30? Fajnie to chodzilo bez kalibracji.

Ciekawe jak długo pochodzi? 😄

Miałem ten model. Wieczne problemy z softem, błędy połączenia WiFi, aplikacja na telefon to nieporozumienie, a Dirac nie lubi Windows 10.

Zanim kupisz, weź do domu i sprawdź czy akurat u Ciebie zadziała. U mnie nie chciał działać w sieci, zawieszał się przy wyjściu ze stanu czuwania i co druga stacja radiowa wpisywała "nieobsługiwany serwis".

SA20 brzmi tak samo, tyle, że nie ma w nim tego gów***nego streamera. Szkoda przepłacać za bubla. Z resztą w ogóle odpuściłbym tę markę. Już FMJ miały problemy z jakością wykonania. SA poszły krok dalej 🤪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Był po Diracu?

Nie przejmuj się. Gargan to forumowy krytyk. Jesli dane brzmienie Ci odpowiada, czegokolwiek  to zdecydowanie idź swoim głosem.

Nie, Dirac nie byl aktywny.

Ja sie niczym nie przejmuje, ja jestem bardzo wdzieczny za kazda opinie, za kazde doradzenie i odradzenie :)

Kazdy ma swoje doswiadczenia i wrazenia, i na tym polega forum zeby sie tym dzielic i doradzac innym!

Wujek np. mnie katowal za zakup Focali, sugerowal wymienic na stare Thiel CS2.4 bo to ponoc jest legendarny dzwiek.

 

Odczekam jaki bedzie kosztorys, bede mial miesiac zeby go zabierac i odsluchac na kkolumnach jak bedzie naprwiony, zanim moje Focale beda u mnie w domu, wiec bede mial czas na decyzje i myslenie o ewentualnych opcjach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lumberjax Thiel CS2.4 to jest sprzęt tak z okolicy roku 2000. Czyli niedługo będą miały ćwierć wieku. Naprawdę nie wiadomo co się przez tyle czasu z nimi działo. Sprzęt się starzeje. Technologia idzie naprzód. 

Te Focal, które kupiłeś są w porządku. Jeśli będziesz miał wenę, to zawsze możesz je stuningować. A jak nie, to niech sobie grają bo są nowe i całe lata przed nimi. 

Ktoś mi kiedyś doradził, żeby nie kupować używanego sprzętu, który wyszedł już z produkcji i sprzedaży. To jest bardzo dobra rada 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2024 o 11:26, Gargan napisał:

Nieeeee! Tylko nie Arcam SA30! 😱

Jak już się upierasz na tę serię to weź Arcam SA20, bez kiepskiego streamera i bez Dirac. 

Ps. Moon 240i to badziewie na LM3886. Będzie grało jak wszystko inne na tych scalakach, tylko drożej 😁 Lyngdorf dobrze gra dopiero po kalibracji. Attessa to taki entry level 🤷

Serio ? Moona 240i nazywasz badziewiem? :o Dlaczego ? :) W sensie nie zamierzam zmieniać Twojej opinii, chciałbym tylko poznać jej rys historyczny :D Tło ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Salon Planeta Dźwięku napisał:

Serio ? Moona 240i nazywasz badziewiem? :o Dlaczego ? :) W sensie nie zamierzam zmieniać Twojej opinii, chciałbym tylko poznać jej rys historyczny :D Tło ;) 

Nie lubię LM3886 🙂

Cheap Audio Man zrobił recenzję tego sprzętu i zgadzam się z nim w 100%. Do jakości wykonania, funkcjonalności, odczuć użytkownika nie można mieć zastrzeżeń. Jednak to wciąż jest tylko LM3886 i brzmi tak samo jak tańsze konstrukcje.

Chociaż jeśli weźmiemy pod uwagę, że ten scalak napędza np. Moonriver Model 404 to cena za Moon 240i jest okazyjna 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Gargan napisał:

Nie lubię LM3886 🙂

Cheap Audio Man zrobił recenzję tego sprzętu i zgadzam się z nim w 100%. Do jakości wykonania, funkcjonalności, odczuć użytkownika nie można mieć zastrzeżeń. Jednak to wciąż jest tylko LM3886 i brzmi tak samo jak tańsze konstrukcje.

Chociaż jeśli weźmiemy pod uwagę, że ten scalak napędza np. Moonriver Model 404 to cena za Moon 240i jest okazyjna 🙂

Tańsze czyli które ?

Ano, ja osobiście bardzo lubię tego wzmaka. Bardzo buja, w mojej ocenie jest niesamowicie muzykalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVM Competition oddany do serwisu.

50/50 szanse, ze uda sie go naprawic.

Jesli Tranzystory koncowki sie pozegnaly, to wedlug serwisanta zostaje jedynie wysylka do AVM bezposrednio, co pewnie bedzie sie wiazalo z lacznym kosztem dobrego sprzetu po serwisie z OLX.

29 minut temu, Salon Planeta Dźwięku napisał:

Ano, ja osobiście bardzo lubię tego wzmaka. Bardzo buja, w mojej ocenie jest niesamowicie muzykalny.

Ja wlasnie ani troche muzykalnosci w 240i nie slyszalem, moze to od kolumn zalezy ale totalnie nudno i przecietnie gral, jakbym jakiegos Denona za 2000 zlotych podlaczyl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Lumberjax napisał:

AVM Competition oddany do serwisu.

50/50 szanse, ze uda sie go naprawic.

Jesli Tranzystory koncowki sie pozegnaly, to wedlug serwisanta zostaje jedynie wysylka do AVM bezposrednio, co pewnie bedzie sie wiazalo z lacznym kosztem dobrego sprzetu po serwisie z OLX.

Ja wlasnie ani troche muzykalnosci w 240i nie slyszalem, moze to od kolumn zalezy ale totalnie nudno i przecietnie gral, jakbym jakiegos Denona za 2000 zlotych podlaczyl.

Ano tak to już jest, słyszymy inaczej, szukamy czegoś innego :) Można by napisać na ten temat pracę dyplomową ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Salon Planeta Dźwięku napisał:

Tańsze czyli które ?

Ano, ja osobiście bardzo lubię tego wzmaka. Bardzo buja, w mojej ocenie jest niesamowicie muzykalny.

Dla mnie to on brzmi zupełnie jak Cambridge Minx XI, którego kiedyś miałem. Z tym, że jakość znacznie wyższa. Zależy czego się po sprzęcie oczekuje. Jeśli ma grać poprawnie, niemęcząco i być wysokiej jakości to Moon 240i jest tym właśnie wzmacniaczem.

Za to jeśli chce się mieć audiofilski, dokładny, ekscytujący sprzęt to trzeba patrzeć gdzieś indziej.

17 minut temu, tomek4446 napisał:

Mój lubi :)

A mój się obraził 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...