Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 lub 7.1 do sporego pokoju


M1kie

Recommended Posts

Witam, sporo czasu poszukuje juz jakiegos fajnego kina domowego do pokoju. Jest to niby salon+jadalnia okolo 50m2, ulozenie pokoju jest prawie takie samo jak na wizulizacji.

 

Generalnie szukalem czegos do maksymalnie 4000 PLN ale jesli bedzie warte wiecej to jestem w stanie dolozyc. Najwiecej chodzi mi o ogladanie filmow, ale czasem tez chce puscic glosniej muzyke, wiec zeby nie bylo stricte tylko pod filmy. 

 

image.png.3c5d2cb9e5adf130ef86da26ffcb91fa.png

 

Szukalem po rankingach w necie, ale czesto te rankingi sa mocno podkoloryzowane checia sprzedazy... Na grupach na FB tez ciezko jest cos sensownego znalezc. Jestem totalnym laikiem jesli chodzi o naglosnienie, przykladowo przy komputerze mam logitecha z333 2.1, fajnie graja, natomiast chcialbym cos z wiekszym pierdzielnieciem oraz wiadomo czystoscia, ponad to lubie robic sobie seasnse kinowe wiec fajnie byloby moc wykorzystac w pelni glosniczki zza plecow/ z boku itd.

 

Troche tematow juz przewalkowalem ale nie znalazlem nic, co przypadloby mi do gustu jeszcze, moze podajac konkretne informacje ktos bedzie w stanie mi pomoc.

 

Pozdrawiam!

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziekuje za informacje.

 

Jestesmy na etapie malowania wiec mebli jeszcze tam nie ma, wszystko jest tez zawalone, z mila checia zrobie fotke jak juz bedzie wszystko gotowe, jesli chodzi o wypowiedz wyzej to chodzi o ta wneke gdzie ma byc tv tak? Z tego co pamietam jest tam okolo 2,2 metra szerokosci, ale musze zmierzyc dokladnie ;)

 

Kurcze w sumie nie spodziewalem sie ze za jakies "okej" uzywki to kwestia nawet 12k. Moze nie do konca dobrze sie wyrazilem - nie jestem audiofilem i zazwyczaj nie slysze duzych roznic pomiedzy dobrym/slaby naglosnieniem wiec smialo mozemy mowic o sredniej polce :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, M1kie napisał:

jesli chodzi o wypowiedz wyzej to chodzi o ta wneke gdzie ma byc tv tak?

Nie - chodzi o całe pomieszczenie. Jak chcesz kino to głośniki trzeba by ustawic z zaleceniami dolby. Do tego wypadałoby znać wymiary tego pomieszczenia, pozycje mebli itp. Jak np. bedziesz mial kanape pod sciana jak na planie to klopotliwie robi się z surroundami trzeba kombinowac z jakimis malymi glosniczkami albo szukać bi/dipolowych. Jak wnęka ma 2.2 metra a będziesz od niej siedział 5 metrów daleko to też niedobrze itp. itd. 

 

6 minut temu, M1kie napisał:

Moze nie do konca dobrze sie wyrazilem - nie jestem audiofilem i zazwyczaj nie slysze duzych roznic pomiedzy dobrym/slaby naglosnieniem wiec smialo mozemy mowic o sredniej polce :)

Amplituner ze średniej półki kosztuje 4-7 kPLN. Subwoofer od 3 do 5. Do tego głośniki pewnie też ok 3-5 tysięcy. Dorzuć jakieś 500-1000 na kable, pierdoły instalacyjne itp. A jeszcze nie namówiliśmy Cię na Atmos albo drugi subwoofer 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie sam caly czas sie zastanawialem jak bedzie z tymi glosniczkami z tylu, nie bardzo jest miejsce tak jak napisal tutaj przedmowca i obawialem sie ze mozecie mi tutaj tak doradzic, stad podrzucenie "tematu" najpierw. Na pewno naroznik bedzie wystawal juz za ta sciane przy oknie przynajmniej okolo 80 cm, wiec zeby to mialo sens to glosnik musialby byc jeszcze dalej czyli praktycznie w przejsciu... Pytanie czy ewentualnie jest sens je wieszac szy to na suficie czy na scianie za naroznikiem? 

 

Nie wiem czy skoro tak nie zostaje mi "zwykle" stereo.

Edytowano przez M1kie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, M1kie napisał:

Jestesmy na etapie malowania wiec mebli jeszcze tam nie ma,

Jak jesteś na tak wczesnym etapie to weź sobie taśmę malarską i na podłodze wykreśl sobie poniższy schemat dla 5.1 lub 7.1.

Będziesz wiedział na czym stoisz.

32 minuty temu, M1kie napisał:

Z tego co pamietam jest tam okolo 2,2 metra szerokosci,

A potrzebne jest tworzenie tej wnęki ? Blokujesz sam sobie rozstawienie kolumn frontowych.

KD.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, PanKlor napisał:

Nie - chodzi o całe pomieszczenie. Jak chcesz kino to głośniki trzeba by ustawic z zaleceniami dolby. Do tego wypadałoby znać wymiary tego pomieszczenia, pozycje mebli itp. Jak np. bedziesz mial kanape pod sciana jak na planie to klopotliwie robi się z surroundami trzeba kombinowac z jakimis malymi glosniczkami albo szukać bi/dipolowych. Jak wnęka ma 2.2 metra a będziesz od niej siedział 5 metrów daleko to też niedobrze itp. itd. 

 

Amplituner ze średniej półki kosztuje 4-7 kPLN. Subwoofer od 3 do 5. Do tego głośniki pewnie też ok 3-5 tysięcy. Dorzuć jakieś 500-1000 na kable, pierdoły instalacyjne itp. A jeszcze nie namówiliśmy Cię na Atmos albo drugi subwoofer 😉

Gość nie miał nigdy do czynienia z KD. Używane 12 tysi? No proszę Cię. Dajcie mu szanse na początek. Taki np NOWY Denon s 970-prawie Denon 2800h, tj koszt ok. 2 tysi. Pozwólcie mu kupić np. TAGA, gdzie komplet wyjdzie nie więcej niż 3 tysie. Za 5 tysi ma nowe KD, gdzie, jestem pewny, jesli dobrze rozmiesci i będzie miał dosyć dobre źródło,mogą mu spaść buty. Ok-50 m, może będzie ciut słabe, ok, no to niech kupi Denona 2800... . Wiem, wiem, wielu powie, że on chce ze średniej półki, i że to słabe... Ale gość chce przeznaczyć 4 tysie. Niech spełni swoje Marzenie za 4-5 tysi. Napisał, że nie wymaga wiele. Jeśli napisał, że 4 tysie że średniej półki, to nie zna kompletnie realiów,wiec niech kupi w założonym budżecie lub do 25 % więcej. Ale nie kilkanaście tysięcy za używki. 

To nie jest słabe. Albo niech poszuka używane kolumny z Kruger&matz. Qrcze, na początek? Na pewno się nie zawiedzie. Ja od kilku lat mam podstawowy model Denona w Atmosie, miałem KM, teraz Magnat Signature. Naprawdę, to daje rade. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A potrzebne jest tworzenie tej wnęki ? Blokujesz sam sobie rozstawienie kolumn frontowych.

 

Wneka juz gotowa, wszystko tez, jestesmy juz na koncu zabawy, po prawej stronie mamy komin oraz kominek wiec nie ma szans na zabudowanie tego juz, z reszta w sumie nawet nie chce :)

 

Jesli chodzi o te schematy to juz widze ze nie ma na to szans, jeden glosnik bylby za naroznikiem (ewentualnie jedynie podwieszenie) a drugi wypada w srodku pokoju, chyba ze tez podwieszenie, ale tutaj problem znow bedzie z doprowadzeniem przewodow, korytka srednio mi sie podobaja, na etapie budowy powiem szczerze bylo tak duzo wyborow ze nie myslalem o tym zeby rozprowadzic jakiekolwiek przewody a jedynie zeby przezyc nastepny dzien 😁.

 

Tutaj uzytkownik "PanSioś" dobrze mowi, to znaczy ja w zaden sposob nie neguje tutaj przedmowcow, na pewno wiedza o czym mowia, ja natomiast jestem na samym poczatku drogi z dzwiekiem i poza smiesznymi glosniczkami z kaufa czy zwyklymi komputerowymi nigdy nie mialem zadnych "lepszych" glosnikow, dla mnie to i tak bedzie przeskok, jesli sie w to wkrece to nie widzie zadnych przeciwwskazan zeby isc to dalej, przerabiac, dokladac, kombinowac natomiast na start chcialbym cos na zobaczenie czy w ogole potrzeba mi cos wiecej, z natury nie jestem wymagajacy, sluch tez juz nie ten sam, w sumie w porownaniu  z moja zona to slysze o wiele slabiej, czesc dzwiekow wcale, ale u mnie to chyba rodzinne bo rodzice mieli tak samo, a z latami sie tylko pogarsza... :( 

 

Jesli chodzi o glosniki stereo w takim razie to przy podobnym budzecie jestem w stanie miec cos w miare fajnie grajacego? 

 

 

Co do znajomosci realiow to w pelni sie zgadzam, nie wiem totalnie nic, ja po prostu nie chce kupic chinszczyzny wartej 1000 zlotych za 4000 i tyle :D

Edytowano przez M1kie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tomek4446 napisał:

Brzmi jak idealny przepis : jak wywalić 4 tysie w błoto :) 

Choć z drugiej strony mój kolega ma kolumny monitory na wysokości 2,5 metra i nie narzeka :) 

Jesteś, delikatnie mówiąc-sarkastyczny. Może nawet ciut bezczelny. 

 

13 minut temu, M1kie napisał:

 

Wneka juz gotowa, wszystko tez, jestesmy juz na koncu zabawy, po prawej stronie mamy komin oraz kominek wiec nie ma szans na zabudowanie tego juz, z reszta w sumie nawet nie chce :)

 

Jesli chodzi o te schematy to juz widze ze nie ma na to szans, jeden glosnik bylby za naroznikiem (ewentualnie jedynie podwieszenie) a drugi wypada w srodku pokoju, chyba ze tez podwieszenie, ale tutaj problem znow bedzie z doprowadzeniem przewodow, korytka srednio mi sie podobaja, na etapie budowy powiem szczerze bylo tak duzo wyborow ze nie myslalem o tym zeby rozprowadzic jakiekolwiek przewody a jedynie zeby przezyc nastepny dzien 😁.

 

Tutaj uzytkownik "PanSioś" dobrze mowi, to znaczy ja w zaden sposob nie neguje tutaj przedmowcow, na pewno wiedza o czym mowia, ja natomiast jestem na samym poczatku drogi z dzwiekiem i poza smiesznymi glosniczkami z kaufa czy zwyklymi komputerowymi nigdy nie mialem zadnych "lepszych" glosnikow, dla mnie to i tak bedzie przeskok, jesli sie w to wkrece to nie widzie zadnych przeciwwskazan zeby isc to dalej, przerabiac, dokladac, kombinowac natomiast na start chcialbym cos na zobaczenie czy w ogole potrzeba mi cos wiecej, z natury nie jestem wymagajacy, sluch tez juz nie ten sam, w sumie w porownaniu  z moja zona to slysze o wiele slabiej, czesc dzwiekow wcale, ale u mnie to chyba rodzinne bo rodzice mieli tak samo, a z latami sie tylko pogarsza... :( 

 

Jesli chodzi o glosniki stereo w takim razie to przy podobnym budzecie jestem w stanie miec cos w miare fajnie grajacego? 

 

 

Co do znajomosci realiow to w pelni sie zgadzam, nie wiem totalnie nic, ja po prostu nie chce kupic chinszczyzny wartej 1000 zlotych za 4000 i tyle :D

Potwierdziłeś to, co napisałem. Proszę, nie słuchaj wszystkowiedzących, którzy mają drogie sprzęty. Na pewno kkanascie tysięcy, lub kilka tysięcy zrobi robotę. Ktoś mi przed chwilą napisał, że 4,5 tysi, to, co ja proponuję, to są najłatwiej stracone pieniądze. NIEPRAWDA. Zaraz mu odpisze. Gdyby ten mądrala przyjął moje zaproszenie na pokaz mojego KD,to jestem pewny, że powiedziałby sorry. I nie będę wchodził w dyskusje z takimi znawcami.Przepeaszam,on ma niewątpliwie wiedzę, ale powinien respektować, tj szanować innych użytkowników tego foryum. W ogóle szanować ludzi. Krytykować jest łatwo. 

Zaufaj mi, choć mnie nie znasz. Wydaj na początek 4,5 tysi ale z głową.Obiecuje Ci, że będziesz zadowolony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolilem sobie poszukac zestawow z wczesniej wspomnianym  denonem 2800, wpadl mi w oko zestaw troche drozszy ULTIMA 40 Surround + DENON X2800H DAB "5.1-Set" ze sklepu teufel niby jest jakas promka teraz i wychodzi to wiecej niz moj budzet bo 7400(jestem w stanie dolozyc, to nie jest problem) ale widzialem ze pare osob z forum bralo to juz pod uwage, chwilke przezytalem pare postow o takim zestawie, ale jest tam sporo zargonu osob doswiadczonych wiec trudno mi to rozszyfrowac...

 

Czy w tym wypadku te wieksze glosniki beda po bokach TV, ten grubszy  na srodku z bassem/subwooferem oraz te dwa po bokach/ z tylu naroznika? Czy jest sens je wrzucic powiedzmy 20-30 cm za naroznik, to znaczy ten przy oknie tak by byl, zas ten drugi musialby powedrowac pod schody okolo 2-3m od naroznika. Co sadzicie o czyms takim? Ewentualnie tego przy oknie zawiesic, jesli tak to na jakiej wysokosci ( mysle bardziej o rogu). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, M1kie napisał:

Pozwolilem sobie poszukac zestawow z wczesniej wspomnianym  denonem 2800, wpadl mi w oko zestaw troche drozszy ULTIMA 40 Surround + DENON X2800H DAB "5.1-Set" ze sklepu teufel niby jest jakas promka teraz i wychodzi to wiecej niz moj budzet bo 7400(jestem w stanie dolozyc, to nie jest problem) ale widzialem ze pare osob z forum bralo to juz pod uwage, chwilke przezytalem pare postow o takim zestawie, ale jest tam sporo zargonu osob doswiadczonych wiec trudno mi to rozszyfrowac...

 

Czy w tym wypadku te wieksze glosniki beda po bokach TV, ten grubszy  na srodku z bassem/subwooferem oraz te dwa po bokach/ z tylu naroznika? Czy jest sens je wrzucic powiedzmy 20-30 cm za naroznik, to znaczy ten przy oknie tak by byl, zas ten drugi musialby powedrowac pod schody okolo 2-3m od naroznika. Co sadzicie o czyms takim? Ewentualnie tego przy oknie zawiesic, jesli tak to na jakiej wysokosci ( mysle bardziej o rogu). 

Jeśli chodzi o Teufel, to sobie ich odpuść. Mialem z nimi nieprzyjemność. 

Do podstawowego kina Taga lub Kruger&matz. Jeśli jesteś w stanie dać więcej, to przyjrzyj się MAGNAT SIGNATURE. Podstawki 503 mam podłączone do Marantz pm7000n, a do mojego starego Denona 505 i też 503.Naprawde to gra. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, PanSioś napisał:

Może nawet ciut bezczelny

Nawet nie ciut , nie bawmy się w Wersal :) 

17 minut temu, PanSioś napisał:

Gdyby ten mądrala przyjął moje zaproszenie na pokaz mojego KD,to jestem pewny, że powiedziałby sorry.

Ten " mądrala" to już przeprasza , okazuje skruchę i obiecuje , że następnym razem nie będzie pisał głupot . A w ogóle to już jest pod wrażeniem Twojego systemu , skoro piszesz , że reakcji jesteś PEWIEN. :) 

No dobra , a teraz do rzeczy. 

15 minut temu, M1kie napisał:

ULTIMA 40 Surround + DENON X2800H DAB "5.1-Set"

Bierz. Nie mam pojęcia jak to zagra , ale jak już mój przedmówca wspomniał od czegoś trzeba zacząć. :) 

Jak ten Denon ma jakiś system kalibracji, to ona pomoże w wyrównaniu poziomów głośności między różnie rozstawionymi kolumnami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, M1kie napisał:

Pozwolilem sobie poszukac zestawow z wczesniej wspomnianym  denonem 2800, wpadl mi w oko zestaw troche drozszy ULTIMA 40 Surround + DENON X2800H DAB "5.1-Set" ze sklepu teufel niby jest jakas promka teraz i wychodzi to wiecej niz moj budzet bo 7400(jestem w stanie dolozyc, to nie jest problem) ale widzialem ze pare osob z forum bralo to juz pod uwage, chwilke przezytalem pare postow o takim zestawie, ale jest tam sporo zargonu osob doswiadczonych wiec trudno mi to rozszyfrowac...

 

Czy w tym wypadku te wieksze glosniki beda po bokach TV, ten grubszy  na srodku z bassem/subwooferem oraz te dwa po bokach/ z tylu naroznika? Czy jest sens je wrzucic powiedzmy 20-30 cm za naroznik, to znaczy ten przy oknie tak by byl, zas ten drugi musialby powedrowac pod schody okolo 2-3m od naroznika. Co sadzicie o czyms takim? Ewentualnie tego przy oknie zawiesic, jesli tak to na jakiej wysokosci ( mysle bardziej o rogu). 

2 duże kolumny dajesz po obu stronach tv. 2 male z tyłu, ciupinke będą za głowa, ale skieruj je do siebie., w sensie do Ciebie. Natomiast nie dużo wyżej niż Twoje uszy. Możesz przy Denonie 2800,lub s 970 zakupić małe efektowe do Atmos. I naprawdę wystarczy. No, oczywiście centralny na środku, może być pod lub nad tv. Jeśli chodzi o subwoofer, to ten nie potrzebuje luksusu. . Powinien działać tam, gdzie Ci wygodnie, ewentualnie dalej próbować. Ampli ustawiasz. Odległości, poziomy, odcięcia. sygnału itp itd. Automatyczna kalibracja Ci pomoże,Dużo zabawy przy ustawianiu. 

Zaraz będą kontry... 

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Nawet nie ciut , nie bawmy się w Wersal :) 

Ten " mądrala" to już przeprasza , okazuje skruchę i obiecuje , że następnym razem nie będzie pisał głupot . A w ogóle to już jest pod wrażeniem Twojego systemu , skoro piszesz , że reakcji jesteś PEWIEN. :) 

No dobra , a teraz do rzeczy. 

Bierz. Nie mam pojęcia jak to zagra , ale jak już mój przedmówca wspomniał od czegoś trzeba zacząć. :) 

Jak ten Denon ma jakiś system kalibracji, to ona pomoże w wyrównaniu poziomów głośności między różnie rozstawionymi kolumnami. 

Nie twierdzę, że to by głupoty. NA PEWNO  KD za kilkanaście tysięcy będzie lepiej odbierane od tego za 4-5.I pewnie masz rację, E nie w tym przypadku, gdzie chłopak zaczyna. Dajmy my możliwość lizniecia tematu, a on sam potem zdecyduję, xzy to wystarczy, czy chce więcej.. 

11 minut temu, tomek4446 napisał:

Nawet nie ciut , nie bawmy się w Wersal :) 

Ten " mądrala" to już przeprasza , okazuje skruchę i obiecuje , że następnym razem nie będzie pisał głupot . A w ogóle to już jest pod wrażeniem Twojego systemu , skoro piszesz , że reakcji jesteś PEWIEN. :) 

No dobra , a teraz do rzeczy. 

Bierz. Nie mam pojęcia jak to zagra , ale jak już mój przedmówca wspomniał od czegoś trzeba zacząć. :) 

Jak ten Denon ma jakiś system kalibracji, to ona pomoże w wyrównaniu poziomów głośności między różnie rozstawionymi kolumnami. 

Oczywiście, że pomoże I nie chodzi tylko o głośność. Tomek 4446.Po raz kolejny mówię, ze czuje sarkazm. Denzel Washington powiedziałby-obrażasz moją inteligencję. Kojarzysz gościa? Proszę, odpuść sobie Wszyscy jesteśmy równi. Jeśli nie zgadzamy się z czyimś zdaniem, to respektujmy je. 

Jeśli nie wiesz, co potrafią Denony, to spytaj PanKlor-on Ci grzecznie wytłumaczy,że nie powinieneś żartować z Denona. Nie zgadzałem się z nim czasami, ale już go rozumiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, PanSioś napisał:

KD za kilkanaście tysięcy będzie lepiej odbierane od tego za 4-5.I pewnie masz rację, E nie w tym przypadku, gdzie chłopak zaczyna.

Ja widzę to tak. Nie ważne ile set kosztuje , aby to grało powinien być chociaż w przybliżeniu prawidłowo ustawiony. Ostatnia sprawa. Jak wchodzimy w tą niską półkę, to kupmy przynajmniej używki , zawsze to oczko wyżej niż nówki w maksymalnym budżecie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

Ja widzę to tak. Nie ważne ile set kosztuje , aby to grało powinien być chociaż w przybliżeniu prawidłowo ustawiony. Ostatnia sprawa. Jak wchodzimy w tą niską półkę, to kupmy przynajmniej używki , zawsze to oczko wyżej niż nówki w maksymalnym budżecie. 

Widzę światełko w tunelu😄. Tak, nawet budżetowy system dobrze ustawiony może zadziwić. Być może M1Kie ma kogoś, kto mu pomoze. Jeśli to dobrze zrobi, to będzie zadowolony. 

8 minut temu, tomek4446 napisał:

Ja widzę to tak. Nie ważne ile set kosztuje , aby to grało powinien być chociaż w przybliżeniu prawidłowo ustawiony. Ostatnia sprawa. Jak wchodzimy w tą niską półkę, to kupmy przynajmniej używki , zawsze to oczko wyżej niż nówki w maksymalnym budżecie. 

Ale czy chłopak, który się nie zna nie zostanie oszukany? Jeśli ma kogoś do pomocy, to oczywiście, że to dobry pomysł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogą być używki to budżet 4 tys daje na start np.:

set 5.1 od IndianaLine: TESI 542 + 242 + 742 + mio sub - poniżej 2000 idzie to wyrwać

zostaje 2tys na ampli i tu może być nowa Yamaha V4A za ~1600 lub lepiej, chociaż trochę drożej, wyjdzie nowa V6A (taniej latają używki z gwarancjami do 2025 czy nawet 2026 i to też można wtedy spokojnie brać)

I tak max co tam wchodzi to 5.1.2, więc nic wyżej od V6A nie potrzeba. Pierwszy z w/w zestawu do odstrzału byłby sub, ale już podstawa na początek zabawy jakaś jest.

ad Ultima - no był gdzieś filmik z mocno wzruszonym właścicielem, więc i te mają swoich fanów... jak kto lubi / oczy też kupują, czasami bardziej niż uszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lion napisał:

Jak mogą być używki to budżet 4 tys daje na start np.:

set 5.1 od IndianaLine: TESI 542 + 242 + 742 + mio sub - poniżej 2000 idzie to wyrwać

zostaje 2tys na ampli i tu może być nowa Yamaha V4A za ~1600 lub lepiej, chociaż trochę drożej, wyjdzie nowa V6A (taniej latają używki z gwarancjami do 2025 czy nawet 2026 i to też można wtedy spokojnie brać)

I tak max co tam wchodzi to 5.1.2, więc nic wyżej od V6A nie potrzeba. Pierwszy z w/w zestawu do odstrzału byłby sub, ale już podstawa na początek zabawy jakaś jest.

ad Ultima - no był gdzieś filmik z mocno wzruszonym właścicielem, więc i te mają swoich fanów... jak kto lubi / oczy też kupują, czasami bardziej niż uszy.

Jest dużo możliwości Zaczynają podobać mi się posty, aby pomóc M1Kie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, M1kie napisał:

Pozwolilem sobie poszukac zestawow z wczesniej wspomnianym  denonem 2800, wpadl mi w oko zestaw troche drozszy ULTIMA 40 Surround + DENON X2800H DAB "5.1-Set" ze sklepu teufel niby jest jakas promka teraz i wychodzi to wiecej niz moj budzet bo 7400(jestem w stanie dolozyc, to nie jest problem) ale widzialem ze pare osob z forum bralo to juz pod uwage, chwilke przezytalem pare postow o takim zestawie, ale jest tam sporo zargonu osob doswiadczonych wiec trudno mi to rozszyfrowac...

 

Czy w tym wypadku te wieksze glosniki beda po bokach TV, ten grubszy  na srodku z bassem/subwooferem oraz te dwa po bokach/ z tylu naroznika? Czy jest sens je wrzucic powiedzmy 20-30 cm za naroznik, to znaczy ten przy oknie tak by byl, zas ten drugi musialby powedrowac pod schody okolo 2-3m od naroznika. Co sadzicie o czyms takim? Ewentualnie tego przy oknie zawiesic, jesli tak to na jakiej wysokosci ( mysle bardziej o rogu). 

Wczoraj zaczęła się rozmowa o używanych sprzętach. Jest to ok. W wolnej chwili popatrz na znanym portalu, może ktoś sprzedaje coś ciekawego. Może całe kino się trafi. Jest szansa, jak niedaleko coś znajdziesz, na odsłuch i przekonanie się, czy coś takiego wystarczy. Myślę, że jest szansa na coś fajnego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lion napisał:

Jak mogą być używki to budżet 4 tys daje na start np.:

set 5.1 od IndianaLine: TESI 542 + 242 + 742 + mio sub - poniżej 2000 idzie to wyrwać

zostaje 2tys na ampli i tu może być nowa Yamaha V4A za ~1600 lub lepiej, chociaż trochę drożej, wyjdzie nowa V6A (taniej latają używki z gwarancjami do 2025 czy nawet 2026 i to też można wtedy spokojnie brać)

I tak max co tam wchodzi to 5.1.2, więc nic wyżej od V6A nie potrzeba. Pierwszy z w/w zestawu do odstrzału byłby sub, ale już podstawa na początek zabawy jakaś jest.

ad Ultima - no był gdzieś filmik z mocno wzruszonym właścicielem, więc i te mają swoich fanów... jak kto lubi / oczy też kupują, czasami bardziej niż uszy.

A zestaw "Yamaha RX-V485 czarny + Indiana Line Tesi 542 + 242 + 742 + Mio sub czarny" by sie sprawdzil? To znaczy widze ze chyba wszystko tutaj jest co podales poza amplitunerem, ktory jest inny, nie wiem czy ten yamahy jest dobry. Nowka sztuka caly ten zestwa wychodzi okolo 6k, nie zwyklem kupowac uzywek wolalbym chyba cos nowego :). Chyba ze kupic bez ampli i wziac to co polecasz - V4A

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie z nowymi, ale jak znam właściciela to co innego;

natomiast Indiany z Yamahą przyjemnie grają, naturalnie i nie będą męczyć, w zasadzie jakbyś szedł w Yamahę to powinieneś unikać jasnych kolumn - ogólnie wybór jest spory.

V4A to nowsza wersja RX-V485 (inny design, dodane 8K) zagrać zagra, ale to taki wariant minimum, 'bezrozwojowy', żeby odpalić to co kupisz i to max 5 kanałów, więc jako podstawę dałbym V6A, która ma więcej mocy, daje też większe możliwości na przyszłość (jak będziesz chciał iść w konfigurację atmos 5.1.2 to nie musisz amplitunera wymieniać) 

to tylko jeden przykład, a podejścia są różne - jeden wystartuje od ampli, a drugi najpierw wyrwie w promocji kolumny i potem zawęża się pole wyboru;

jeszcze jedna uwaga: wnęka na tv ma ok 220cm, obok są drzwi, więc pytanie czy tam nie lepiej będzie dać podstawkowych zamiast podłogowych kolumn, no i niewyjaśniona kwestia prawego surround - real foto będzie niezbędne,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro bede na dzialce, pomierze, porobie fotki, na pewno to zobrazuje lepiej cale pomieszczenie. Czyli glosniki itd okej, jedynie co to amplinuter wziac ten lepszy - rozumiem ze to wszystko dostane w oddzielnych "paczkach" i bedzie okej? Ja po prostu boje sie zamawiac oddzielnie bo zawsze czegos bedzie brakowalo a to kabelka a to tego a to tamtego a po prostu nigdy w zyciu nie mialem z tym doczynienia wiec zeby nie odwalic gafy ze czegos brakuje :D. Ale juz wiem ze zanim zamowie to wrzuce tutaj wszystko z zapytaniem co jeszcze.

 

Meczy mnie jeszcze kwestia podpiecia glosniczka za naroznikiem, to znaczy nie polece tam listwa do konca poniewaz mam okno, jak schowac kabelek przy oknie? Nie chce zeby rzucalo sie to w oczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...