Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 lub 7.1 do sporego pokoju


M1kie

Recommended Posts

10 minut temu, M1kie napisał:

Co do obcinania to czy moge miec kalibracje inna na sluchanie muzyki i inna na kino domowe, czy to za kazdym razem "przekrecanie" wszystkiego od nowa?

Nie. Bo to nie ma sensu... Kalibrację robi się po to, żeby dostosować brzmienie do warunków pomieszczenia (akcja/reakcja pomieszczenie - kolumny). W słuchawkach tego problemu nie masz. 

2 minuty temu, lion napisał:

w ampli KD załączasz tryb typu pure direct i lecisz na samych frontach bez "ulepszaczy", bez suba

Życzę powodzenia przy tak wrednym ustawieniu jakim dysponuje autor wątku... 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ja bym chcial bardziej miec zestaw, ktory da rade i jako kino i jako muzyka, to znaczy przy kinie niech nawet obniza mozliwosci frontow, ale jak juz puszcze muzyke to zeby to mialo brzmienie :D

 

Drzwi balkonowe nie beda otwierane na 99%, z jadalni ( z tylu pomiedzy kuchnia a salonem - sa zdjecia) jest HST i to on bedzie glownym wyjsciem na taras, to tutaj to po prostu "dodatek" bo lepiej miec otwierane niz nie, a taki duzy jeden fix kosztowalby za duzo ;).

 

Szafka RTV jeszcze w sumie nie wiem, tutaj kwestia dostosowania ;)

Edytowano przez M1kie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PanKlor napisał:

Nie. Bo to nie ma sensu... Kalibrację robi się po to, żeby dostosować brzmienie do warunków pomieszczenia (akcja/reakcja pomieszczenie - kolumny). W słuchawkach tego problemu nie masz. 

Życzę powodzenia przy tak wrednym ustawieniu jakim dysponuje autor wątku... 

ano jest wrednie w pomieszczeniu, ale pytał o możliwości, no to są takie, a efekt to teraz ciężko oceniać - nie wiadomo co kupi i jak rozstawi

4 minuty temu, M1kie napisał:

To znaczy ja bym chcial bardziej miec zestaw, ktory da rade i jako kino i jako muzyka, to znaczy przy kinie niech nawet obniza mozliwosci frontow, ale jak juz puszcze muzyke to zeby to mialo brzmienie :D

coś czuję, że chcesz mieć możliwość mocnego łupnięcia, no to nie żadne małe gwizdki, a większe kolumny czy to podstawki czy podłogowe to chyba jedna przy oknie, a druga dopiero po prawej w okolicy schodów, żeby kominek nie zdarł z niej laminatu... gdzie nie spojrzysz to i tak coś nie pasuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe w sumie troche w punkt, innej opcji nie ma niz po bokach TV, satelity za sofa reszta przed tv na rtvce czy na zabudowie :D

 

Raczej nie chce pakowac prawej fronta przy schodach, mam nadzieje ze kominek nic im nie zrobi, przetestuje gdy rozpale pierwszy raz jaka temperatura panuje przy wnece, niby jest kawalek od kominka, ale kto wie :)

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wnękę rtv i generalnie wszystko co po lewej stronie wkładu kominkowego to nie masz się co bać - od szyby pójdzie najwięcej, dlatego bezpośrednio przy niej nic nie powinno stać;

przerzeźbienie tych trzech półek od kominka to też żadna filozofia - i tak nic tam nie ma, a można coś zyskać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, M1kie napisał:

hehe w sumie troche w punkt, innej opcji nie ma niz po bokach TV, satelity za sofa reszta przed tv na rtvce czy na zabudowie :D

 

Raczej nie chce pakowac prawej fronta przy schodach, mam nadzieje ze kominek nic im nie zrobi, przetestuje gdy rozpale pierwszy raz jaka temperatura panuje przy wnece, niby jest kawalek od kominka, ale kto wie :)

Gdzie Ty chcesz fronty podłogowe ustawić skoro po lewej wnęka się kończy tuż przy ścianie z oknami/drzwiami tarasowymi a po prawej masz tą półkoszafkę połączoną z kominkiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lion napisał:

o wnękę rtv i generalnie wszystko co po lewej stronie wkładu kominkowego to nie masz się co bać - od szyby pójdzie najwięcej, dlatego bezpośrednio przy niej nic nie powinno stać;

przerzeźbienie tych trzech półek od kominka to też żadna filozofia - i tak nic tam nie ma, a można coś zyskać

wlasciwie to tam jest komin - tak to wygladalo przed zabudowaniem : 

 

image.png.1a785e3913c8750cec8343813ad2c3a2.png

 

 

 

 

 

 

 

Myslalem o uzyciu wneki/ przed wneka,  zapomnialem zmierzyc ile tam jest dokladnie miejsca, ale mysle ze jakies fronty do 30 cm szerokosci powinno sie zmiescic lajtowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że urządzanie chałupy koledze trwa.... to ja dorzucę od siebie, że takie 2 otwierane skrzydła to robienie sobie na maksa pod górę.

Jedne skrzydło będzie blokowane przez kanapę albo przeszkadzało tym co tam siedzą a drugie nie pozwoli normalnie ustawić kolumny. Nie było opcji na drzwi przesuwne? Jakiś architekt wnętrz/projektant tam maczał paluchy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, M1kie napisał:

wlasciwie to tam jest komin - tak to wygladalo przed zabudowaniem : 

 

image.png.1a785e3913c8750cec8343813ad2c3a2.png

Myslalem o uzyciu wneki/ przed wneka,  zapomnialem zmierzyc ile tam jest dokladnie miejsca, ale mysle ze jakies fronty do 30 cm szerokosci powinno sie zmiescic lajtowo.

30cm to w takim przypadku na wagę złota może być 

1 minutę temu, Q21 napisał:

Yamaha moim zdaniem może być fajną opcją pod kolumny takie jak np. KEF Q750. Centralka Q250C, surroundy Q150 i masz fajny zestaw :) W kwestii suba to np. RP-1200SW jest obecnie bardzo popularną opcją. W razie czego zapraszam na wycenę ;) 

Ampli to jak najbardziej bym brał v6a. Sęk w tym, że na v6a i frontach budżet się tu kończy, ale start zapewniony.

Mimo wszystko podstawkowe fronty łatwiej mi się w to pomieszczenie wpisują, ale poniekąd rozumiem też jak ktoś zawsze chciał konkretne audio i ciągnie go podłogówek za wszelką cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PanKlor napisał:

Widzę, że urządzanie chałupy koledze trwa.... to ja dorzucę od siebie, że takie 2 otwierane skrzydła to robienie sobie na maksa pod górę.

Jedne skrzydło będzie blokowane przez kanapę albo przeszkadzało tym co tam siedzą a drugie nie pozwoli normalnie ustawić kolumny. Nie było opcji na drzwi przesuwne? Jakiś architekt wnętrz/projektant tam maczał paluchy? 

Juz odpisywalem w tym temacie z 5 razy - to nie bedzie raczej nigdy otwierane, w pomieszczeniu widocznym na zdjeciac glebiej ( obok kuchni) jest HST i to on bedzie uzywany- dla mnie to bedzie zwykle przeszklenie, wybralismy tak jak jest bo tak bylo w projekcie i nam to nie przeszkadzalo, myslelismy o calym fixie ale firx 384x230 kosztowalby w granich 20k ( specjalna szyba, inne komory itd) a tak to tutaj wyszlo 8800 ;)

 

image.png.7195f6e2015512274eb6055d5cb9e220.png

 

2 godziny temu, lion napisał:

30cm to w takim przypadku na wagę złota może być 

Ampli to jak najbardziej bym brał v6a. Sęk w tym, że na v6a i frontach budżet się tu kończy, ale start zapewniony.

Mimo wszystko podstawkowe fronty łatwiej mi się w to pomieszczenie wpisują, ale poniekąd rozumiem też jak ktoś zawsze chciał konkretne audio i ciągnie go podłogówek za wszelką cenę.

Czyli trzeba by dorzucic z 2-3k na subwoofer oraz ile kasy na glosnik centralny?

 

Dobra, TV to okolo 190 cm, znalazlem zdjecie z instalacji elektrycznej i wychodzi szerokosciowo okolo 7-8 bloczkow porotherma = w najlepszym razie 296 w najgorszym 259, ale bloczkow jest 7 oraz jeden okolo 2/3 wiec blizej granicy 290 cm powinno tak naprawde byc. W najgorszym totalnie razie ( bo wiadomo centymetr tynku, plyta karton gips ) powinienem tam miec okolo 255-257 cm w najlepszym wiecej czyli niejako 2x 30 + 190 = 250 cm chyba sie lapiemy :D. Kurde bylem dzisiaj na dzialce i mialem zapisane zeby zmierzyc i zapomnialem, ciekawi mnie ile jest tak naprawde koncowo:/

 

Edytowano przez M1kie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w co chcesz iść? Podstawki, upychać podłogowe czy taki zestaw Klipscha jak wcześniej podawany Ciebie urządza? Central powinien być z tej samej parafii co fronty, więc tu masz już ograniczenie. Sub -no można od 1600 w górę iść. W ogóle kiedy planujesz to stawiać? Zanim tv zawiśnie to masz co robić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze przyszly miesiac, do roboty tak naprwade zostalo nam zagruntowanie i malowanie ( wszystko agregatem) wiec 3-4 weekendy max, tak naprawde to czekamy na fakture z PGE za skrzynke, potem podpisujemy umowe i wtedy juz pelnoprawnie mozemy sie "wprowdzac", jesli nastanie to wczesniej niz myslimy to po prostu bierzemy kilka dni wolnego w pracy i konczymy dom i sie wprowadzamy. I wtedy tez w sumie zamowie tv oraz to co tutaj moze uda sie nam wybrac :D

 

Mysle ze chcialbym upychac podlogowe, podoba mi sie ten klipchs, opinie tez dobre, natomiat zamiast brac ten zestaw theater to wolalbym jakies wieksze fronty, ten glosnik frontowy i subwoofer i wszystko z tego klipscha. Czy glosnik frontowy moze byc polozony na takiej niskiej RTV na gorze? Mowie tutaj o wysokosci 20-30 cm ~

 

 

Widze natomiast ze same frontowe to jest 3-4k pln, do tego ampli 2,5k do tego subwoofer 1500-2000 + centralny 1500 ~ to daje razem kwote prawie  2x wieksza niz moja bazowa :D

Edytowano przez M1kie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, M1kie napisał:

Widze natomiast ze same frontowe to jest 3-4k pln, do tego ampli 2,5k do tego subwoofer 1500-2000 + centralny 1500 ~ to daje razem kwote prawie  2x wieksza niz moja bazowa :D

Jak okien nie będziesz uzywal to luz. Weź podłogowe i ustaw je przed tą całą szafką. Będzie lepsze pole manewru. Co do budżetu zmieścisz się z całkiem spoko sprzętem ale szukaj okazji/negocjuj. Subwoofer zdecydowanie niedoszacowany. Tak x2 bym powiedział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a co sadzicie o wrzuceniu najpierw samych frontow, jakis glosniki klipschera + yamaha v6a tak na start bazowo, po prostu na takie cos moglbym sobie pozwolic juz przy przeprowadzce, nastepne rzeczy dojda z czasem i dzieki temu nie musze a) sie szczypac z kasa i zastanawiac oraz b) bede mogl od poczatku sie z tym bawic i wiedziec z czym to sie je, powoli bede szedl do celu :)

 

Teraz pytanie - ktore fronty wybrac? Amplituner juz chyba wybrany :)

 

Myslalem o Klipsch R-800F  pytanie co sadzicie, wykrocze juz poza budzet bo 2x2100 ~ + 2500 = 6700 ale mysle ze dam rade ;)

Edytowano przez M1kie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej polecana jest seria RP od Klipscha, a R800f niekoniecznie, po drugie połączenie ich z Yamahą to też nie taki pewniak. Ogólnie Klipsch do kina ok/ muzycznie może Ci nie podejść. Z rx-v6a może Heco Aurora 700 albo Indiana Tesi 5 (2700 za parę) lub Diva 5. Inni już tu pewnie lepiej doradzą, bo budżet urósł i jest w czym wybierać 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

się czepiacie z rana, kawki zabrakło chyba 😜

@maciek72 a zrób coś wykwintnego za 4000 :), no dobra teraz już jest 6700

autor pytał czy mogą być 'inne kalibracje dla KD i inne dla muzyki', no to tylko wskazałem możliwe 'obejście' (pure direct, może jeszcze wybór własnego EQ), YPAO to właściwie nie wiem jak odczaruje takie pomieszczenie

@Piotr Sonidotu łatwo się zgubić :) na pytanie czy mogą jednak być monitory autor odpisał: "Mysle ze chcialbym upychac podlogowe" 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pure direct ma sens tylko i wyłącznie w pomieszczeniu z super akustyką. Pomija kalibrację a to w większości salonów (a już tym bardziej takich jak u autora) spowoduje po prostu brzmienie z dupy. U mnie tak jest i ja tego jestem świadomy dlatego Pure direct nie używam do słuchania muzyki bo jest po prostu źle a czemu to widać po wykresach pomiarowych dla poszczególnych kolumn. A czemu tak jest? Narożnik pod ścianą plus kolumny frontowe nie tak bardzo odsunięte od ściany jakbym chciał. Kalibracja jest dla mnie w takiej sytuacji zbawieniem.

Co do autora i tego wątku to tu jest totalny chaos. Sam autor chyba nie ma zbytniego pojęcia o audio. Słuchać porad za bardzo nie chce (mam na myśli upychanie podłogówek zamiast monitorów). Nie wiadomo też jak ta wnęka w ogóle jest jeśli chodzi o rozmiar i jak będzie zaadaptowana (jak szeroka szafka rtv itp.). Nie wiadomo jaki autor będzie w stanie przeznaczyć budżet. Itp. Itd.

My się możemy produkować, doradzać na bazie własnych doświadczeń ale to i tak autor zrobi co będzie chciał lub uważał za słuszne, "lepsze", ładniejsze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...