Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 lub 7.1 do sporego pokoju


M1kie

Recommended Posts

A , macie w salonie taką wnękę , aby pokazać jak gra tak ,,upchany,, głośnik ?

Kolega chce tylko nowe , pachnące ,,klocki,,

Wydając 4 , czy 12k na nowe , to na używkach dostanie 2 , 3 , 4 x ciekawsze rozwiązania .

Począwszy od mocy końcówek , ilości końcówek , po kalibrację , możliwość podlaczeń ( wejść i wyjść) , 

 

Denon 1800 sprawdzi się w sypialni 12m2 do Netflix przed  zaśnięciem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, eMBe napisał:

Pure direct ma sens tylko i wyłącznie w pomieszczeniu z super akustyką. Pomija kalibrację a to w większości salonów (a już tym bardziej takich jak u autora) spowoduje po prostu brzmienie z dupy. U mnie tak jest i ja tego jestem świadomy dlatego Pure direct nie używam do słuchania muzyki bo jest po prostu źle a czemu to widać po wykresach pomiarowych dla poszczególnych kolumn. A czemu tak jest? Narożnik pod ścianą plus kolumny frontowe nie tak bardzo odsunięte od ściany jakbym chciał. Kalibracja jest dla mnie w takiej sytuacji zbawieniem.

Co do autora i tego wątku to tu jest totalny chaos. Sam autor chyba nie ma zbytniego pojęcia o audio. Słuchać porad za bardzo nie chce (mam na myśli upychanie podłogówek zamiast monitorów). Nie wiadomo też jak ta wnęka w ogóle jest jeśli chodzi o rozmiar i jak będzie zaadaptowana (jak szeroka szafka rtv itp.). Nie wiadomo jaki autor będzie w stanie przeznaczyć budżet. Itp. Itd.

My się możemy produkować, doradzać na bazie własnych doświadczeń ale to i tak autor zrobi co będzie chciał lub uważał za słuszne, "lepsze", ładniejsze ;)

 

 

No pewnie ze nie mam, jak bym mial to bym tutaj nie pisal tylko sam wybral. Monitory tez trzeba gdzies postawic, chyba ze mozna polozyc je na podlodze, wtedy zwracam honor, tak to rtv 30 cm + monitor 30-40 cm = 70 cm, oczywiscie kolumny podlogowe sa wyzsze bo okolo metra, co do wielkosci wneki to juz podalem zakres, na pewno powyzej 250 cm wiec teoretycznie powinno sie wszystko zmiescic. Co do adaptacji to prawda o tym nie myslalem bo nie ma to dla mnie znaczenia, dostosuje sie do tego co potrzebuje, beda podlogowki to wezme szafke o szerokosci tv lub mniej, budzet tez juz nadwrezam bo pisze o samych frontach + amplitunerze za 6-7k wiec nie stoje przy swoim ze chce dalej fajne kino domowe do 4k i tyle, mam wrazenie ze czesc osob nie czyta postow tylko dalej odpisuje to samo co na pierwszej stronie. 

 

Nie no nikt sie nie musi produkowac, to jest forum jak komus sie nie chce to nie musi komentowac, przeciez jest wolna wola ;)

 

55 minut temu, maciek72 napisał:

A , macie w salonie taką wnękę , aby pokazać jak gra tak ,,upchany,, głośnik ?

Kolega chce tylko nowe , pachnące ,,klocki,,

Wydając 4 , czy 12k na nowe , to na używkach dostanie 2 , 3 , 4 x ciekawsze rozwiązania .

Począwszy od mocy końcówek , ilości końcówek , po kalibrację , możliwość podlaczeń ( wejść i wyjść) , 

 

Denon 1800 sprawdzi się w sypialni 12m2 do Netflix przed  zaśnięciem :)

Przepraszam,  ze nie skusilem sie na Twoj zestaw, ale nie musisz tego podkreslac w postach, tak chce nowe pachnace klocki, a Twoje zwyczajnie mi sie tez nie podobaja, no i wyglada na to ze nie jest to jakis hot towar jesli stoja od grudnia 2023 roku. Nie miej mi za zle takiej odpowiedzi, nie wiem tylko po co te troszke aroganckie podkreslanie ze chce nowe pachnace klocki ;)

 

Co do opinii o denonie to dziekuje - w takim razie nie biore go wcale pod uwage :)

 

Zerknalem z ciekawosci na uzywki, roznica w cenie to zazwyczaj 30 max 40% i nigdy nie wiesz na co trafisz, co innego brac od kogos znajomego a co innego od kogos z olxa, dla mnie to ryzyko, w szczegolnosci ze jak juz wszyscy zauwazyli moja znajomosc audio jest na poziomie ZERA wiec ja nawet nie bede w stanie powiedziec czy dana kolumna gra poprawnie/ czy cos nie jest zepsute, wiec na pewno na pierwszy strzal chcialbym cos nowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, PanKlor napisał:

Nie oczekuj, że w budżecie około 2 tys pln dostaniesz coś wyraznie lepszego. X1800 za ok 1600 pln to całkiem dobra propozycja jak ktoś chce złożyć budżetowe kino.

Jasne, po prostu rzucil mi sie w oczy na pepperze i dlatego zapytalem, zostajemy przy v6a ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, M1kie napisał:

Monitory tez trzeba gdzies postawic, chyba ze mozna polozyc je na podlodze, wtedy zwracam honor

Pisałem Ci, że albo na specjalnych uchwytach mocowanych do ściany albo na szafce RTV ale ogólnie zaleca się żeby głośniki wysokotonowe z frontowych kolumn były na wysokości uszu tam gdzie siedzisz.

Przykład uchwytu na kolumnę podstawkową.
shopping.webp.d6f0304e215f84587346cf815484cc00.webp

40 minut temu, M1kie napisał:

co do wielkosci wneki to juz podalem zakres, na pewno powyzej 250 cm wiec teoretycznie powinno sie wszystko zmiescic

Do Ciebie niezbyt dociera to co Ci ludzie piszą o upychaniu kolumn we wnęce prawda? :)
 

41 minut temu, M1kie napisał:

Co do adaptacji to prawda o tym nie myslalem bo nie ma to dla mnie znaczenia

Może i dla Ciebie nie ma ale dla brzmienia ma ogromne znaczenie. Chyba, że lubisz pogłos jak w kościele i dudniące brzmienie to spoko :) Pewne rzeczy kalibracja ogarnie ale to też nie jest złoty środek na złe ustawienie kolumn i złą akustykę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, eMBe napisał:

Pisałem Ci, że albo na specjalnych uchwytach mocowanych do ściany albo na szafce RTV ale ogólnie zaleca się żeby głośniki wysokotonowe z frontowych kolumn były na wysokości uszu tam gdzie siedzisz.

Przykład uchwytu na kolumnę podstawkową.
shopping.webp.d6f0304e215f84587346cf815484cc00.webp

Do Ciebie niezbyt dociera to co Ci ludzie piszą o upychaniu kolumn we wnęce prawda? :)
 

Może i dla Ciebie nie ma ale dla brzmienia ma ogromne znaczenie. Chyba, że lubisz pogłos jak w kościele i dudniące brzmienie to spoko :) Pewne rzeczy kalibracja ogarnie ale to też nie jest złoty środek na złe ustawienie kolumn i złą akustykę.

 

 

Ja nie chce tych kolumn upychac we wnece, chce je wystawic przed nia, pisalem to juz ze dwa razy xd...

 

No i dlatego mowie ze ta rtvka dla mnie nie ma  znaczenia wiec dostosuje wszystko w pelni jak mi doradzicie, zeby wlasnie bylo dobrze :D

 

Tak jak napisalem zwracam honor, da sie, natomiast wtedy nie bede juz w stanie ich wystawic przed wneke, nie chce tez za bardzo ich wieszac bo na tej scianie juz bede mial rekuperacje decentralna a przy ambilight beda cienie/odbicia czy od uchwytu czy od samego glosnika ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walnij sobie używane Klipsch RP8000, Yamaha z takimi kolumnami da Ci przeciąg którego szukasz. A jak Klipsch nie podpasuje to bez problemu puścisz je dalej, przynajmniej będziesz wiedział jaki dźwięk szukasz. Bo mam wrażenie że oczekujesz od samego początku że ma być pierd..niecie. Będzie :D 

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, M1kie napisał:

Rozumiem, ze centralki nie wrzuca sie do tej rtvki na "dol" tylko przed nia, na rowni z frontami?

Wrzuca się tak aby grała możliwe na odbiorcę, bez odbić od blatu szafki. Ja mam np. wrzuconą niżej bo wyżej stoi amplituner I koncowka mocy. Pewnie trochę lepiej byłoby wyżej ale to straszna krowa i nie chce mi się walczyć z przesuwaniem, ciągnięciem kabli i kolejna kalibracją. Uroki sprzętu audio w pokoju dziennym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Butler napisał:

Walnij sobie używane Klipsch RP8000, Yamaha z takimi kolumnami da Ci przeciąg którego szukasz. A jak Klipsch nie podpasuje to bez problemu puścisz je dalej, przynajmniej będziesz wiedział jaki dźwięk szukasz. Bo mam wrażenie że oczekujesz od samego początku że ma być pierd..niecie. Będzie :D 

 

Najpierw gość chciał nowe tańsze. Potem niby myślał o używanym fajniejszym. Różne były komentarze...Butler-jesli facet buduje NOWY dom,to nie mów, żeby kupił używki i będzie ok. Niech kupi ampli i 2 fronty-noweK. Za 5-6 tysięcy kupi. Ktoś się dziwił, że ma tv 85 i 2 x tańsze nagłośnienie chce kupić. Jestem przekonany, że inwestor ma większy mętlik, niż zanim tu się pojawił. Ci, co proponują są bardziej nakręceni od niego. Qrde, jak sobie kupisz nowy garnitur, to idziesz do lumpexu po koszule? Poszukać odpowiedniego dźwięku może na odsłuchach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PanSioś napisał:

Butler-jesli facet buduje NOWY dom,to nie mów, żeby kupił używki i będzie ok.

Ale budżet jest tu kluczem. Co, ma kupic nowe RP8000 za 7000zł jak może dostać używane jeszcze na gwarancji poniżej 4000zł? Ludzie oddają często kolumny w perfekcyjnym stanie. Jeśli miałbym oszczędzać to na pewno na kupowaniu używanych kolumn a nie na elektronice.

10 minut temu, PanSioś napisał:

Qrde, jak sobie kupisz nowy garnitur, to idziesz do lumpexu po koszule?

A co to jakaś ujma? Moja żona czasem jak robi "napad" na ciuchland to przynosi takie marki za grosze że szczena mi opada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Butler napisał:

Ale budżet jest tu kluczem. Co, ma kupic nowe RP8000 za 7000zł jak może dostać używane jeszcze na gwarancji poniżej 4000zł? Ludzie oddają często kolumny w perfekcyjnym stanie. Jeśli miałbym oszczędzać to na pewno na kupowaniu używanych kolumn a nie na elektronice.

A co to jakaś ujma? Moja żona czasem jak robi "napad" na ciuchland to przynosi takie marki za grosze że szczena mi opada.

Nowy dom za kilkaset tysięcy i używany sprzęt audio za 5.No, jak dla Was liczy się marka.... pasek na bucie albo kropka na koszulce... I wcale, proszę, nie zrozum mnie źle, każdy ma prawo wydawać pieniądze, jak chce, ja, ze swojego punktu widzenia tego, qrde, nie widzę. No, oczywiście punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia. Znam jednego, co sobie nowego Citroena C5 kiedyś kupił, żeby mieć najlepsze, teoretycznie, auto we wsi. 

Ale jeździł Max 110 na ha, bo szkoda było na wachę. Qrde, a w pokoju tynk się sypał... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PanSioś napisał:

Nowy dom za kilkaset tysięcy i używany sprzęt audio za 5

To ja tego także nie rozumiem że budżet za słaby i pisałem już o tym. No ale cóż. Nie będę nikomu do portfela zglądał, skoro nie ma albo nie chce dać więcej na audio to nie moja sprawa. Może ma powżniejsze wydatki, może budowa ponad budżet wyszła, może alimenty, może problemy zawodowe itd. nic mi do tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Butler napisał:

To ja tego także nie rozumiem że budżet za słaby i pisałem już o tym. No ale cóż. Nie będę nikomu do portfela zglądał, skoro nie ma albo nie chce dać więcej na audio to nie moja sprawa. Może ma powżniejsze wydatki, może budowa ponad budżet wyszła, może alimenty, może problemy zawodowe itd. nic mi do tego.

Dokładnie. Nic nam do prywatnego życia i do powodów jakichś dzialań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,  ze nie skusilem sie na Twoj zestaw, ale nie musisz tego podkreslac w postach, tak chce nowe pachnace klocki, a Twoje zwyczajnie mi sie tez nie podobaja, no i wyglada na to ze nie jest to jakis hot towar jesli stoja od grudnia 2023 roku. Nie miej mi za zle takiej odpowiedzi, nie wiem tylko po co te troszke aroganckie podkreslanie ze chce nowe pachnace klocki 

Jakbyś kolego bardziej poszperał w internecie , to  mój zestaw składa się z 5 takich zestawów:)

3 suby i kilka monitorów sprzedało się :)

Zaproponowałem optymalny tani zestaw , który sprawdza się bardzo dobrze w domowej rozrywce .

Miłego wieczoru 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja nigdzie nie pisalem ze bede bral uzywki, za duzy faktycznie jest tu chaos :D

 

Ja juz jestem w stanie dolozyc wiecej do tego zestawu, przeciez pisalem o tym ze na razie frontowe + ampli i ze kwota wzrasta a reszte najwyzej doloze z czasem jesli bedzie mi czegos brakowalo. Ja to traktuje troche jak pierwsze auto, chce zobacz co z czym sie je ale tez nie brac najtanszego seicento po wypadku :D. Ogolnie dzieki wam i tak bardzo duzo informacji udalo mi sie zdobyc, za co serdecznie dziekuje kazdemu z osoba, amplituner juz jest w sumie wybrany, fronty zarys tez mam co chce, teraz kwestia tylko ile na to przeznacze. W sumie z frontow mysle o tych RP6000 lub RP8000, do tego metrazu podobno bardziej bedzie pasowac to drugie, natomiast wiadomo cena, te dwa fronty + ampli to przeszlo 10k, zastanawiam sie caly czas czy potrzebuje az takiego pierdzielniecia, natomiast powiem szczerze ze pol zycia sobie wszystkiego odmawialem w imie inwestycji/oszczedzania i powoli zaczynam brac to na co mam ochote, obiecalem sobie dobre kino domowe oraz grill, moge zaczac od samych frontow bo dla mnie to i tak bedzie milion lat w przod a jak bedzie malo to doskladam reszte. Chociaz z tego co widze roznica w cenie RP6000 a RP8000 nie jest jakas bardzo duza, przynajmniej wedle ceneo gdzie roznica to bodaj 600 pln na zestawie.

 

O uzywkach serio myslalem ale boje sie po prostu, nie mam na tyle wiedzy zeby rozpoznac nawet na odsluchu czy jest wszystko okej, a ile sa warte zepsute fronty po zaplaceniu za nie 70% ceny nowych. Owszem mozna mi teraz napisac ze nowe tez moga mi przyjsc w jakis sposob zepsute i zgadzam sie tak moze byc, ale jest wieksze bezpieczenstwo :)

 

 

 

AAA i moi mili Panowie udalo mi sie w koncu zmierzyc, wneka ma dokladnie 290, wiec odejmujac 190 na tv mamy jeszcze po 50 cm po lewej i prawej, wiec chyba zmiesci sie bez problemu.

 

@maciek72

 

W takim razie bardzo sie ciesze z udanych biznesow ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wszystko fajnie rośnie - i budżet, i te 290cm;

u mnie 310cm i gra ok, chociaż z lewej mam ścianę, a nie przeszklenie;

jak zamówisz to masz chwilę na testy i ewentualny zwrot, ale na początku przygody z KD to tego czasu może zabraknąć;

zresztą po przejściu z popierdółkowych głośniczków tv i tak będziesz happy i już pozostawisz to co kupisz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@M1kie jak chcesz nowe a trochę taniej to możesz popatrzeć na Monitor Audio Bronze 500. Będzie taniej niż Klipsch a to też konstrukcja która nieźle radzi sobie w KD i w stereo. A jak ma robić wrażenie wielkością na znajomych to Oberon 9 jest teraz w niezłej cenie, pomiędzy Klipschem a MA. 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, M1kie napisał:

 W sumie z frontow mysle o tych RP6000 lub RP8000,

Z Yamahą to może niezbyt dobrze się zgrać. Poszukaj na tym forum wątków o rp8000.

Cytuję:

"1. Klipsch + yahama tak się nie robi.

2. Klipsch nie nadaje się do muzyki.

W Klipsch nie znajdziesz środka , bo po prostu tam go nie ma . Efekciarskie granie , skrajami pasma"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...