Skocz do zawartości

Dolby TrueHD oraz DTS-HD Master na systemie 5.1


Gas

Recommended Posts

Cześć, prośba o info czy odtwarzając np. plik MKV na PS5 z dysku USB (ma ścieżkę dolby TrueHD i/lub DTS HD master) będę mógł otrzymać dźwięk we wspomnianych formatach mając system głośników 5.1 (Amplituner Denon avr 4310)? - myśl taka, żeby rozdzielić sygnał splitterem/ekstraktorem HDMI i obraz puścić do TV a dźwięk do ampli.

Chodzi o to czy wspomniane formaty są dostępne wyłącznie od 7.1?

Edytowano przez Gas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner zmapuje sobie kanały. Powinno być OK. 

Wszystko przy założeniu dobrej jakości ekstraktora/splittera i puszczeniu dźwięku po HDMI do amplitunera a nie optykiem. 

Poza tym czemu nie sprawdzisz samemu? Po puszczeniu sygnału nie daje obrazu ze względu na format/rozdzielczość materiału? 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. 

Kupiłem niedawno ampli i zakup splittera/ekstr. jest dopiero w planach. 

Dotychczas miałem ampli Denona AVR 2807 wyłącznie z DD i DTS, stąd pytanie czy jest sens kupować splity/ekstr. żeby była szansa uzyskać lepsze formaty - miałem wątpliwości czy na 5.1 te formaty "usłyszę".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gas napisał:

Kupiłem niedawno ampli i zakup splittera/ekstr. jest dopiero w planach. 

Rozumiem ale moje pytanie jest z gatunku po co CI splitter? 😉 Nie możesz wszystkiego pchnąć przez amplituner ograniczając rozdzielczość obrazu? 

8 minut temu, Gas napisał:

Dotychczas miałem ampli Denona AVR 2807 wyłącznie z DD i DTS, stąd pytanie czy jest sens kupować splity/ekstr. żeby była szansa uzyskać lepsze formaty - miałem wątpliwości czy na 5.1 te formaty "usłyszę".

Największa różnica między tymi formatami to sposób kompresji. Te bezstratne będą miały więcej szczegółów i dynamiki.  Wyższe formaty, owszem obsługują do 7 kanałów w warstwie dolnej ale nie oznacza to, że jest to obowiązkowe dla systemu, żeby taki format zagrał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

Rozumiem ale moje pytanie jest z gatunku po co CI splitter? 😉 Nie możesz wszystkiego pchnąć przez amplituner ograniczając rozdzielczość obrazu? 

Aaa. Mówisz żeby sprawdzić czy polecą te formaty i usłyszę różnicę, a następnie kupić splitt/ekstr. Fajny pomysł. Dzięki 

Edytowano przez Gas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...