Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 - Polk Audio?


MojNick

Recommended Posts

Cześć,

w najbliższym czasie czeka mnie przeprowadzka a co za tym idzie do wymiany będę miał zestaw KD - aktualne sprzedaję z mieszkaniem. Mieszkanie z rynku wtórnego i nie wymaga kompletnie remontu wiec kable na tył będę ciągnął w listwach (czy obowiązuje zasada że tyle kable muszą być tej samej długości?)

Aktualne pomieszczenie gdzie stał tv miało 6 metrów szerokości (3,5 metra wycięcia gdzie był tv i kanapa) na 3,3 od kanapy do ściany, za kanapą był mały aneks (+2metry) a obok jadalnia i otwarta przestrzeń (łącznie ok 33 metrów2). W tym zestawie działał zestaw Polk Audio TL1600 + Denon avr1500h i był on dla mnie w zupełności wystarczający. Tylne głośniki wisiały przy suficie i były skierowane pod kątem w stronę kanapy.

Aktualnie pomieszczenie będzie miało wymiary 7 metrów szerokości i ~4,5 długości, a sama część telewizyjna ma szerokość 4m. Poniżej piękny szkic, na szaro aneks, na pomarańczowo 2 kanapy (pod kątem oglądania patrzymy na tą na wprost TV).

image.png.22b6f02d591eb9d7581df46b1d13d11d.png

 

Wstępnie zastanawiałem się nad tymi samymi głośnikami bo byłem zadowolony, jednak człowiek chce zmian więc padła decyzja na coś nowego.

budżet nie jest za duży, ale myslę że coś się da złożyć. Wstępnie chciałem zostać przy aktualnej marce bo zrobiła na mnie bdb wrażenie i głośniki powinny być białe (nie mam nic do gadania :P), w gre nie wchodzą też przednie kolumny stojące, muszą być 4 małe, a tylne też będą podwieszone wyżej gdyż są nad drzwiami i oknem. Specyfika grania tego co miałem była dla mnie bardzo dobra.

 

Moja propozycja to (ceny gdzieś znalezione na necie w różnych sklepach)

Centralny - Polk Audio Głośnik centralny Signature Elite ES35 lub ES30 (raczej ten pierwszy jak warty) - 1250 zł

SUB - Polk Audio HTS SUB10 - 1600-1700 zł

przód - polk audio signature elite es15 - 1200 zł komplet

Tył - jak wyżej lub polk audio signature elite es10 (wtedy 850 zł za komplet).

Komplet wychodzi 5000-5200 zł zależnie od wyborów i to jest już absolutne maksimum. Powyższy zestaw podoba mi się wizualnie i ma całkiem fajne opinie z tego co udało mi się do nich dotrzeć.

W ramach powyższego mam 2 dylematy - czy centralny ES35 to nie przerost formy nad treścią i cze ES30 nie wystarczy? Oraz czy lepiej brać 4x ES15 zamiast 2xES15 na przód i 2xES10 na tył.

Do tego wychodzi amplituner, poprzedni Denon był spoko, ale nie wiem co teraz warte jest po takim czasie od zakupu ostatniego, tu już im taniej tym lepiej gdyż budżet z gumy nie jest.

 

Ze sprzętów to do zestawu będzie podłączony TV TCL, któryś z dostępnych miniled 75 cali 4K (zależy od budżetu). Ze sprzetów to na pewno XBOX SX oraz dekoder 4k IPTV któregoś z operatorów - jeszcze nie wiem którego.

Ostatnie pytanie to jak to podłączyć? XBOX i dekoder pod HDMI IN do ampi, potem przez HDMI OUT earc do TV?

Na TV będę korzystał z pełni serwisów streamingowych, do tego standardowo TV + konsola. Głównie zależy mi na oglądaniu TV i streamingu, konsola sporadycznie do pogrania raz na jakiś czas.

 

Dzięki za wszelkie odpowiedzi i pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MojNick napisał:

(czy obowiązuje zasada że tyle kable muszą być tej samej długości?)

Niektórzy się tego trzymają. Mając amplituner w tylnym rogu pomieszczenie uznałem że nie będę z siebie wariata robił i do kolumn kable lecą bez kombinowania.

19 minut temu, MojNick napisał:

Ostatnie pytanie to jak to podłączyć? XBOX i dekoder pod HDMI IN do ampi, potem przez HDMI OUT earc do TV?

 Masz dwie opcje, pierwszą sam napisałeś, opcja druga to źródła podłączasz bezpośrednio do TV, a ampli z TV jednym HDMI wykorzystując eARC. Różnica to kwestie obsługi i przyzwyczajeń z tym związanych.

Składasz nowe kino. Nie bierzesz pod uwagę Atmos w suficie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Butler napisał:

 Masz dwie opcje, pierwszą sam napisałeś, opcja druga to źródła podłączasz bezpośrednio do TV, a ampli z TV jednym HDMI wykorzystując eARC. Różnica to kwestie obsługi i przyzwyczajeń z tym związanych.

A to zobaczę jak mi będzię lepiej, dzięki za wyjaśnienie.

36 minut temu, Butler napisał:

 Składasz nowe kino. Nie bierzesz pod uwagę Atmos w suficie?

Niestety nie bardzo mam jak to w tym momencie zrobić. Będę miał bardzo krótki czas na przeprowadzkę więc jeszcze rycie korytek na kable nie wchodzi w grę. Do tej pory nie miałem też potrzeby, 5.1 jakoś mi wystarczało.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Jeśli podobały Ci się Polki, to spokojnie przy nich zostań. ES30 moim zdaniem jest jak najbardziej okej opcją. W kwestii surroundów też ES10 sobie dadzą radę na spokojnie. 

Co do ampli, Denon jest fajnym, dość spokojnie grajacym rozwiązaniem. Osobiście lubię w kinie Onkyo z Polkami, fajnie otwiera górę :) 

W razie czego zapraszam do kontaktu, przygotujemy fajną wycenę na cały zestaw ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...