Skocz do zawartości

Jaki Amplituner do ok. 2 000 zł używany?


Seki87

Recommended Posts

42 minuty temu, Gargan napisał:

Wrzuciłem tezę. Chcesz ją obalić to wysil się i udowodnij, że nie mam racji.

Jesteś żałosny. Wiesz o tym? To moja teza obal ją. Np. poprzez udowodnienie, że Dirac zrówna ze sobą brzmienie dwóch skrajnie grających amplitunerów albo kolumn :>>>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Murciano napisał:

Znów się wypowiem, bo w sumie przeszedłem podobną drogę jak Ty - zaznaczam, że jestem zwykłym użytkownikiem prywatnym. 

Otóż jak dokupisz stereo (ja chciałem wziąć Marantza PM7000, czyli połączenie wzmacniacza ze streamerem na którym mi też zależało, bo używam Tidala) to okaże się, że :

1. Twój Denon x2100 nie ma wyjścia pre out

2 Marantz PM7000 nie ma wejścia Main in

czyli staniesz przed koniecznością zakupu przełącznika, dzięki któremu będziesz w stanie przełączać amplitunery (jedna para kolumn przednich, a 2 źródła dźwięku, więc musisz zadecydować który wzmacniacz w danym momencie zasila kolumny L i R). Oczywiście możesz też spiąć marantza z denonem zwykłym wejściem, ale wtedy korzystając z kina musisz mieć na Marantzu ustawione zawsze np. 50% głośności i musisz każdorazowo osobno go włączać i przełączać na to wejście.

Jak ja sobie o tym pomyślałem to z jednej strojy wydawało się możliwe i wykonalne (wersja 2), ale też znając siebie wiedziałem, że mnie to będzie wqrzać.

Koniec końców ja wybrałem Onkyo RZ50 z francji za 1190 euro i narazie jestem zadowolony.

Wiesz co mój denon ma wyjście pre- out tak że jak bym kupił wzmacniacz to nie będzie problemu z podpięciem tylko muszę znałeś wzmacniacz z tym wejściem main in ale chce właśnie porady czy lepiej będzie grał marantz Seri 6 lepiej od denona 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Seki87 napisał:

Wiesz co mój denon ma wyjście pre- out tak że jak bym kupił wzmacniacz to nie będzie problemu z podpięciem tylko muszę znałeś wzmacniacz z tym wejściem main in ale chce właśnie porady czy lepiej będzie grał marantz Seri 6 lepiej od denona 

A to nie wiedzialem, że seria x2 Denona miała wtedy pre out.

To napiszę Ci co wiem:

- seria 6 marantza to de facto seria x3 Denona i tu już miałeś info, że przełomu w stereo nie doświadczysz. Dodatkowo, używany w miare świeży Marantz (6014/6015) będzie kosztował na olx w okolicy 3500 zl +/- 10% i niewiele drożej kupisz już znacznie lepszego w stereo Denona x4700 (tylko musisz szukać z DACiem AKM),

- niestety wzmacniacze z main in są drogie, czyli nowe zaczynają się w okolicach 900-1000 euro,

- nawet jak kupisz wzmacniacz stereo to ważne jest źródło czyli z czego będziesz odtwarzał muzykę. Jak będziesz odtwarzał z Denona x2100 to poprawa w stereo będzie niewielka (dźwięk procesuje wciąż Denon). Jak podłączysz CD do wzmaka stereo będzie dobrze, a jak dodatkowo słuchasz z tidal/spotify to będziesz dodatkowo potrzebował streamer (doradzone Ci zostanie Wiim dostępny od kilkuset złotych) i jakiś kabelek między Wiim a wzmakiem (znów parę złotych).

W skrócie nowe lepsze stereo ze streamerem to min. 5000 zl.

Ewentualnie jeśli to "spinanie" razem klocków Cię nie przeraża, to możesz polować też na świeżą używkę wzmaka z main in np. Denon 1600 czy marantz 8005

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Gargan napisał:

@eMBe A teraz bawisz się w demagogię, bo o różnych kolumnach nic nie mówiłem.

Nie?
 

1 godzinę temu, Gargan napisał:

Dirac wyrównuje pracę kolumn i odpowiedź pomieszczenia. Większość amplitunerów AV w tej samej cenie mają bardzo podobne możliwości. Właściwie to można nakładać wykresy na siebie. Więc jeśli Dirac jeszcze wygładzi drobne mankamenty to wszystko będzie brzmiało tak samo

Tak jak pisałem. Jesteś żałosnym trollem. Szkoda na Ciebie słów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę daje dużo do myślenia, dużo wariantów można przemyśleć. wlasne lubię słuchać muzyki z tidal i spotify ale też teoretycznie mam to w tv tak robiłem z denonem tylko spotify mam strumienowo z tel.. No muszę przemyśleć czy nie kupię coś nowego jak tego sprzedam tylko nie chcę też przepłacić jak za cenę nowego będę maił lepszy używany sprzęt😁

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gargan napisał:

@eMBe wróć do podstawówki nauczyć się czytać ze zrozumieniem.

Celuj w końcówkę mocy do takiego zastosowania.

Tu znów wielu powie, że końcówka bez sensu, bo całe procesowanie dźwięku robi Denon. Od razu zaznaczam, że nie chcę wchodzić tu w jakąś przepychankę.

A co do tidal/spotify to teraz jest na denon/marantz (update heos) ta wersja connect (tidal connect mi działa na starym denonie w sypialni i to fajne jest). Jakość wtedy jest lepsza, bo to idzie bezstratnie na Denona z pominięciem telefonu (jak Ty puszczasz dźwięk z TV to tracisz na kompresji chromecastu + znów jakoś musisz przekazać na amplituner, a tak masz wszystko procesowane w wyższej jakości już na Denonie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...