Skocz do zawartości

Denon x1700h Dab - wysokie tony


Wrq

Recommended Posts

Dzień dobry, próbowałem problem rozwiązać samodzielnie ale nie mam już pomysłów (kombinuje z ustawieniami, zarówno kolumn jak i opcje w samym amplitunerze..), dlatego zdecydowałem się zapytać na forum.

Urządzenie: Denon x1700h Dab + Pylon Pearl 25 - cały zestaw 5.1

Problem: Po przeprowadzonej kalibracji Audyssey, podczas oglądania filmu (DD 5.1), słuchania muzyki (stereo 2.0), radio internetowe (stereo2.0),

wysokie tony bardzo "syczące", w dialogach (s, cz, sz, ś, ć), lub przy wokalach w muzyce.

Może miał ktoś tego typu sytuację i sobie z tym poradził.

Bedę wdzięczny za jakikolwiek trop. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie aplikacje mobilną za 100 pln do kalibracji Audyssey. Możesz w niej określić docelowa charakterystykę brzmienia po korekcji. Najlepiej gdybyś miał do tego tablet, edycja na telefonie jest dość karkołomna.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dmholdings.AudysseyMultEq

Jest też wersja na iOS.

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacje posiadam.

Próbowałem wielu ustawień, i albo dźwięk miałem jakiś taki przymulony, albo fajny jaśniejszy tylko wtedy te syczące (s, cz, sz, ś, ć).

Nie wiem co ustawić w takich opcjach jak:

-Docelowa opcja dźwięku (1,2)

-Kompensacja zakresu srodkowego

-Zakres częstotliwości filtra MultEq

Próbowałem bawić się zakresem częstotliwości filtra (porady z you tube), ale efekt był podobny jak pisałem wyżej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Wrq napisał:

Aplikacje posiadam.

Próbowałem wielu ustawień, i albo dźwięk miałem jakiś taki przymulony, albo fajny jaśniejszy tylko wtedy te syczące (s, cz, sz, ś, ć).

Nie wiem co ustawić w takich opcjach jak:

-Docelowa opcja dźwięku (1,2)

-Kompensacja zakresu srodkowego

-Zakres częstotliwości filtra MultEq

Próbowałem bawić się zakresem częstotliwości filtra (porady z you tube), ale efekt był podobny jak pisałem wyżej.

 

A powinieneś wziąć tablet w dłoń i paluchem/rysikiem obniżyć wysokie tony tak aby Ci podpasowalo. Te wykresy (target) da się edytować.

Jak wejdziesz w edytor krzywej to możesz zrobić edycję umieszczając punkty na wykresie.

 

Screenshot_20240924_115920_MultEQ.jpg

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, eMBe napisał:

A jak u Ciebie aktualnie wygląda pomieszczenie i kolumny jak są ustawione?
Nie wiem jak te kolumny grają ale ten Denon to raczej ciepłe granie więc nawet jakby kolumny grały bardzo jasno to nie powinno tak być.
Chyba, że masz słuch nietoperza :D

Pomieszczenie to prostokąt.

Co do moje słuchu, jest zupełnie normalny jak na 41 lat :))))  (chodzi mi o słyszlne częstotliwości w tym wieku)

1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz włączone z opcji wpływających na brzmienie? Dynamic volume? Dynamic EQ?

5 minut temu, PanKlor napisał:

A powinieneś wziąć tablet w dłoń i paluchem/rysikiem obniżyć wysokie tony tak aby Ci podpasowalo. Te wykresy (target) da się edytować.

@Wrq
Własnie. Jak wyglądają krzywe u Ciebie po kalibracji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, eMBe napisał:

Co masz włączone z opcji wpływających na brzmienie? Dynamic volume? Dynamic EQ?

@Wrq
Własnie. Jak wyglądają krzywe u Ciebie po kalibracji?

Dynamic Vol nie używam, Dynamic EQ podbija fajnie niskie, ale wtedy tez i wysokie i jest jeszcze bardziej sycząco.

P.s. W manualnym EQ, jak dam kopiuj krzywą flat, to 16khz mam na +6db na każdym kanale i mocno ścięte doły.

Screeny z kalibracji:

Screenshot_20240924_120546_MultEQ.jpg

Screenshot_20240924_120540_MultEQ.jpg

Screenshot_20240924_120518_MultEQ.jpg

Screenshot_20240924_120458_MultEQ.jpg

Screenshot_20240924_120452_MultEQ.jpg

Screenshot_20240924_120447_MultEQ.jpg

Screenshot_20240924_120439_MultEQ.jpg

Screenshot_20240924_120431_MultEQ.jpg

16 minut temu, PanKlor napisał:

A powinieneś wziąć tablet w dłoń i paluchem/rysikiem obniżyć wysokie tony tak aby Ci podpasowalo. Te wykresy (target) da się edytować.

Jak wejdziesz w edytor krzywej to możesz zrobić edycję umieszczając punkty na wykresie.

 

Screenshot_20240924_115920_MultEQ.jpg

Tak próbowałem tego typu ustawień, i wtedy właśnie mam efekt jakby grały przytłumione. Tracą jakby całą, nie wiem "dynamikę". Pewnie fakt , że nie mam pojęcia jaki ma pływ ustawienie krzywej tylko w tej części (4khz - 20khz), ma wpływ na resztę pasma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, eMBe napisał:

Dziwne. Krzywe nie wyglądają żeby miały jakoś specjalnie podbite wysokie częstotliwości.
A jak gra bez kalibracji?

Hmmm, bez kalibracji grają tak sobie cieplej, ze słabą góra i w tedy muszę ratować się: Tone: treble +2,3dbd.

p.s. Jest jakiś sposób żeby edytować w MultEQ: tryb reference ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, eMBe napisał:

Sprawdź to:
 

 

O kurcze, teraz jeszcze tylko jakbym mógł prosić o pomoc jak pobrać ten plik z amplitunera, lub gdzie jest zaszyty w aplikacji na androida ( bo domyślam się że też jest, skoro jest wysyłany do AV z aplikacji) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...