Skocz do zawartości

Kino domowe do 10/12 tyśięcy


BartiSon

Recommended Posts

Witam.

Przymierzam się do kupna kina domowego w określonym budżecie. Z racji małego doświadczenia w temacie oraz braku możliwosci wybrania sie do salonu( jestem poza granicą Polski) szukam pomocy na forum.

Zestaw będzie w salonie jak w załączniku

Głównie oglądanie filmów sporadycznie muzyka

Doradzcie czy zestaw 2.1 czy może 5.1?

Zestaw nie musi być nowy. Mogą byc również rzeczy używane

Pozdrawiam

UntitledAAAA.png

Edytowano przez BartiSon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Faktycznie, będzie tu dość ciężko z ustawieniem kina domowego. W teorii surroundy możesz dać na ścianę przy stole jadalnianym, ale jest to daleko od perfekcji. PanKlor dał bardziej optymalną opcję ustawienia. 

Co do samych zestawów KD, to rozważyłbym zestawy z Onkyo TX-NR6100. Do tego Q Acoustics 30x0, Polk Signature oraz Monitor Audio Bronze. Często wybierane u nas opcje, każdej warto odsłuchać :) Nie każdemu też odpowiada góra w połączeniu Onkyo i Monitor Audio. 

W kwestii subwoofera sprawdziłbym budżetowo Heco Aurora Sub 30 A, a gdyby budżet pozwolił, to warto zainwestować w Klipscha RP-1200SW. Spora konstrukcja, ale jedna z najciekawszych w tym budżecie. 

W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy :) Na miejscu mamy też salkę z systemem 5.2.4 na kolumnach in-wall od Sonus fabera ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie zmienil bym ustawienie mebli przez co powiekszysz sobie przestrzen siedzac na sofe.W tej chwili mimo otwartego planu siedzac na sofie ma sie wrazenie, ze sie siedzi ma malutkim pokoiku, bo do sciany z tv masz jakies 3 m , do tv jeszcze mniej o ile ten rusunek jest w miare poprawny.Dodatkowo pozwoli Ci to kiedys kupic wiekszy tv no i generalnie poprawi sytuacje kina.Te drzwi balkonowe, czy tez okno powinny byc otwierane do zewnatrz, co mozna oczywiscie wymienic (sa to koszty ale powiekszy to pokoj)Nie ma zdjecia tego pomieszczenia wiec tez ciezko powiedziec jakiej poszczegolne meble sa wielkosci, ale te rowniez da sie zmienic z czasem.Ja osobiscie bym to poprzestawial.Rysunek robiony na ipadzie przy sniadaniu😅😅takze prosze o wyrozumialosc.Pozdrawiam.

IMG_8913.jpeg

Edytowano przez pm525
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Panklor trudność jest w surround.

2.1 to nie bedzie kino pamiętaj. To lepiej kup sobie wtedy solidne stereo. Na którym ogladniesz film bez swietnego wokalu i uderzenia no ale muzyki posłuchasz.

A jak kino to albo standy koło sofy albo małe przemeblowanie.

Pomieszczenie masz budżet tez.

Denon X 2800 + Bronze 200 set 5.0 + Heco Aurora 30A albo RS12 od Magnata. Albo Fronty 100tki i lepszy sub.

Fajna opcja to też

https://allegro.pl/oferta/acoustic-energy-zestaw-kolumn-do-kina-domowego-5-1-7855722329?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=freelisting&utm_content=ps

pozwoli kupić drugi sub

Albo Yamaha V6A + Heco Aurora 700 set 5.1 / Elac F5.2 też w secie 5.1

Zostanie na Atmosy może i :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2024 o 17:49, BartiSon napisał:

Generalnie tak. Budżet moge nagiąć to nie problem. Po konsultacji z drugą połówką i zmiana ustawienia pokoju jak na zdjeciu nie wchodzi w gre. Musi zostać jak w projekcie. Pytanie co proponujecie optymalnego w takim układzie? Stereo? Jakie bys polecil ?

 

Jak już pojawiła się w propozycjach Yamaha v6a to mogę polecić moje Indiana Line Diva 262 (stan idealny, na gwarancji). Grały jako surround, ale ze wzgl. na przemeblowanie musiałem przejść na coś mniejszego i nie mam dla nich miejsca. Bardzo przyjemne brzmienie z Yamahą. W razie zainteresowania zapraszam na PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważ taki system. Może to jest dobra opcja?

https://www.sonos.com/pl-pl/shop/ultimate-immersive-set-arc-ultra-sub-era-300-pair

https://myapple.pl/posts/30714-sonos-prezentuje-arc-ultra-nowy-soundbar-z-funkcja-sound-motion-i-sub-4-o-odswiezonym-designie

Dopiero teraz zauważyłem, że wymieniony system jest opisywany w dziale " Co się dzieje na mieście, czyli prezentacje sprzętu audio"

 

Edytowano przez MMarek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MMarek napisał:

Kurde, kupiłbym ten interesujący zestaw, ale mam w swoim TV system dźwięku Acoustic Surface Audio+, który by się marnował :( 

Tego z kolei ja nie znam.

Dzwiek z ekranu, rozumiem. I że to może być konkurent dla takiego systemu sonosa?

Zaznaczam, nie znam, nie słuchałem, ale nie sądze :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Dzwiek z ekranu, rozumiem. I że to może być konkurent dla takiego systemu sonosa?

Zaznaczam, nie znam, nie słuchałem, ale nie sądze :)

Tak dobrze to jeszcze nie jest, wystarczy zerknąć na cenę Sonosa, która dorównuje prawie cenie TV z dźwiękiem z ekranu. Ale muszę przyznać, że dla większości telewidzów w tym mnie brzmienie jak na TV jest doskonałe i wystarczające. Upierając się, można by traktować TV jako jedyny system do odtwarzania muzyki wyłączając obraz, bo jest taka opcja. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...