Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 do pomieszczenia 15m2 / 5000zł


Damian Gradowski

Recommended Posts

Dzień dobry 

Po dwóch godzinach próby dokształcania się przez wujka google postanowiłem zasięgnąć pomocy na forum, nie potrafię się połapać w ogromie wyboru tego sprzętu. Chciałbym zakupić w miarę porządny zestaw kina domowego. Dotychczasowo używałem 15letniego zestawu z panasonica 5.1, ale już ledwo zipie. 

Nie podaję żadnych przykładowych sprzętów, bo nie mam zielonego pojęcia na ten temat.

Z wydaje  mi się ważnych informacji to: 

- kanapa stoi przy scianie

- pomieszczenie ma 15m2 

- nie mam miejsca na kolumny podłogowe przez to, że zabudowa rtv na to nie pozwala, więc zostaje możliwość tylko na kolumny podstawkowe jeśli się nie mylę

- filmy i seriale głównie oglądam na stramingach, apple tv+, amazon prime, netflix, etc. 

poglądowy schemat pokoju: 

Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie sugestie.

pokoj.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko nie bedzie. Elektronikę proponowałbym nowa albo od sprawdzonego znajomego. Jak nowa to Denon X1800H z Amazona za te 1600-1800. Trzeba bedzie polować na czasowa obniżkę ceny.  A potem polować w swojej okolicy na jakieś używki na olx które bedzie można posłuchać. Np. https://m.olx.pl/d/oferta/elac-zestaw-glosnikow-5-1-elac-fs-127-bs-123-cc-121-sub-111-2-CID99-ID12g0kj.html

 

Inaczej może być ciężko zmieścić się w budżecie. W przyszłości pociągnąć kable na sufit i dokupić jakies małe minx albo coś podobnego i zrobić 5.1.2 skoro amplituner wspiera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, nie zauważyłem. Tak czy inaczej trzeba szukać okazji. Bo jak dorzucimy komplet podstawek (albo onwall) plus uchwytów plus centralny ze sklepu to na subwoofer juz nie starczy.

No to jak nowe i na raty z pl dystrybucji to trzeba bedzie mocno pójść po bandzie. Ewentualnie dokupić suba w przyszlosci jak środki pozwolą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...