Skocz do zawartości

Szukam profesjonalnej kalibracji Wroclaw


Daniel Ps

Recommended Posts

2 godziny temu, Daniel Ps napisał:

Spójrzcie proszę na ustawienie suba na zdjęciu czy lepiej żeby stał na podłodze czy może stać na dolnej szafce ?

Zdjęcia brak....

W sumie nie ważne gdzie stoi ,tylko jak gra ,tam gdzie stoi...

Potestuj i wybierz sam .Może się nawet okazać ,że wyżej umieszczony Subwoofer zagra lepiej niż ten na podłodze.Tylko po każdej zmianie położenia suba  ,musisz ponownie przeprowadzić kalibrację 

Edytowano przez Gmow1977
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eMBe napisał:

Jest zdjęcie. Centralka wciśnięta we wnękę (powinieneś mieć raczej możliwość podniesienia TV tak żeby centralka stała na szafce).
Sub we wnęce. No nie robi się tak. Kolumna gra cała. Nie tylko głośnik.

image.png.c6b2555af6629c5c26e5cae798aa617b.png

Ok teraz widzę.

Ogólnie to tam rozstaw jest za wąski .Ile te kolumny od siebie stoją...2.1 m?A pomiędzy jeszcze centralny stoi?.🙄Jak tam ma to grać ,jak się wszystko pewnie zlewa. TV oczywiście można wyżej  jak kto lubi. Sub  raczej też na obrzeża obok kolumny po prawej  lub lewej  a może w ogóle gdzieś indziej... .Potem kalibracja 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No suba mogę przestawić na inną stronę i nie będzie we wnęce. Niestety głośnik centralny jak dam

na szafke wymusza to albo przesunięcie na prawą stronę tv wówczas nie jest na środku głośnik. Albo będzie zasłaniał włącznik co

moze być uciążliwe a podniesienie tv próbowałem ale

byl

juz bardzo wysoko aż za bardzo. Kolejna rzecz nie mogę zmienić miejsca amplitunera do środka tv ponieważ kabel nie wystarczy. 
więc rozumiem wszystko co piszecie ale mam pewne ograniczenia już myslalem

zeby nową szafkę jakoś zamówić albo ta jakoś zmienić i lepiej ją dopasować. Głośniki rozstawić już bardziej. IE mogę ponieważ jeden jest już blisko ściany a drugi znajduje się przy stole więc jest szansa żeby odsunąć go o max 20-30 Cm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gmow1977 napisał:

Ok teraz widzę.

Ogólnie to tam rozstaw jest za wąski .Ile te kolumny od siebie stoją...2.1 m?A pomiędzy jeszcze centralny stoi?.🙄Jak tam ma to grać ,jak się wszystko pewnie zlewa.

Jaka według Ciebie powinna być w takiej sytuacja najlepsze odległość pomiędzy frontami ? Lub jaka jest zalecana minimalna odległość 

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2024 o 07:29, Daniel Ps napisał:

 

IMG_2133.jpeg

IMG_2134.jpeg

Dokładnie tak .Kąty...W tym przypadku jak się patrzy na rozstaw  frontów to kolega powinien ...Strzelam , ale gdzieś na tym stoliku siedzieć.Rozstaw 60'   i rzut trójkąta równobocznego daje optymalne ustawienie.  Oczywiście to teoria.W praktyce  wygląda to zupełnie inaczej.Mimowszysto, trzeba trochę pokombinować aby choć trochę zbliżyć się do diagramu powyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gmow1977 napisał:

Dokładnie tak .Kąty...W tym przypadku jak się patrzy na rozstaw  frontów to kolega powinien ...Strzelam , ale gdzieś na tym stoliku siedzieć.Rozstaw 60'   i rzut trójkąta równobocznego daje optymalne ustawienie.  Oczywiście to teoria.W praktyce  wygląda to zupełnie inaczej.Mimowszysto, trzeba trochę pokombinować aby choć trochę zbliżyć się do diagramu powyżej.

Wg Ciebie rozumiem że muszę fronty zrolować bardziej do środka czy tylne kolumny zrolować bardziej do środka ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Daniel Ps napisał:

Sprawdzałem bardziej pod kątem muzyki bardziej to wielkich różnic nie widzę szczerze mówiąc. Ale jeżeli chodzono filmy to jeszcze nie wiem bo na filmach nie sprawdzałem. Podrzucone mam jakieś propozycje filmów więc przetestuje może z Johnem wickiem. Spójrzcie proszę na ustawienie suba na zdjęciu czy lepiej żeby stał na podłodze czy może stać na dolnej szafce ?

No mi Yamaha w stereo tak sobie podchodziła. Ale w kinie bardzo. Może masz podobnie.

16 godzin temu, eMBe napisał:

Jest zdjęcie. Centralka wciśnięta we wnękę (powinieneś mieć raczej możliwość podniesienia TV tak żeby centralka stała na szafce).
Sub we wnęce. No nie robi się tak. Kolumna gra cała. Nie tylko głośnik.

image.png.c6b2555af6629c5c26e5cae798aa617b.png

No ten sub i centralka faktycznie do poprawy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedłóg mnie Fronty masz za wąsko a siedzisz za daleko . Proponuję kolumny frontowe bardziej rozsunąć na boki i do przodu ,lekko je "odgiąć "na zewnątrz, nie do środka .Kanapę odsunąć 50cm  od ściany.Tak  aby pomiędzy kolumnami frontowymi a pozycją ,w której siedzisz,zbliżyć się do trójkąta równobocznego. Potestuj to kosztuje tylko twój czas i nerwy żony😅

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wybaczy ale to salon czy typowy pokój kinowy? Pytam serio, bo koledzy chyba zapomnieli że wytyczne według dolby są i powinny być stosowane w specjalistycznych salach kinowych a nie w salonie, ba to ma podpowiedzieć jak mniej więcej powinno to wszystko wyglądać... nie każdy kowalski ma identyczny salon o tej samej powierzchni, jeden ma kwadrat, inny prostokąt a zaś jeszcze inny pokój typu "L"

Szkoda że masz TV już przymocowane, ale rozumiem że jest on na środku referencyjnego miejsca na rogówce, jeżeli tak to kiepsko... jeżeli nie to dałbym go jeszcze w prawo i w tedy w lewy narożnik wstawić suba, obok lewa kolumna, szafkę/stolik rtv dać inny najlepiej taki około metra szeroki na czterech nogach i z dwoma/trzema blatami na sprzęt oraz centralny, prawą kolumnę roztawić szerzej za kwiatek... zrobić kalibracjęi zaznaczyć sobie na podłodze w którym miejscu ona ma stać i na czas oglądania czy słuchania ją roztawiać a gdy nie jest słuchane czy oglądane ustawić ją tak by nikomu nie przeszkadzało... jak będziesz miał 250 cm między wysokotonowymi to wystarczy... u mnie jest 220 cm i uszy od kolumn mam 340 cm i wcale mi to nie przeszkadza

Na tym forum jest zbyt dużo ludzi co wydziwiają lub myślą że są Alfą i Omegą, dlatego stosują oni wszystko tak jak ma być według podręczników lub wytycznych ale zapominają o tym że salon to nie pokój kinowy w którym nic nie ma oprócz ekranu i foteli kinowych, lecz pokój przeznaczony do wszystkiego... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Butler napisał:

Nie chodzi o bezwględną odległość między głośnikami tylko o kąty.

plansurround.PNG.dff40bd6a46d2c06e892ddafcfe622dc.PNG

A kto ma taki pokój jak na schemacie by słuchacz znajdował się po środku okręgu?  Nawet kolega tak nie ma tylko miejsce siedzące jest w 3/4 długości pokoju, każdy ale to każdy na tym forum ma albo kanapę pod ścianą albo w 3/4 długości pokoju, rzadko kto ma 3 metry z tyłu wolnej przestrzeni... to tak na marginesie😉

Edytowano przez amatorkina
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie no nie przesunę naroznika (jest w formie U) ponieważ jedna część będzie zachodziła na okno tarasowe fronty suba i centralkę na upartego przesunę a głośniki tylne zrotuje bardziej do środka kanapy. Wiadomo że robienie tak na ile pozwala pomieszczenie ale nie zapominajmy też o rzeczach takich jak wszystkie przeszkody no i reszta rzeczy w domu jak stół krzesła itp. Wiadomo że im człowiek bardziej doświadczony tym bardziej jest w stanie urządzić sobie wszystko ale to dopiero doświadczenie w kilku nieudanych ustawieniach nam pomoże 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto Ci każe przesuwać narożnik? Ty masz sprzęt przesunąć a nie narożnik, ze zdjęcia wymika że on ma z minimum 320 cm szerokości a front gdzie masz TV 250 więc nie masz po środku systemu lecz z boku bardziej w lewą stronę( tak to wnioskuję z zamieszczonych zdjęć ) dlatego zaproponowałem Ci przesunięcie wszystkiego w prawo i instalując suba w rogu pomieszczenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...