Skocz do zawartości

Używany amplituner pod zestaw 5.0 Taga Harmony TAV 606


Foxik

Recommended Posts

Cześć, potrzebuję waszej pomocy, ponieważ im więcej czytam tym mniej wiem ;) Mianowicie chciałbym kupić amplituner do głośników które posiadam.

Powierzchnia pokoju: 20mkw
Zestaw głośników, które posiadam: TAV-606 v.3 (system 5.0)

Co potrzebuję: amplituner
Nowy czy używany: używany
Budżet: max 1000 zł
Oczekiwania: możliwość podłączenia HDMI pod dekoder od PLAY. Możliwość Bi-wiring 
Lokalizacja: Wrocław (może ktoś z Was ma coś na sprzedaż ;)) Ampli chciałbym kupić na OLX  z odbiorem osobistym w graniach 50km od Wrocławia.


Aktualnie kolumny frontowe mam podłączone pod starego Technicsa SA-EH500 (zamiast oryginalnych głośników). Gra to bardzo fajnie (dla żony miejscami za dużo basu), natomiast chciałbym amplituner 5.1/7.1, żeby stworzyć kino domowe. Nie planuje kupować subwoofera - wydaje mi się, że fronty od 606 dają wystarczająco dużo basu. Pytanie czy w takim budżecie znajdę ampli, który przyjmie sygnał 4k z dekodera i będzie go wstanie przetworzyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Foxik napisał:

wydaje mi się, że fronty od 606 dają wystarczająco dużo basu.

Masz racje, wydaje Ci się. ;)

1 godzinę temu, Foxik napisał:

Pytanie czy w takim budżecie znajdę ampli, który przyjmie sygnał 4k z dekodera i będzie go wstanie przetworzyć. 

Niedawno ktoś tu kupil cały zestaw z Arcamem za 4500 PLN to może i znajdziesz w miarę świeży amplituner za 1000 pln. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow

No to sprowadzę na ziemie.

- sub jest potrzebny

- biamping w amplitunerze fajnie. Ale jak będziesz iał suba to fronty na small i już nei jest to potrzebne a 7 kanałów = drożej

- za tysiaka to najnowszy najmniej wyeksploatowany.

12 godzin temu, PanKlor napisał:

Niedawno ktoś tu kupil cały zestaw z Arcamem za 4500 PLN to może i znajdziesz w miarę świeży amplituner za 1000 pln. 

A to nie był jednak fejk? Kurde wział bym sam! :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PanKlor napisał:

Masz racje, wydaje Ci się. ;)

Niedawno ktoś tu kupil cały zestaw z Arcamem za 4500 PLN to może i znajdziesz w miarę świeży amplituner za 1000 pln. 

To ujmę to inaczej - ta ilość basu mi wystarcza ; )

 

 

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Wow

No to sprowadzę na ziemie.

- sub jest potrzebny

- biamping w amplitunerze fajnie. Ale jak będziesz iał suba to fronty na small i już nei jest to potrzebne a 7 kanałów = drożej

- za tysiaka to najnowszy najmniej wyeksploatowany.

A to nie był jednak fejk? Kurde wział bym sam! :(

ad1. przeżyje bez suba na ten moment 

ad2. Nie do końca rozumiem. Chciałbym po prostu spokojnie podłączyć fronty bez zastosowania zworki łączącej wysokie i niskie tony w głośnikach. Ale nie upieram się przy tym jeżeli nie warto.

ad3. Sądziłem, że w sprzęcie audio zasada najnowszy = najlepszy będzie daleka od prawdy i spokojnie można szukać 10 letniego sprzętu, który będzie grał lepiej niż nowszy sprzęt ale niższej klasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wybieraj. Starszy ampli z lepszą jakościowo sekcją zasilania vs nowszy (słabszy), ale z możliwością obsługi współczesnych protokołów odtwarzania muzyki i filmów.

1 godzinę temu, Foxik napisał:

ad1. przeżyje bez suba na ten moment

Kino bez suba to nie kino. Też mam fronty które samodzielnie dały by sobie radę,  ale co z tego? Z dobrymi subami to zupełnie inny poziom doznań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Butler napisał:

No to wybieraj. Starszy ampli z lepszą jakościowo sekcją zasilania vs nowszy (słabszy), ale z możliwością obsługi współczesnych protokołów odtwarzania muzyki i filmów.

Kino bez suba to nie kino. Też mam fronty które samodzielnie dały by sobie radę,  ale co z tego? Z dobrymi subami to zupełnie inny poziom doznań.

Rzecz w tym, że nie bardzo się znam, dlatego napisałem tutaj żeby doradzić się Was jakim modeli szukać.
Na kolejnym etapie dokupię sub w takim razie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie TAGA 606 SE dobrze (jak na swoją cenę) grała z Onkyo TX-NR686 (używane chodzą w okolicy 1500zł), natomiast z Marantz-em SR5013 zdecydowanie brakowało niskich tonów. Musiałbyś szukać amplitunera który „dodaje coś od siebie” w tym zakresie. Najlepszą opcją byłoby gdybyś mógł sprawdzić amplituner u siebie, ale przy używanych to trudne chociaż możliwe.

Subwoofer w kinie obowiązkowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Onkyo TX-NR686 (używane chodzą w okolicy 1500zł), natomiast z Marantz-em SR5013 zdecydowanie brakowało niskich tonów.

Dzięki za sugestię, będę się rozglądał za NR685, aczkolwiek trochę za budżetem  

 

Cytat

Musiałbyś szukać amplitunera który „dodaje coś od siebie” w tym zakresie

Przez chwilę głośniki miałem spięte z VSX-423 i to w ogóle nie grało.
Myślę żeby szukać Denona, ale ciężko się popłać w oznaczeniach poszczególnych serii itp.

 

Cytat

Najlepszą opcją byłoby gdybyś mógł sprawdzić amplituner u siebie, ale przy używanych to trudne chociaż możliwe.

No to prawda, ale niemożliwe do zrobienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Foxik napisał:

To ujmę to inaczej - ta ilość basu mi wystarcza ; )

Ale nie masz kanału odpowiedzialnego za niego 5.1

To jak?

21 godzin temu, Foxik napisał:

ad2. Nie do końca rozumiem. Chciałbym po prostu spokojnie podłączyć fronty bez zastosowania zworki łączącej wysokie i niskie tony w głośnikach. Ale nie upieram się przy tym jeżeli nie warto.

Hmmm, Bez zworki. Dobra to inaczej. Wiesz co ta zworka robi? I co robi jak jej nie ma?

21 godzin temu, Foxik napisał:

ad3. Sądziłem, że w sprzęcie audio zasada najnowszy = najlepszy będzie daleka od prawdy i spokojnie można szukać 10 letniego sprzętu, który będzie grał lepiej niż nowszy sprzęt ale niższej klasy.

Jeśli będzie to odpowiednik to będzie grał tak samo.

NA przykład Denon X2000 i X2800. Stary model nie zagra lepiej. Ale będzie miał dużo gorszą funkcjonalnosć.

Ale X3100 zagra lepiej, natomiast ie przez to że jest starszy. Tylko wyższy.

itp

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2024 o 19:20, Foxik napisał:

Lokalizacja: Wrocław (może ktoś z Was ma coś na sprzedaż ;))

Denon AVR-3310 za 650 zł 

6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

I co robi jak jej nie ma?

Separuje wysokie od nisko-średnich😉

Dnia 16.10.2024 o 10:11, Foxik napisał:

Sądziłem, że w sprzęcie audio zasada najnowszy = najlepszy będzie daleka od prawdy i spokojnie można szukać 10 letniego sprzętu, który będzie grał lepiej niż nowszy sprzęt ale niższej klasy.

Racja👌👏

Przykład AVR-3310 vs AVR-X520BT w tej samej cenie🤪

Edytowano przez amatorkina
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale nie masz kanału odpowiedzialnego za niego 5.1

To jak?

Aktualnie mam fronty wpięte w Technicsa SA-EH500, w którym jest podział na wysokie i niskie tony (analogicznie jak w głośnikach). Oczywiście jest to ampli stereo więc reszta głośników służy jako "ozdoba"

 

Cytat

Hmmm, Bez zworki. Dobra to inaczej. Wiesz co ta zworka robi? I co robi jak jej nie ma?

Tak wiem co robi zworka - łączy wysokie i niskie tony jednym przewodem, który podłączam do ampli. Jeżeli jej nie ma to gra ta sekcja głośnika, która jest fizycznie podłączona do apmli.
Nie znam się na amplitunerach (tego jak brzmią, które są polecane, a których lepiej unikać), ale nie jestem ignorantem i wiem co robią przewody ;) 

 

Cytat

Jeśli będzie to odpowiednik to będzie grał tak samo.

NA przykład Denon X2000 i X2800. Stary model nie zagra lepiej. Ale będzie miał dużo gorszą funkcjonalnosć.

Ale X3100 zagra lepiej, natomiast ie przez to że jest starszy. Tylko wyższy.

itp

O to właśnie pytałem i trochę liczyłem na odpowiedź: szukaj ampli Denon z serii takiej i takiej. 
Myślę, że w pierwszym poście napisałem wszystkie informacje, dzięki którym mogę liczyć na wasza pomoc.

 

Cytat

Denon AVR-3310 za 650 zł 
Przykład AVR-3310 vs AVR-X520BT 


I to brzmi jak konkretna propozycja ;)
3310 czy można go podłączyć do dekoder 4k? Chodzi mi o to czy przetworzy ten sygnał i odda 1080p czy będę miał "czarny ekran" 
Z której części Wrocka jesteś?

Rozumiem ze 3310 i X520BT to przykład straszy a lepszy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Foxik napisał:

3310 czy można go podłączyć do dekoder 4k? Chodzi mi o to czy przetworzy ten sygnał i odda 1080p

Ja mam PS4 pro podpiętą i Xbox360 i gram jak i oglądam w 1080P bo on na taką przepustowość. 4K Ci nie przepuści po HDMI lecz FullHD... poczytaj opinie i test w Audio

1 godzinę temu, Foxik napisał:

Rozumiem ze 3310 i X520BT to przykład straszy a lepszy?

Nie to porównanie cenowe... 

Starszy vs. Nowszy 

3310 vs. 520 BT za 650 zł 

1 godzinę temu, Foxik napisał:

której części Wrocka jesteś?

Mam  niecałe 70km do wrocka jadąc s5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, amatorkina napisał:

Separuje wysokie od nisko-średnich😉

Zdaje się że to pytanie było do autora tematu.

Odblokowali Cie? Myśleliśmy że ban pernamentny tym razem.

14 godzin temu, Foxik napisał:

Aktualnie mam fronty wpięte w Technicsa SA-EH500, w którym jest podział na wysokie i niskie tony (analogicznie jak w głośnikach). Oczywiście jest to ampli stereo więc reszta głośników służy jako "ozdoba"

Ale to nie jest sygnał "kropka jeden!"

14 godzin temu, Foxik napisał:

Tak wiem co robi zworka - łączy wysokie i niskie tony jednym przewodem, który podłączam do ampli. Jeżeli jej nie ma to gra ta sekcja głośnika, która jest fizycznie podłączona do apmli.
Nie znam się na amplitunerach (tego jak brzmią, które są polecane, a których lepiej unikać), ale nie jestem ignorantem i wiem co robią przewody ;) 

Dokładnie to teraz pytanie dlaczego to chciałeś wyjąć?

14 godzin temu, Foxik napisał:

3310 czy można go podłączyć do dekoder 4k? Chodzi mi o to czy przetworzy ten sygnał i odda 1080p czy będę miał "czarny ekran" 

Czarny ekran.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...