Reply to this topicStart new topic
> Wzmacniacz do kolumn Avance Sigma mkII
kolarz
post 27.11.2016, 21:03
Post #1

DEBIUTANT
*

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 27 305

Witam wszystkich forumowiczów z racji tego że to mój pierwszy post w tym miejscu.
Tyle się tu naczytałem że moje altony 80 ,aktualnie odremontowane w skrzynkach po Altusach to tragedia odsłuchowa że postanowiłem je po 30 letniej przyjaźni zwolnić z obowiązku udawania głośników komputerowych .
Okazyjnie za 350zł kupiłem w Danii używane kolumny Avance Sigma MKII.
Przyjadą do mnie za 2 tygodnie i produkowane były jeszcze przez duńczyków.
Wzmacniacz który posiadam to Yamaha DSP342 dobra do kina domowego ,ale do stereo słabizna - brak basu.
Nosiłem się z zamiarem kupna Denona PMA-1060 ,później PMA-1520, ale ciężko go upolować i odpuściłem ,ostatnio myślałem o Grundigu FineArts V3 lub V4 .
To w ogóle dobry kierunek do tych głośników ?
Pokój niecałe 20m2 , lubię słuchać disco,techno,rocka i rege.
Źródła to gramofon i komputer , pilota nie używam.
Na wzmacniacz mogę wydać do 1000zł ,ale celuję w 700zł.

Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam Grzegorz
Go to the top of the page

+Quote Post
f1angel
post 28.11.2016, 18:51
Post #2

AUDIOFILSKI KRÓL :)

Miejscowość: Kielce
Nr użytkownika: 2 264

Może gdyby ktoś na forum wiedział jak te kolumny grają, jaki mają typ brzmienia, można by się pokusić o dobór jakiegoś wzmacniacza.
A znasz podstawowe parametry jak impedancja i skuteczność tych kolumn?
Czy to są Sigma 680 mkII czy jakieś inne?

A jakie Ty masz preferencje brzmieniowe?

--------------------
Audiolub, Audiofeel czy jednak Audiofil, dyskusja na temat człowieka, muzyki, sprzętu audio.
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=42222

W sprawie wyboru i konfiguracji sprzętu proszę nie pisać na PW. Od tego jest forum.

+Quote Post
kolarz
post 29.11.2016, 04:18
Post #3

DEBIUTANT
*

Tak to są Sigma 680mk2.na głośnikach VIFA.
Mają 4 ohmy i 88db zakres 40Hz-30kHz moc 50-100W.
Pod nazwą w pierwszym poście jest link do aktualnego właściciela marki icon_wink.gif i tam do opisu tych kolumn (niestety po chińsku)

Pozdrawiam

+Quote Post
f1angel
post 29.11.2016, 13:34
Post #4

No tak. Mamy już dane techniczne, więc wiemy, że wzmacniacz musi przyjmować kolumny 4 omowe i powinien być dość mocny, bo efektywność tych kolumn jest niezbyt wysoka.
Ale jak one grają, jakie mają brzmienie? Jeśli podobne do Avance Omega, to można przyjąć, że dość neutralne, mało barwne.
Według mnie tamte kolumny trudno było pobudzić do życia a słuchałem w kilku różnych konfiguracjach.

Wobec tego postaraj się tylko odpowiedzieć, jeśli wiesz. Dźwięk ma być bardziej ostry, jasny, twardy, suchy, konturowy, czy łagodny, ciemny, miękki, soczysty, dobrze wypełniony w średnicy? Możesz użyć własnych określeń.

Może uda nam się tak trochę w ciemno dobrać dobry wzmacniacz do tych kolumn i dźwięk Ci się spodoba. Trochę karkołomne zadanie, ale bywało już tak i się udawało.
Choć dla pocieszenia (albo zaniepokojenia icon_cool.gif ) napiszę, że jeśli nawet ktoś poda wszystkie dane, to i tak nie zawsze za pierwszym razem uda się dobrać zestaw. Do gustu, pomieszczenia albo elementy do siebie. Wówczas trzeba po porostu coś sprzedać i kupić coś innego. Nieraz do końca ktoś nie wie jaki ma gust, zanim nie posłucha.
Bo odsłuch jest bardzo ważny i jeśli to możliwe, zawsze polecam.

Mam nadzieję, że kolumny będą dobrze ustawione w pokoju. Nie przy samych ścianach ani w rogach pomieszczenia?
Linki do poradników jak ustawić kolumny, jak powalczyć z akustyką znajdziesz w wielu innych wątkach na tym forum.
Jeśli nie znasz tematu, to radzę poczytać. Bez tego trudno marzyć o dobrym dźwięku. To podstawa.

--------------------
Audiolub, Audiofeel czy jednak Audiofil, dyskusja na temat człowieka, muzyki, sprzętu audio.

W sprawie wyboru i konfiguracji sprzętu proszę nie pisać na PW. Od tego jest forum.

+Quote Post
kolarz
post 30.11.2016, 19:45
Post #5

DEBIUTANT
*

Lubię dźwięk soczysty ,jasny i dobrze wypełniony w średnicy.
Z dobrym ustawieniem kolumn będzie problem , bo miejsce mam w zasadzie tylko pod ścianami ,ale myślę że do słuchania będę je odsuwał.
Co sądzisz o wzmacniaczach Yamaha AX-592 i AX-596 albo AX-890 ? mam teraz wierzę Yamahy i tak sobie ostatnio pomyślałem że pasowały by do cd i tunera przynajmniej optycznie.

Pozdrawiam

+Quote Post
f1angel
post 1.12.2016, 20:29
Post #6

Dźwięk soczysty, jasny i dobrze wypełniony w średnicy? Trudno będzie. Może jakiś Sony TA-F590 ES albo 690 ES?
Jeśli idzie o Yamahę, to może AS-1020?
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/45/238930.php

Albo koledzy coś jeszcze pomogą?

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 11.12.2016, 05:21
Audio - grudzień 2016

Strefa Magazynu

Audio 12/2016

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!