Skocz do zawartości


  • Ostatnie posty

    • Nieprawda. Są  normy które mówią, że mierzy sie przy 1 kHz i producenci się tego trzymają. Dodatkowo niektórzy podają minimalną. To trochę jak z motoryzacja mało kto podaję charakterystykę mocy silnika, wrzuca wartość mocy i momentu maks i tyle. Jak ktoś ma pojęcie to sprawdzi, jak nie ma to i tak bedzie podniecał się mocą kolumn. 
    • @Adrian Król jak amplituner wróci z serwisu ustawisz na 4 Ohm, możesz też rozważyć dołożenie do zestawu dobrej końcówki mocy dla frontów która poradzi sobie z tymi kolumnami 
    • Oglądałem i słuchałem na żywo 😃 Nie dość że piękny to jeszcze ładnie gra do tego....
    • Chyba przebieg impedancji w funkcji częstotliwości ale nie widać napisów przynajmniej u mnie jak próbuje powiększyć zrzut ekranu. Ten marantz to tani sprzęt na dzisiejsze standardy dla przykładu jak pisałem stary harman avr760 świetnie sobie radzi wiele lat przy takim obciążeniu mimo, że ma wskazane również 8ohm. Producenci oszukują w kwestii impedancji. Nie wszyscy ale większość w branży. Dlaczego? Po to żebyś Ty kupił i kupiłeś. Ale też po to by na papierku wykazać większą sprawność własnych zestawów. Podłączanie kolumn które schodzą do 2.6 ohm do amplitunera 8 ohm to proszenie się o kłopoty zwłaszcza przy głośniejszym graniu. Amp osiąga moc maksymalną dużo wcześniej niż sugeruje ,,potencjometr,, wcale to też nie oznacza, że akurat u ciebie przez to się uszkodził amp bo to wykaże serwis o ile się tym podzili. Jest to bardzo prawdopodobne z tego co piszesz. Te focale nie są tanie a jednak mają taką baziewną specyfikację. W kinie widocznie producent zakłada, że będzie się odcinać wyżej zanim pociągną za dużo prądu. Potrzebujesz lepszego amplitunera albo prawdziwym 8 ohm kolumn. Ewentualnie możesz iść na kompromisy i odciąć dolne pasmo frontów. Taki tam kompromisik.  Sam wybierałeś sprzęt czy ktoś Ci doradzał?  https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/2378-focal-aria-936 Powyżej masz test tych słupków.   Minimum 2.8 ohm i to przy 110 hz te słupki nie nadają się do tanich amplitunerów chyba że wytniesz z nich niemal cały niski bas. 
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...