Skocz do zawartości

Stereo

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze CD i plików, przetworniki, kolumny.


16 563 tematów w tym forum

    • 0 odpowiedzi
    • 849 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 916 wyświetleń
  1. Jvc ax-e71

    • 0 odpowiedzi
    • 626 wyświetleń
  2. Wzmacniacz + kolumny głośnikowe

    • 0 odpowiedzi
    • 2k wyświetleń
  3. Zestaw stereo pod stream

    • 0 odpowiedzi
    • 435 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2,6k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 639 wyświetleń
  4. Tidal rodzinny

    • 0 odpowiedzi
    • 717 wyświetleń
  5. Zasilacz LPS 5V

    • 0 odpowiedzi
    • 260 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 141 wyświetleń
  6. Subwoofer do DENON RCD CX!

    • 0 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 728 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 543 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 822 wyświetleń
  7. Pilot do CD Denon

    • 0 odpowiedzi
    • 222 wyświetleń
  8. Philips Fb 860

    • 0 odpowiedzi
    • 344 wyświetleń
  9. Music hall a30 wzmacniacz

    • 0 odpowiedzi
    • 720 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 953 wyświetleń
  10. Onkyo 8270 podlaczenie suba

    • 0 odpowiedzi
    • 459 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 323 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,9k wyświetleń
  11. Amplituner Pioneer vsx ax3

    • 0 odpowiedzi
    • 351 wyświetleń
  12. Taga HTR-1500CD | Recenzja

    • 0 odpowiedzi
    • 818 wyświetleń


  • Ostatnie posty

    • Sygnał wejściowy na 0 i głośniki na 0 Mało prawdopodobne, ale możliwe. Mam Marantz i czasem strajkuje. Spróbuj dokładnie tak, jak na rysunku
    • U mnie Marantz SR5013 (czyli starszy o 2 pokolenia brat cinema 60) z Klipsch RF82 MK-II (nie mogę na szybko znaleźć wykresu, ale wiem że też schodzą do ok. 4Ohm, Klipsch sprytnie ujmuje to w specyfikacji "8Ohm compatible"), ale mam też w system wpięty wzmacniacz zintegrowany Audiolab 8300A do stereo, a w kinie pracuje jako końcówka. Marantz-owi lżej, mniej się grzeje, ale Audiolab muszę przyznać ledwo ciepły, a lubię aby było na poziomie referencyjnym - czyli cicho nie jest. @Adrian Król jak wszystko sprawdzone i nie odżył to serwis - gwarancja, a po powrocie z serwisu na pewno przełącz na 4 Ohm, ale ja rozważyłbym końcówkę dla frontów. Jaką, no cóż tutaj musisz sam zdecydować, końcówka nie powinna podbarwiać dźwięku, a będziesz miał więcej mocy na frontach i pozostałych kanałach jeżeli odciążysz o 2 kanały Marantza co poprawi ogólnie dynamikę. Na pewno taniej i bezpieczniej niż dużo droższy wyższy model Marantz, który do końca nie wiadomo jak poradzi sobie z Focal-ami. Końcówek jest do wyboru sporo, ale muszą być takie, które akceptują 4Ohm. Koledzy już wskazali Atoll dwa modele AM100 i AM200, ale jest tego sporo, np. Emotiva, NAD, no wielu producentów ma końcówki w ofercie. Moim zdaniem w przypadku Twoich kolumn to może być najlepsze rozwiązanie. Zapytam o pozostałe głośniki - jeśli też Focal i też tak nisko schodzą to może trzeba pomyśleć o końcówce nie dwu a wielokanałowej, a Marantz będzie tylko procesorem w zestawie. Ewentualnie faktycznie zmiana amplitunera, ale coś co pociągnie te kolumny tanie nie będzie. Jak będziesz szukał końcówki zwróć uwagę aby miała Trigger IN - wtedy jednym pilotem (z Marantza) odpalasz wszystko, zdarzają się końcówki (rzadko) bez Trigger co spowoduje że będzie trzeba osobno ją załączać - niewygodne rozwiązanie. @Plaku to reset do ustawień fabrycznych, a ten amplituner wogóle się nie uruchamia więc mało prawdopodobne że pomoże i podniesie wyłączony amplituner, ale spróbować zawsze można
    • Nie wiem, czy w dobrym miejscu się wpisałem. Jeśli uda mi się wrzucić zdjęcie, zrób tak, jak ono mówi.  Jeśli się uda to ustaw w Marantz odpowiednie Ohm głośników. Dobra wentylacja. 
    • @tomek4446 Tomek, jak już posłuchasz tych Qln Prestige One, to daj znać, czy lepiej grały Ci z lampą czy z tranzystorem.
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...