Skocz do zawartości

mito

Uczestnik
 • Zawartość

  20
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez mito

 1. JBLe to na ogół wysoka efektywność i niska impedancja, więc zadowoli je już właśnie niska moc.
 2. No właśnie, marzenia Ja bym celował raczej w Marantza, vintage Yamahy jest takie smutaśne. Albo może typowo po audiofilsku, każdy klocek z innej parafii, wtedy łatwiej było doradzić.
 3. mito

  Philips FA290

  Może chociaż powiesz co kryje się za tym symbolem, wzmacniacz, cd, wieża? Może wtedy ktoś coś skojarzy
 4. Nie wiem jaki to ma związek z tym, że jest cicho albo głośno, ale przerywanie to typowy objaw na uszkodzone połączenie cyfrowe amplitunera z odtwarzaczem. Może tylko Ci się wtyczka wysunęła w gniazdku optycznym, posprawdzaj najpierw wszystkie połączenia.
 5. To może by w ogłoszeniach utworzyć taki dział (podforum)?
 6. Różnią się dość znacnzie, musisz sobie posłuchać i wybrać. Yamaszka bardziej dynamiczna i ostra, Harman taki stonowany, kluchowaty, ale też się może podobać, ja bym brał 747.
 7. Za 300zł amplituner 5.1 Dolby Digital/DTS? Naprawdę da się taki kupić? Zresztą temat chyba nie do tego działu.
 8. Kup dobre głośniki, a jeśli zależy Ci na muzyce i masz większy niż najniższy budżet to zastanów się nad końcówką mocy i najtańszym amplitunerem - jako procesorem. Jakość wzmacniaczy w większości amplitunerów jest marna.
 9. Nie wiem na 100% jak jest w tym Harmanie, ale w wielu nowych amplitunerach nie wykalibrujesz wszystkiego dobrze bez podłączenia do monitora. Chyba kompozyt (choćby na scarcie) w tv masz?
 10. A o jaką inną, jak nie mocową, może chodzić? Rozumiem, że mocową oznaczy się jako np. 85dB/1W/1m?
 11. Yamaha chyba bardziej dynamiczna (elektronika), tylko dobierz do niej lepsze kolumny, wprawdzie oni się pod tym względem poprawiają, ale jeszcze to potrwa...
 12. Co to znaczy w praktyce, że kolumny mają efektywność np. 85dB?
 13. A co to w ogóle za firma Audionova, nigdy o niej nie słyszałem.
 14. Czy z komputera da się wyjść sygnałem optycznym lub koaksjal tak żeby mieć dźwięk przestrzenny na zestawie kina domowego? Zależy mi na odtworzeniu kilku Divx i jakiegoś materiału z kamery, który ma być w Dolby Digital.
 15. Mam kolumny ESA Triton, wzmacniacz i odtwarzacz Rotela z serii 02. Dźwięk jest ok, chciałbym dodać mu trochę analityczności i przestrzeni, słuchałem dwóch interkonektów, van den hul second oraz audioquest (chyba proteus). W obydwu przypadkach to jakby jeszcze nie to, zmiany były - vdh delikatniejszy dźwięk, a audioquest - jakoś bez rewelacji, podobnie do posiadanych tanich Monsterów. Jak sądzicie, jakie kable byłyby tu ok?
 16. Daj spokój z tymi wynalazkami, jak już musisz mieć amplituner to kup Harman/Kardona, przynajmniej jakiś dźwięk się z tego wydobywa.
 17. Poprawiają zasilanie, filtrują z różnych śmieci, telefonów kom, anten nadawczych itp. Przy sprzęcie za ok. 3000/element powinno być już coś "czuć".
 18. W każdych głośnikach ma sens! Producenci wkładają cieniuskie kabelki bo tną koszty. Za niewielką kasę można to poprawić, wystarczy dać przewód o wiekszej średnicy. Przecież jeśli nawet masz super wzmacniacz i kolumny to nie będzie dobrego dźwięku bo stłumi go kabel.
 19. Ależ oczywiście, że warto dać dobry kabel! Zresztą teraz to żaden problem, wpłać te 100 czy 200zł weź do domu i posłuchaj, jestem przekonany, że usłyszysz różnicę. Nie kupujesz nowego sprzętu i nie sprzedajesz starego, więc nie tracisz na tym, a masz nową możliwość poprawy brzmienia. Twój sprzęt jesst teraz wart 600zł, ale gdy był nowy (ok. 5 lat temu) jego wartość to ok. 3000zł. Skoro jest sprawny to gra tak samo i zasługuje na dobre okablowanie. I nie słuchaj tych, którzy mówią, że nie warto. Widać nie słyszeli nigdy dobrych kabli, sam sprawdź - to nic nie kosztuje (sprawdzenie).
×
×
 • Utwórz nowe...